Як зрозуміти, що твій телефон прослуховують? Ознаки прослуховування телефону і способи перевірки

282667 0 Новини високих технологій

Можлива прослуховування мобільних телефонів? Як визначити її? Що робити? Про це далі в статті. В наш час, в століття технологій, з кожним днем з'являються нові сучасні іграшки. Це пов'язано з тим, що світ змінюється, люди розвиваються, з'являються нові потреби, а також люди стали залежні від техніки, а найважливіше – від сучасних гаджетів.

Телефони і прослуховування

З кожним днем з'являються вдосконалені моделі телефонів, які замінюють навіть сучасні фотоапарати. Але нерідко користувачі забувають, що в удосконалених моделях може бути встановлено прослуховування. Багатьом цікаво, а як зрозуміти, що твій телефон прослуховують? Давайте розберемося з цим питанням.
Як зрозуміти, що твій телефон прослуховують? Ознаки прослуховування телефону і способи перевірки
В даний час прослушки мобільних телефонів стали побоюватися впливові люди, у яких є багато секретів і яким є що втрачати. Прослухати телефон мають право тільки правоохоронні органи, але Інтернет може спростити цю задачу.


Основні ознаки прослуховування мобільного

Як визначити, що твій телефон прослуховують? Розглянемо основні ознаки того, що телефон взяли під контроль:
 • Дуже швидко розряджається акумулятор мобільного телефону. Цю ознаку не можна назвати зовсім відмінною рисою. Так як в сучасних пристроях люди встановлюють багато додатків, які впливають на заряд телефону, а також це може бути першим дзвіночком того, що пора нести гаджет в ремонт. Але інше питання в тому, коли людина не використовує пристрій на протязі всього дня, крім того, як просто з кимось зв'язатися, а воно швидко сідає. Тому потрібно задуматися, а не прослуховують його.
 • Іноді можна помітити таку дивну річ, що телефон сам по собі включається і вимикається, а також може сам перезавантажитися, користувач навіть не завжди можете помітити, якщо дуже зайнятий. Як описувалося в першому випадку, це, швидше за все, може бути несправність і пора нести в ремонт. Або ж є ймовірність того, що апарат вже слухають. Щоб це з'ясувати напевно, потрібно вимкнути телефон, якщо він довго вимикається, або після виключення телефон продовжує горіти, то пристрій контролюється.
 • Чути сторонні звуки під час розмови. Наявність інших приладів впливає на те, що чути відлуння під час телефонної розмови, а також те, що доводиться довго додзвонюватися до бажаного абонента. А іноді буває таке, що абонент чує тільки самого себе, а не на співрозмовника, або під час розмови чує розмову інших людей.
 • При наближенні до мобільного телефону радіо, звукових колонок і телевізору, лунають перешкоди, це присутнє також і при вимкненому телефоні.
 • Інші ознаки прослушки мобільного телефону

  Можливо, у абонента траплялося так, що при поповненні рахунку на телефоні списуються гроші без причин. У цьому випадку варто звернутися до оператора своєї зв'язку та уточнити причину. Якщо ж оператор після перевірки не може вказати причину списання, то гроші можуть піти на поповнення прослуховування.


  Як зрозуміти, що твій телефон прослуховують? Ознаки прослуховування телефону і способи перевірки
  З кожним днем все частіше і частіше приходять дивні SMS. Необхідно приділити цьому увагу, особливо тексту. Ознаки прослуховування телефону - нерозбірливий текст з дивними символами або цифрами.

  Ознаки прослуховування на стаціонарному телефоні

  Отже, стало зрозумілим, як перевірити мобільний телефон на прослушку, на які ознаки варто звертати увагу. А як справи зі стаціонарним? В першу чергу потрібно звернути увагу на оточуюче середовище.
  Як зрозуміти, що твій телефон прослуховують? Ознаки прослуховування телефону і способи перевірки
  Якщо виникли підозри, слід уважно оглянути будинок або місце роботи. Особливо звернути увагу, як розташовані речі, якщо все стоїть на своїх місцях, то, на жаль, - це параноя. Якщо ні, то можливо хтось побував і дещо підкинув. Також варто звернути увагу на стіни біля телефонного апарата. Якщо щось не так, потрібно викликати спецслужбу.
  По-друге, варто звернути увагу на телефонні дроти і саму коробку телефону, якщо помічено, що щось недобре, необхідно викликати телефонного майстра, щоб переконатися у своїх підозрах.

  Інші ознаки прослуховування стаціонарного телефону

  Далі потрібно перевірити обстановку за вікном: скільки машин стоять під вашим вікном, що це за транспорт (легкові авто або великі вантажівки). Можливо, в одній з них сидять спецслужби і слухають приватні розмови.
  Як зрозуміти, що твій телефон прослуховують? Ознаки прослуховування телефону і способи перевірки
  Потрібно остерігатися настирливих і сторонніх ремонтників, які норовлять заглянути в будинок, щоб нібито щось відремонтувати. Для того щоб переконатися, що це реальний ремонтник, спочатку потрібно зателефонувати в його службу і переконатися, що така людина там працює. І ще один важливий факт: дзвонити тільки по тому телефону, який всім відомий і знаходиться в загальному доступі, а не з того, який дасть незнайома людина.

  Що робити?

