Смарфона Blackberry Q10: характеристики, фото та відгуки. Порівняння з конкурентами

53 0 Новини високих технологій

Три роки тому канадська фірма BlackBerry прийняла рішення випустити смартфони з тачскринами. Новинкою стала модель Z10. Їй було приділено багато уваги з боку як експертів, так і простих споживачів. Після того як інтерес до апарату став поступово знижуватися, компанія представила пристрій BlackBerry Q10. У ньому виробник зробив акцент на повноцінної клавіатурі. Що являє собою даний смартфон? Які має характеристики, переваги, недоліки та особливості? Є конкуренти у цій моделі? Саме на ці питання можна отримати відповіді, прочитавши статтю.

Смарфона Blackberry Q10: характеристики, фото та відгуки. Порівняння з конкурентами


Кілька слів про ціну

Смартфони BlackBerry Q10 розраховані на певну категорію покупців. Їх вартість варіюється від 14 до 15 тис. рублів. Якщо враховувати оснащення, ціна може здатися не з маленьких, тому дозволити собі такий телефон зможе не кожен. Прямо сказати, набувають дану модель тільки заможні люди, для яких понад усе репутація. За весь час випуску модель вироблялася для ринків багатьох країн. Тому не всі модифікації можуть функціонувати в Російській Федерації. Перед покупкою рекомендується у налаштуваннях перевірити номер моделі BlackBerry Q10. 100-3 – індекс з абревіатурою SQN означає підтримку європейських GSM-операторів. Якщо в апараті вказані інші цифри, то доведеться перепрошивати його, а це обійдеться в чималеньку суму. Покупці стверджують, що встановлення додаткових опцій збільшує вартість пристрою до 20 тис. рублів. Наприклад, гравірування лазером російських букв на кнопках обійдеться приблизно в 5000 рублів. Такі витрати, звичайно ж, змушують багатьох замислитися.

Упаковка і комплектація

Для того щоб бути впевненим у повній комплектації при купівлі, необхідно дізнатися, з чим виробник упаковує цей смартфон. Важливо звернути увагу на наявність інструкції російською мовою, так як в меню операційної системи самостійно розібратися досить важко. На кожній коробці є зашифрована інформація. Вона представлена у вигляді набору цифр і букв. Як правило, це серійний номер, дата випуску і країна-виробник. Там же є і такий напис: BlackBerry Q10 Gold. Останнє слово означає колір корпусу – золотистий. Також є чорні (Black) і білі (White) варіанти. Отже, що буде знаходитися в комплекті? Звичайно ж, безпосередньо сам апарат, фірмова акумуляторна батарея, зарядний пристрій, гарнітура кабель microUSB.
Смарфона Blackberry Q10: характеристики, фото та відгуки. Порівняння з конкурентами

Дизайн

У зовнішньому вигляді BlackBerry Q10 виробник зволів використовувати традиційні рішення. Попередниками цього смартфона є моделі Bold 9790 і 9900. Якщо порівнювати з останньої, то дизайн практично не змінився. Деякі покупці їх просто плутають. Однак нововведення хоч і не глобальні, але все ж є. Перш за все клавіатура отримала прямі чіткі лінії, від округлості було вирішено відмовитися. Плавні вигини розробники залишили тільки на бічних гранях. Для полегшення набору тексту стала використовуватися металева накладка, яка відділяє між собою горизонтальні ряди клавіш. Користувачі з захопленістю прийняли такий зміну, так як тепер з'явилася можливість користуватися клавіатурою наосліп.
Розміри телефону BlackBerry Q10 (Black та інших кольорів) можна віднести до середніх. Вони складають 120 мм в довжину і 67 мм завширшки 10-міліметрової товщини. Для пристроїв з QWERTY-клавіатурою такі габарити вважаються цілком пристойними. В інших моделях вони значно більше. Вага апарату 139 р. Корпус комбінований. Задня панель виготовлена з вуглепластика. З боку він виглядає досить стильно і дорого. Слабких механічних пошкоджень не боїться. Однак чимось гострим все ж його можна деформувати. Інша частина корпусу виготовлена з матового пластику. На задній панелі є камера. Відразу під нею проходить металева смужка, така ж як і на клавіатурі. Завдяки їй об'єктив камери не дряпається. Частина задньої панелі являє собою знімну кришку, яка легко опускається вниз. Під нею знаходиться слот для сім-карти і роз'єм для карти пам'яті. Остання розташована з правого боку від акумулятора. А ось для того щоб дістати сім-карту, доведеться виймати батарею. У моделі Q10 роз'єм для навушників розташований на верхній грані. У попередників він перебував збоку, чим викликав велике обурення користувачів. Зліва покупець побачить два роз'єми – microHDMI і microUSB, через які можна підключатися до будь-яких пристроїв (телевізорів, планшетів, ПК і проекторів).
Смарфона Blackberry Q10: характеристики, фото та відгуки. Порівняння з конкурентами

