Графічний планшет - це що таке? Огляд кращих моделей

254 0 Новини високих технологій

Технології зробили крок вперед, і тепер багато дизайнери і фотографи можуть полегшено зітхнути. Звичайно, це пристрій можуть застосовувати не тільки люди, пов'язані з творчістю. Є й ті, кому набагато зручніше користуватися ПК за допомогою графічного планшета. Нам належить розібратися з цим гаджетом і зрозуміти його справжнє призначення.

Основні поняття

Отже, графічний планшет – це гаджет, який допомагає ввести інформацію на комп'ютер. Головною його відмінністю від мишки чи клавіатури є те, що юзер користується безпосередньо своєю рукою. Тобто він створює інформацію завдяки руху кисті руки. Графічний планшет являє собою сам гаджет і перо. Також в деяких моделях присутній миша.
Графічний планшет - це що таке? Огляд кращих моделейІсторія

Мало хто знає, але перший графічний планшет – це «телеавтограф». Його винайшов Еліша Грей і запатентував в 1888 році. Саме цей вчений вважається попередником відомого Олександра Белла. Наступний крок у винаході цього гаджета відбувся в 1957 році. Тоді для ПК Stylator використовували прилад ідентифікації рукописного введення. Пізніше був презентований RAND Tablet. Пристрій вважають першим графічним планшетом. Воно було спеціальної конструкції: під «екраном» приладу перебувала сітка провідників. Туди надходили електричні «поштовхи» з допомогою трійкового шифру Грея. Цю інформацію отримував стилус, який міг декодувати дані у позицію. Ще з часом був випущений інший графічний планшет. Це був прилад, який мав спеціальне перо. Воно допомагало викликати іскри. Вбудовані мікрофони визначали місце розташування клацань, тобто шукали розташування пера.


У 80-ті роки Summagraphics Corp зміг зайнятися просуванням цього гаджета в маси. Тоді прилади отримали комерційний тріумф. Їх використовували, як механізми для введення даних. Вже в сьогоднішньому розумінні графічні планшети з'явилися під ім'ям «КоалаПед». Їх споконвічно створили для Apple II. Але пізніше така система введення знадобилася і іншим ПК. Стали з'являтися і інші моделі планшетів.

Як працює?

Розвиток технології хоч і змінилося, все ж принцип роботи графічного планшета дуже схожий з першим його аналогом. Пристрій має сітку з проводів. Її крок досить великий – досягає 6 міліметрів. Незважаючи на таку відстань, фіксація пера на планшетці відбувається дуже точно. Пристрій зчитує інформацію більш детально – до 200 ліній на одному міліметрі.
Графічний планшет - це що таке? Огляд кращих моделей

Нововведення

Крок вперед зробила компанія Wacom. Вона змогла розробити такий механізм, при якому сітка могла бути як джерелом, так і приймачем. Перо в цьому випадку отримує заряд від сітки. Після чого воно посилає відповідний сигнал, який є відображенням вихідного. Цей «відповідь» можна вважати новим, так як він вже несе додаткові дані. Отримані матеріали вказують на ідентифікацію стилуса, силу натискання, фіксацію і положення покажчиків. Завдяки цьому механізму можна зрозуміти, що використовується в даний момент: кінчик пера або його ластик. Зручно і те, що окреме живлення для цього гаджета тепер не потрібно. Хоча такий механізм може бути схильний до впливу інших випромінювальних пристроїв.

Пір'я

Ця деталь графічного планшета, також може різнитися в залежності від моделі гаджета. Деякі здатні регулювати силу натиснення. Для цього в них використовується конденсатор змінної ємності. Якраз такі стилуси і робить фірма Wacom. Можливо застосовувати також механізм із змінним опором або індуктивністю. Взагалі для створення стилуса можуть бути використані різні складові. Одним з них може бути п'єзоелектричний ефект. Він створює різницю потенціалів, які з'являються при взаємодії з пером. Так можна виявити координати точки.
Графічний планшет - це що таке? Огляд кращих моделей
Знову-таки, в залежності від моделі планшета можуть бути розроблені і різні принципи взаємодії стилуса з поверхнею гаджета. Пристрій може сприймати не тільки силу натискання, але і нахил пера, його курс, обертання і силу стискання приладу рукою.

На що потрібно звернути увагу?

Зараз багатьом відомо, що графічний планшет – це найкращий помічник для тих, хто працює з графічними редакторами. Залежно від призначення, гаджет може мати ті чи інші характеристики. При покупці приладу слід звернути увагу на кілька головних параметрів. Крім ціни, важливими є габарити пристрою, чутливість стилуса, дозвіл, швидкість роботи і трудова поверхню.

Розміри

В залежності від того, для чого вам необхідний графічний планшет, потрібно і вибирати його габарити. Якщо ви користуєтеся пристроєм не тільки в офісі, але і вдома, на навчанні, і навіть прогулянці, то потрібно вибирати компактні розміри. Буде набагато комфортніше, якщо планшет поміститься в сумку. Для таких цілей оптимально вибрати формат аркуша-А5. Якщо вам потрібен планшет тільки для роботи, і ви не збираєтеся виносити його за межі офісу, то можна вибрати розміри побільше. Але варто враховувати, що ціна на такі габарити буде значно більше.