  Що ж, тепер зрозуміло, як зрозуміти, що твій телефон прослуховують. Вище були названі основні ознаки прослуховування. Знаючи їх, можна розібратися зі своїм гаджетом. Але що робити, якщо твій телефон прослуховують? Можна спробувати розвіяти підозри, за допомогою таких способів:
 • Приладу для виявлення прослуховуючих пристроїв. Цей прилад надає пристрій, що підключається до телефону, і з його допомогою можна виявити прослуховування на лінії.
 • Додатків. Для смартфонів можна скачати спеціальні програми, які допоможуть виявити прослуховуючі програми і зломи телефону.
 • Телефонних компаній, які обслуговують абонента. Для того щоб зрозуміти, що телефон прослуховують, потрібно звернутися до операторів стільникового зв'язку, яка на даний момент обслуговує користувача. За допомогою спеціального обладнання допоможе виявити більшість прослуховуючих пристроїв.
 • У разі відмови компанії стільникового зв'язку, у наданні необхідної інформації, можливо, вона працює з державного наказом.
 • Поліції. Якщо є вагомі докази того, що телефон знаходиться на прослуховуванні, можна звернутися в поліцію, щоб телефон як слід, перевірили, тому що у них є необхідне обладнання, яке може це виявити. У разі виявлення несанкціонованого вторгнення в особистий простір поставити захист від прослушки мобільного телефону. Однак потрібно розуміти, що якщо немає доказів, то поліція зможе відмовити в допомозі.
 • Хто може прослухати телефон?

  Ніхто особливо не поширюється, але прослухати стільниковий телефон без стільникового телефону може хто завгодно. Особливо:

 • Правоохоронні органи. Вони мають право прослуховувати як бездротові так дротяні телефони, за наявності, звичайно, рішення суду та відповідних санкцій прокурора. Проводиться прослуховування стільникових телефонів без доступу до телефону. У цьому випадку сприяють оператори мобільного зв'язку і відіграють важливу роль у слідчому процесі. Це робиться для того, щоб попередити терористичний акт та інші дії зловмисників.
 • Прослуховування ставиться в середовищі великого бізнесу. Це робиться для того, щоб зрозуміти, що замишляють конкуренти або партнери, щоб можна було випередити їх.
 • Як зрозуміти, що твій телефон прослуховують? Ознаки прослуховування телефону і способи перевірки
 • Чоловік або дружина. Найчастіше це відбувається із-за того, що подружжя не довіряють один одному, і для того, щоб не збирати інформацію з чужих уст, ставлять пристрої для прослуховування телефону. В основному цим займаються детективні агентства.
 • Турботливі батьки. Є такі моменти, особливо у сім'ях, де ростуть підлітки, батьки вдаються до такого методу, щоб захистити своїх дітей. Бувають такі випадки, що діти пропадають. Для того щоб швидше зрозуміти, що сталося, батьки ставлять прослуховуючі пристрої на гаджети своїх дітей.
 • Аферисти або шантажисти. Для цього вони задовго до того, як поставити прослуховування, обробляють невинну жертву.
 • Хакери. Цим любителям все одно, хто буде їх жертва. Вони це роблять для того, щоб побавитися або так сказати «покрасуватися» перед своїми однолітками. Вони надсилають на телефон вірусні повідомлення.
 • Друзі, колеги, родичі і навіть сусіди. Іноді заради «забави» можуть прослухати знайомого людини. Але краще не варто таким займатися, щоб не стати свідком неприємної розмови.
 • Як зрозуміти, що твій телефон прослуховують? Ознаки прослуховування телефону і способи перевірки
  Якщо виникли підозри, потрібно звернутися до фахівців щодо діагностики чи відразу в поліцію. Ми з'ясували, як зрозуміти, що твій телефон прослуховують. Але треба також розібратися, як захистити себе від таких дій.

  Захист від прослуховування

  Не кожна людина може зрозуміти та вчасно убезпечити своє особисте життя. Іноді це дуже дорого і складно. В основному цим займаються спеціальні служби, але і без них можна спробувати захистити себе з допомогою деяких спеціальних програм:
 • EAGLE Security – одна з надійних програм, яка забезпечить зберегти дані телефону. Цю програму можна легко скачати в Інтернеті, вона сканує всі телефонні виклики і дозволяє виявити сторонні мережі.
 • Android IMSI-Catcher Detector – легке і надійне додаток, яке теж завантажується за допомогою Інтернету і засновано на роботі попереднього програми.
 • Darshak – дуже хороша і потужна програма. Підходить до будь-яких моделей телефону. Діагностує виклики і повідомлення. Працює також в сплячому режимі.
 • Як зрозуміти, що твій телефон прослуховують? Ознаки прослуховування телефону і способи перевірки
 • Catcher-Catcher – проста програма, що забезпечує надійність і успішність виявлень підозрілих мереж.
 • Якщо так і не вдалося прибрати підозри, то непогано буде змінити сімку, а ще краще поміняти телефон.
 • Ще один важливий фактор! Для того, щоб сидіти в Інтернеті з телефону, варто використовувати для цього не звичні браузери, а такі спецбраузеры, як Orweb і Orbot, вони ефективно перевіряють телефонні дані (SMS, всі виклики, а також різні файли).
 • Висновок

  Віддаючи в ремонт свій телефон, потрібно вибирати не невідому контору, а перевірений центр. Так як зрозуміти, що твій телефон прослуховують, досить проблематично. Природно, що кожному треба бути пильним. Але завжди варто ставитися до цього без фанатизму. Адже велика частина підозр на прослуховування є помилковою. Тому не варто даремно позбавляти себе спокійного сну!

  Популярі новини
  Загрузка...