Модифікації

Як вже було сказано вище, дана модель продається в різних країнах. З цієї причини канадський виробник випустив різні модифікації, які орієнтовані на роботу з визначеними операторами. Номер моделі вказаний як на коробці, так і в самому телефоні. Давайте розберемося в маркуванні:
 • SQN100-1 – оператори GSM, Північна Америка.
 • SQN100-2 – оператори CDMA, Північна Америка.
 • SQN100-3 – оператори GSM, Європа.
 • SQN100-5 – UAE.
 • Виходячи з цієї інформації, можна зробити висновок, що для вітчизняного покупця ідеально підходить BlackBerry Q10 SQN100-3. Дана модифікація підтримує всі параметри російських операторів. Також є можливість використовувати мобільний зв'язок нового покоління – 4G. Вона надається «Мегафоном».
  Смарфона Blackberry Q10: характеристики, фото та відгуки. Порівняння з конкурентами

  BlackBerry Q10: характеристики продуктивності

  Жодне опис мобільних пристроїв не буде повноцінним без вивчення технічних характеристик. Що ховається під практичним корпусом канадського смартфона? Для забезпечення безперебійної роботи апарат оснащений процесором на два ядра з частотою 15 Ггц. Модель – Qualcomm Snapdragon. Враховуючи відсутність ресурсномісткого екрану і «важких» додатків, смартфон працює швидко, проблеми з зависанням для нього нехарактерні. Двох гігабайтів оперативної пам'яті цілком достатньо для забезпечення такого функціонування. Що стосується параметрів вбудованої пам'яті, то її об'єм складає 16 Гб. Однак використовувати їх всі неможливо, так як операційна система займає практично 6 Гб. Підтримка карт пам'яті (максимальна - 32 Гб) дозволяє розширити потенціал пристрою. Покупцями відзначена можливість роботи з інноваційними розробками бездротового зв'язку Long-Term Evolution – стандарт LTE (4G). Це є безперечною перевагою апарату BlackBerry Q10. 4G – новітнє четверте покоління мобільного зв'язку, яке сумісне з даним пристроєм. Проте в нашій країні надання таких послуг - поки ще рідкість.
  Смарфона Blackberry Q10: характеристики, фото та відгуки. Порівняння з конкурентами

  Інтерфейс

  Дана модель працює на фірмовій платформі BlackBerry 10. Вона є власною розробкою канадської компанії. Десята версія операційної системи спочатку розроблялася для Z10 але прийшла їй на зміну модель отримала «у спадок». Вірніше сказати, з'явилося оновлення, однак воно несильно змінило оформлення. Із-за того що екран в Q10 менше, багато інформації знаходиться за його межами. Доступ до неї можна отримати з допомогою скролінга. Всі функції працюють добре, але при завантаженні об'ємних додатків може бути запинка тривалістю в кілька секунд. На головному екрані користувач побачить всю необхідну інформацію. Тут відображається час і поточна дата, повідомлення про пропущені дзвінки та отримані повідомлення. Як і в ОС Android, з'явилася «шторка». Через неї можна вмикати/вимикати блютуз і WI-FI, змінювати рівень гучності, налаштувати будильник. Також на головному екрані розташовується інформація про кількість заряду акумулятора і значок мережі оператора. Він може відображатися як 2G, 3G або 4G. З акцентом на новітні розробки випущений смартфон BlackBerry Q10. LTE (4G описано вище) буде підтримувати дана модель. Даний апарат можна використовувати як корпоративний. За допомогою BlackBerry Balance вміст телефону поділяється на дві частини: перша – для роботодавця, друга – для співробітника. Компанія передбачила можливість блокувати пристрій на відстані. Ця функція корисна, якщо на телефоні знаходиться секретна інформація. Наприклад, без відома працівника роботодавець може повністю заблокувати смартфон.
  Смарфона Blackberry Q10: характеристики, фото та відгуки. Порівняння з конкурентами