Чутливість

Стилус теж має свої характеристики. В залежності від того, наскільки він буде чутливіші, його відгук на ваші команди відповідно буде швидше. Є варіанти, при яких перо розрізняє до понад тисячі рівнів натискання. Відносно недорогі планшети можуть ідентифікувати до 500 рівнів. Зазвичай від цього параметра залежить товщина промальовування. Тобто ця характеристика важлива для аніматорів і художників.
Графічний планшет - це що таке? Огляд кращих моделей

Дозвіл

Це теж важливий параметр, на який слід звертати увагу при покупці планшета. Як і у випадку з зображенням, ця характеристика допомагає визначити кількість ліній на дюйм: точніше щільність робочих датчиків на поверхні. Зрозуміло, що чим більше цей показник, тим краще буде відгук. Дорогі моделі мають понад 5 тисяч lpi.

Швидкість

Цей параметр говорить сам за себе. Конкретних показників у нього немає. Тому при виборі планшета краще орієнтуватися на відгуки. Іноді слова виробників можуть відрізнятися від того, що відбувається на практиці. Тим не менш, чим більше швидкість відгуку, тим швидше планшет передасть інформацію на ПК.

Робоча поверхня

Не варто плутати цей параметр з габаритами. Ця характеристика відноситься до монітора вашого гаджета. Пам'ятайте, що при виборі потрібно знати співвідношення сторін екрану. Воно повинно буде відповідати цим показником у планшета. Інакше робота буде не зовсім коректною.

Різноманітність

Швидше за все убоге різноманітність графічних планшетів пов'язано з їх рідкісним використанням. Зараз рідко хто вибирає цей гаджет в якості пристрою введення. Найчастіше графічний планшет можна зустріти у дизайнерів, архітекторів, художників, фотографів, загалом у тих, кому потрібно створювати проекти в електронному форматі.
Графічний планшет - це що таке? Огляд кращих моделей

Надійність

Самим надійним і головним виробником цих пристроїв вважається Wacom. Фірма була заснована в 1983 році. Нині є лідером у виготовленні цих гаджетів. Одним з найбільш популярних і доступних вважається графічний планшет Wacom Intuos Pen Small. Його вартість близько 6 тисяч рублів. Це пристрій відносять до молодшим з усієї серії. Воно було розроблено для творчих людей, тих, хто займається дизайном, фотографією та ілюстраціями. Його робоча область становить 15х9 див. Має середню дозвіл – 2500 lpi. Корпус якісний: є ергономічним, має прогумовані ніжки і невеликий нахил, для зручності роботи. Планшет має акумулятор, який тримається до 15 годин активної роботи. Головною перевагою цієї моделі можна вважати наявність налаштування експрес-клавіш, а також роботи модуля бездротової мережі.
Графічний планшет - це що таке? Огляд кращих моделей
Ще одна модель виробника графічний планшет Bamboo Pen&Touch. Коштує близько 5 тисячі рублів. Має дуже схожі характеристики з попередньою моделлю. Розміри його трохи компактніше. Дозвіл 2540 lpi. Вводити можна як за допомогою пера, так і використовуючи звичайний сенсор. Чутливість цього планшета – до 1024 рівнів натискання. Також в минулому році Wacom представив нову лінійку гаджетів. Графічний планшет Intuos був презентований в чотирьох варіантах: Art, Comic, Draw і Photo. Такі назви моделі отримали завдяки своїй комплектації, а точніше програмного забезпечення. Кожен гаджет має свій софт, призначений для того чи іншого напрямку роботи.
Графічний планшет - це що таке? Огляд кращих моделей
До нового сімейства Intuos також можна віднести графічний планшет Wacom Pen&Touch S. Модель також отримала хороші відгуки від професіоналів. Його головною перевагою для багатьох став розмір – формат А6. Також гаджет підтримує multi-touch, 2440 lpi і 1024 рівня натискання.

Кращий з кращих

Серед всіх моделей варто виділити Wacom Cintiq 22HD DTK-2200. Цей планшет можна віднести до кращих. Його головним недоліком є величезна ціна – більш 180 тисяч рублів. Тим не менш гаджет вважається інтерактивним монітором-планшетом. Він може служити не тільки для створення ілюстрацій і обробки фотографій, а також для тривимірного моделювання. Він має велику діагональ екрану – 21 дюйм. Дозвіл – Full HD, більше 5 тисяч lpi. Щоб убезпечити інформацію, можна застосувати графічний ключ на планшеті.
Графічний планшет - це що таке? Огляд кращих моделей
Гаджет може ідентифікувати 2048 рівнів натискання, а також до 60 ступенів нахилу стилуса. Крім широкого функціоналу, планшет має продуману ергономіку, а також якісні матеріали корпусу.

Інші варіанти

Крім самого популярного і надійного Wacom, є ще один виробник. Бюджетний графічний планшет Genius EasyPen i405X можна придбати за 2000-2500 рублів. Головними плюсами цієї моделі вважається 28 програмованих клавіш, а також якісні матеріали корпусу.
Графічний планшет - це що таке? Огляд кращих моделей
Цей графічний планшет навряд чи підійде для професіоналів. Найбільше він сподобається просто вільним художникам і любителям. Він дуже компактний, має хороший показник дозволу – 2540 lpi. Недоліком є те, що для стилуса доведеться купити батарейки, сенсорні клавіші мають дрібні осередки, іноді виникають складності з «дровами».