Смартфон якої фірми краще? Як вибрати смартфон? Найбільш популярні смартфони

173 0 Новини високих технологій

Вибір смартфона - процес скрупульозний і складний, адже телефон давно вийшов з розряду продуктів розкоші. Нині смартфон - це предмет першої необхідності, по суті, на одному рівні з зубною щіткою, більше того, так само як і зі щітками, на перший погляд здається, що всі гаджети ідентичні і виконують ті ж функції, на ділі різниця в дрібницях відіграє ключову роль.

Смартфон якої фірми краще?

Сьогодні існує якийсь конгломерат, який продає по всьому світу телефони, тягнучи за собою вічну війну і конкуренцію. Це фірми - виробники смартфонів, зуміли зробити собі ім'я. Компанії, які користуються попитом і зіграли важливу роль у розвитку ринку. В даному матеріалі розберемо імпровізований рейтинг фірм смартфонів, заснований не стільки на продажах, скільки на якість продукції, прибутку і ступеня задоволеності споживача.

Apple iPhone: легенда з Каліфорнії

Окремого подання iPhone точно не вимагає, пристрій відоме навіть тим, хто зовсім не дружить з технологіями. Чого тільки не говорять про телефон від Apple, але головне, що жодному іншому гаджетом не приділялося стільки уваги.

Остання модельiPhone 7/7 PlusПроцесорФірмовий чотирьохядерний чіп A10 з графікою PoverVR, власного дизайну.Дисплей47/55-дюймовий екран, виконаний за технологією Retina, який має найширший для IPS-матриці колірний діапазон.Пам'ять2/3 гігабайти ОЗУ і 256 гб основної пам'яті (ПЗУ).Камера12-мегапіксельний фотомодуль з можливістю зйомки в темряві/дві 12-мегапіксельних камери з оптичним збільшенням і регулюванням фокуса.АвтономністьДо 12/18 годин роботи від одного заряду акумулятора.

iPhone – це стандарт, перший смартфон з сенсорним дисплеєм, перший, запропонував подібний форм-фактор, який став прабатьком цілої категорії пристроїв. Даний смартфон робить унікальним операційна система, розроблена програмістами, інженерами з кремнієвої долини. iOS є найбільш безпечною і простий операційної системою в світі, поставляється з комплектом якісного, пропрієтарного програмного забезпечення, і наймасштабнішим магазином софта - Apple App Store.

Якщо вас запитають про те, смартфон якої фірми швидше, відповідь однозначно - Apple; якщо вас запитають про те, смартфон якої фірми надійніше, відповідь буде ідентичним. Безкомпромісне рішення для всіх тих, хто любить красиві і доступні технології, орієнтовані на якісний користувальницький досвід. Важливим чинником є і іміджева складова. З недоліків, за які часто лають смартфони фірми Apple, варто виділити закритість системи, орієнтованість на «яблучну екосистему» і завищену ціну.
Смартфон якої фірми краще? Як вибрати смартфон? Найбільш популярні смартфони

Samsung: найкращий на Сході

Основний конкурент команди з Купертіно - корейські інженери з Samsung, зуміли створити одну з найпопулярніших лінійок пристроїв на ринку. Samsung, в порівнянні з іншими виробниками телефонів на базі Android, має ряд власних запатентованих розробок укупі з фірмовою програмною оболонкою. Крайній смартфон компанії б'є рекорди і прагне зрушити iPhone з престолу.


Остання модельSamsung Galaxy S7 EdgeПроцесорЧіп виробництва Snapdragon, 820 моделі. 8 ядер.Дисплей55-дюймовий дисплей з роздільною здатністю 2560 на 1440 точок. Використовується вигнуте по краях скло.Пам'ять4 гігабайти ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті, 32 гб основної пам'яті (ПЗУ). Є підтримка карт пам'яті до 200 гігабайт.Камера12-мегапіксельний фотомодуль з можливістю зйомки в темряві.АвтономністьДо 25 годин роботи від одного заряду акумулятора (зі слів виробника).