  Клавіатура

  Фішкою BlackBerry Q10 звичайно ж, є клавіатура. Саме вона відносить модель до бізнес-класу і робить її конкурентоспроможною. Виробник в цьому питанні досягнув досконалості. Багато користувачів стверджують, що готові легко відмовитися від великих, а головне, незручних в плані набору об'ємних текстів, сенсорних моделей з красивими екранами. Для того щоб роботу з клавішами зробити максимально комфортною, виробник прийняв рішення про їх збільшення. Клавіатура стала більше і, відповідно, корпус теж. Тепер, щоб добитися високої швидкості, необхідно набирати текст двома великими пальцями. Кожна клавіша має скошений край. Завдяки йому легко прощупується розділова металева смуга. Саме вона допомагає швидко орієнтуватися на клавіатурі. Розташування літер повністю збігається з повноцінними комп'ютерними екземплярами.
  Смарфона Blackberry Q10: характеристики, фото та відгуки. Порівняння з конкурентами

  Особливості екрану

  З-за великої клавіатури екран став слабким місцем BlackBerry Q10. Характеристики його не на високому рівні. Однак для такого смартфона він вважається досить великим. Дозвіл – 720x720 пікселів. Діагональ – 31". Чіткість – 331 піксель на дюйм. Тип дисплея – Super AMOLED. Користувачі, які звикли до 5-7 дюймам, залишають негативні відгуки. Проте зрозуміти їх можна. Екран значно поступається таким апаратам. Однак, як кажуть, кожному своє.

  Камера

  Двома камерами оснащена модель BlackBerry Q10. Відгуки про якість знімків в основному хороші, так як вона має роздільну здатність 8 Мп. Для покращення зображення при поганому освітленні можна скористатися світлодіодним спалахом. Фронтальна камера слабша – 2 Мп. В настоянках передбачений автофокус. До його роботи претензій у користувачів немає. А ось мануальний фокус функціонує з утрудненням. Проблема полягає в кнопки затвора. При її натисканні камера відразу робить знімок, тому налаштувати фокус необхідно за допомогою перетягивающего жесту. До недоліків в роботі камери власники відносять чутливі бічні кнопки. При їх необережному натисканні може спрацювати режим знімка. Допустимий формат фото: 1:1 4:316:9. Якщо знімки робляться тільки для перегляду на телефоні, то рекомендується вибирати 1:1. Вона ідеально підходить для екрану моделі BlackBerry Q10. Також для покращення якості можна скористатися режимом HDR. Тепер давайте розглянемо можливості відеозйомки. У цьому режимі основна камера працює у форматі HD (1080 пікселів). Якість для відтворення на телефоні цілком прийнятне, однак якщо переглядати ролик на планшетах або ПК, то він розбивається на пікселі, зникає чіткість. Дозвіл фронтальної камери ще нижче – 720 пікселів. Само собою зрозуміло, що кадри за якістю буде набагато гірше.
  Смарфона Blackberry Q10: характеристики, фото та відгуки. Порівняння з конкурентами

  Акумулятор

  Розглядаючи позитивні і негативні сторони комунікатора, необхідно перевірити тривалість автономної роботи акумулятора. Для початку давайте подивимося, що про це говорить інструкція. BlackBerry Q10 оснащений літій-іонною акумуляторною батареєю ємністю 2100 мА*ч. За запевненням виробника, вона в режимі розмови пропрацює до повної розрядки 13 годин. Багато покупці задоволені такими результатами. Проте не потрібно поспішати з висновками. Також в інструкції сказано, що при перекладі смартфона в режим очікування батарея сяде тільки через 15 днів. А ось тепер давайте розбиратися. При середньому навантаженні апарат працює близько 2 днів. Але якщо звернути увагу на маленький екран і слабкий процесор, то такі показники вже не вважаються високими.

  BlackBerry Q10: відгуки

  Які враження отримали власники даної моделі? Відразу варто зауважити, що відгуки, опубліковані в Мережі, досить суперечливі. До цільової аудиторії, як правило, належать цінителі бренду, які вже звикли до особливостей BlackBerry. Оновлення операційної системи прийняли досить захоплено. Впровадження нових розробок довелося по душі багатьом, проте деякі функції були видалені, про що жалкують користувачі. Великий асортимент таких пристроїв надає покупцеві широкий вибір. Зараз в одній ціновій категорії пропонується багато апаратів різних брендів, і, на жаль, не завжди BlackBerry Q10 (4G) White, Black, Gold виграє в конкурентній боротьбі. Які слабкі боку, на думку власників, має дана модель?
 • Сумісність з малою кількістю додатків.
 • Нестандартний екран маленького розміру.
 • Слабкий процесор.
 • Проблеми із замком задньої кришки (швидко розхитується).
 • Занадто мудроване операційна система.
 • Багато хто прийшов до висновку, що комунікатор ідеально підходить під визначення апаратів бізнес-класу. Для особистих цілей краще використовувати операційну систему Android.
  Смарфона Blackberry Q10: характеристики, фото та відгуки. Порівняння з конкурентами

  Конкуренти

  Якщо говорити про прямих конкурентів даного смартфона на момент випуску, то важко підібрати хоча б один екземпляр не тільки з модельного ряду інших брендів, але і серед власного. Однак компанія випустила в 2015 році новий апарат з індексом Priv. Його важко назвати конкурентом, так як новинка є послідовником Q10. BlackBerry Priv сильно змінений зовні. Його форма далека від типових комунікаторів. Однак таке рішення дозволило розробникам значно збільшити екран. А як ви пам'ятаєте, в апараті Q10 він був слабким місцем. У новій моделі діагональ екрану склала 54" з роздільною здатністю 1440 x 2560. Щільність передачі пікселів – 540. Процесорів два: перший працює з тактовою частою 18 Ггц, другий – 14 Ггц. Відбулася зміна операційної системи. У цій моделі перевагу було віддано Android 511. Це безперечний плюс. Прогрес видно неозброєним оком. Фінська компанія Nokia в 2013 році теж випустила кілька комунікаторів. Мова йде про серії Asha. Якщо розглядати клавіатуру як головний елемент даних моделей, то апарат бренду BlackBerry, безперечно, виграє. Як вже говорилося, аналогів у нього немає. У телефонах Nokia клавіші зовсім іншої форми. Швидкість набору тексту поза порівняння. В основному її зниження відбувається за рахунок розташування кнопок. Вони занадто близько розташовані один до одного. Верхня поверхня декілька опукла, а це призводить до того, що іноді палець зісковзує. Набирати текст наосліп на Nokia Asha нереально. Ось в чому поступається модель Q10 торгової марки BlackBerry, так це у вартості. Апарати Nokia більш ніж вполовину дешевше. Ясно одне, що серйозну конкуренцію комунікатору Q10 на момент виходу скласти ніхто не зміг. Всі розробки інших компаній по технічному оснащенню значно не дотягують до рівня канадського бренду.

  Кілька слів на закінчення

  Цікавою моделлю можна назвати новий телефон BlackBerry Q10. Видно, що виробник намагається відповідати сучасним стандартам і інноваційним технологіям. Звичайно ж, в комунікаторі є переваги, причому для деяких досить вагомі. Наприклад, повноцінна QWERTY-клавіатура. Подібні аналоги на вітчизняному ринку знайти проблематично. Але труднощі роботи з операційною системою для багатьох покупців стали вирішальними. Враховуючи високу ціну, хотілося б придбати смартфон з більш розширеним функціоналом. Тому ця модель рекомендується тільки тим, хто дійсно за родом свого заняття багато друкує, а для особистих цілей (листування в соціальних мережах, прослуховування музики, проходження рівнів в улюблених іграх тощо) краще доглянути пристрій на іншій платформі, яка максимально орієнтована саме в такому напрямку.