Відмінними рисами флагманської серії Galaxy є: перенасичена, майже «радіоактивний» кольору дисплея (яка багатьом не припала до смаку), вигнуті краю дисплея, краща мобільна камера. В останній моделі є підтримка двох SIM-карт, захист від попадання вологи і пилу. Однозначним недоліком пристрою можна назвати невміло створене програмне забезпечення. Потужна начинка і величезний запас пам'яті ніколи не рятували смартфони фірми «Самсунг» від проблем з програмним забезпеченням. Система переповнена мотлохом, вона гальмує, зависає, при цьому всьому вона і виглядає жахливо. Ідеальне рішення для тих, хто є противником Apple і шукає альтернативу того ж класу.
Смартфон якої фірми краще? Як вибрати смартфон? Найбільш популярні смартфони

LG: малопомітні корейці-експериментатори

Ще одна відома корейська контора, не настільки успішна і прибуткова, звичайно, але при цьому не менш цікава. Смартфони фірми LG ніколи не користувалися великим попитом, але на їх гаджети завжди було цікаво подивитися. Нові рішення від корейської компанії індивідуальні, специфічні, несхожі на інших. Чого коштують одні модульні смартфони, які, немов системний блок, можна модифікувати і доповнювати, не замінюючи основні деталі.

Остання модельLG V20ПроцесорЧіп виробництва Snapdragon, 820 моделі. 4 ядра.Дисплей57-дюймова дисплейне панель на базі IPS з роздільною здатністю 2560 на 1440 точок. Другий дисплей з роздільною здатністю 1040 на 160 точок.Пам'ять4 гігабайти ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті, 64 гб основної пам'яті (ПЗУ). Є підтримка карт пам'яті до двох терабайт.КамераПодвійна камера з роздільною здатністю 16 і 8 мегапікселів.АвтономністьДо 15 годин роботи від одного заряду акумулятора.

У флагманському телефоні V20 також є відмінна риса: другий дисплей, на якому відображається різного роду корисна інформація. Наприклад, отримані повідомлення, пропущені дзвінки, ярлики для швидкого доступу до додатків. Хоч виробник і зробив акцент на додатковому дисплеї, LG не забули про естетику, потужне залізо і гідну камеру. Смартфон підійде всім тим, хто бажає виділитися, спробувати щось нове, вічно яким задаються питанням про те, смартфон якої фірми краще.
Смартфон якої фірми краще? Як вибрати смартфон? Найбільш популярні смартфони

Sony: винахідливі і стильні японці

Sony, так само як, наприклад, Samsung, дуже багато уваги приділяє різним сферам електроніки, замість того щоб зациклюватися лише на мобільному підрозділі. Можливо, саме з-за цього з телефонами у японців якось не склалося.

Остання модельSony Xperia XZПроцесорЧіп виробництва Snapdragon, 820 моделі. 8 ядер.Дисплей52-дюймовий дисплей з роздільною здатністю 1920 на 1080 пікселів.Пам'ять3 гігабайти ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті, 32 гб основної пам'яті (ПЗУ). Є підтримка карт пам'яті до 256 гігабайт.Камера23-мегапіксельний фотомодуль з можливістю зйомки в темряві.АвтономністьДо 15 годин роботи від одного заряду акумулятора.

Граціозна серія смартфонів Xperia урочисто пройшла по планеті, вихваляючись то неймовірною камерою, здатною знімати в темряві, під водою, на ходу, то захистом від вологи і пилу. Що стосується стандартів захисту від води і короткочасних занурень, то саме у Sony за це взялися в першу чергу, розгорнувши масштабну маркетингову кампанію на основі цієї особливості. Також телефони Sony можуть похвалитися унікальним екстер'єром, який мало хто захотів копіювати, та глибокою інтеграцією з іншими продуктами і сервісами Sony. Так, наприклад, до флагманським моделям телефонів можна підключити ігровий контролер від PlayStation і навіть насолоджуватися грою в деякі ексклюзивні проекти. Ось чим Sony не може похвалитися, так це надійністю, телефони мають високий рівень браку, часто, як це не іронічно звучить, японські гаджети стають потопельниками. Пристрої Sony підійдуть всім тим, для кого важливіше візуальне сприйняття, або тим, хто любить інші продукти компанії.
Смартфон якої фірми краще? Як вибрати смартфон? Найбільш популярні смартфони

HTC: оточений, але не зломлений

Один з найбільш багатостраждальних виробників за всю історію. Тайванська компанія HTC колись була в лідерах, продавала масу гаджетів, мала свій стиль, свої запатентовані рішення, отримувала прибуток. На жаль, популярні фірми смартфонів, такі як Apple і Samsung, в лічені роки витіснили тайванців, змусивши баритися, плутатися, приймати невірні рішення.

Остання модельHTC 10ПроцесорЧіп виробництва Snapdragon, 820 моделі. 8 ядер.Дисплей52-дюймовий дисплей з роздільною здатністю 2560 на 1440 точок.Пам'ять4 гігабайти ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті, 32 гб основної пам'яті (ПЗУ). Є підтримка карт пам'яті до двох терабайт.Камера12-мегапіксельний фотомодуль зі світлодіодним спалахом і автофокусом.АвтономністьДо 27 годин роботи від одного заряду акумулятора (за заявою виробника).

Останнім пристроєм компанії став HTC 10 який нічим не відрізняється від безлічі "китайців", яких на світ з'являється по 10 штук в тиждень. HTC відмовилися від усього того, над чим велася робота протягом довгих років, і зробили звичайний потужний смартфон, який навряд чи може чимось зацікавити. В кінцевому рахунку завжди виникає питання про те, смартфон якої фірми краще взяти, і якщо бренд не має високого значення, то саме час звернути погляд на доступний і привабливий Схід.
Смартфон якої фірми краще? Як вибрати смартфон? Найбільш популярні смартфони

Фірми китайських смартфонів

В період з 2012 по 2014 сталася справжня революція на ринку смартфонів. Дорогі і розкішні телефони зіткнулися з натиском таких же телефонів, тільки в 2-3 рази дешевше. Китайці всерйоз взялися за продажі смартфонів і почали невблаганно клепати дешеві апарати, з тими ж характеристиками, що мають топові моделі. Світ поділився на два табори: тих, хто вважають китайські апарати ширвжитком, і тих, хто закохався в них з першого погляду.

Meizu: лідери демпінгових цін

Фірми китайських смартфонів почали свій шлях напрочуд яскраво, вже з першим релізом смартфона Meizu стало ясно, що вони прийшли з серйозними намірами. Ціни на перші смартфони вразили всіх без винятку, і народ почав скуповувати бюджетні флагманські телефони.

Остання модельMeizu Pro 6SПроцесорКитайський десятиядерний чіп MediaTek Helio.Дисплей52-дюймовий дисплей з роздільною здатністю 1920 на 1080 пікселів.Пам'ять4 гігабайти ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті, 64 гб основної пам'яті (ПЗУ).Камера12-мегапіксельний фотомодуль з лазерним фокусом і оптичною стабілізацією.АвтономністьДо 20 годин роботи від одного заряду акумулятора.

Відмінною рисою, притаманною саме Meizu, можна назвати нахабне копіювання продукту, створеного «яблучної» корпорації. Якщо покласти поруч iPhone 6/7 і Meizu Pro 6 то помітити різницю не так просто, одразу видно, що китайці «надихалися» американцями. Навіть фірмова технологія, що дозволяє створювати дисплеї, розпізнавальні силу дотику, була скопійована. Крім іншого, китайський гаджет виявився досить потужним, має ряд цікавих рішень, пов'язаних з програмним забезпеченням. Ідеальне рішення для тих, хто не звик сильно витрачатися на електроніку.
Смартфон якої фірми краще? Як вибрати смартфон? Найбільш популярні смартфони

Xiaomi: втілення мрії в реальність

Історія компанії Xiaomi мало чим відрізняється від такої у виробника вище. Суть та ж, нестримний демпінг і нові гаджети раз в місяць. Але є між компаніями серйозна відмінність.

Остання модельXiaomi Mi MixПроцесорНовітній двоядерний процесор Snapdragon 821.ДисплейГігантський 64-дюймовий дисплей з роздільною здатністю 2040 на 1080 пікселів. Використовується безрамковий дисплей.Пам'ять6 гігабайт ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті, до 256 гб основної пам'яті (ПЗУ).Камера16-мегапіксельний фотомодуль.АвтономністьДо 30 годин роботи від одного заряду акумулятора (обсяг АКБ - 4400 міліампер годин).

Xiaomi вміє слухати публіку і зовсім недавно явила світу телефон, про який мріяли всі інтернет-гіки планети. Приголомшлива начинка, ошатний дизайн, гігантський дисплей без рамок. Красивий, дивовижний телефон наробив чимало шуму в інтернеті, багато хто всерйоз задумалися про перевагу китайців. Подібного не пропонував ще ніхто, чому пристрій здається ще більш цікавим, а компанія стає все більш помітною. Чи варто брати такий телефон прямо зараз? Тільки в тому випадку, якщо готові на експеримент вже сьогодні, якщо не боїтеся нарватися на шлюб і витратитися на «китайця».
Смартфон якої фірми краще? Як вибрати смартфон? Найбільш популярні смартфони

OnePlus One: вишуканість і стиль

Останній у списку, але не менш значущий апарат: розробка китайців з OnePlus, по своїй суті, це не дуже дорогий, але дуже якісний телефон, відрізняється своїм вишуканим стилем.

Остання модельOnePlus OnePlus 3TПроцесорНовинка від Snapdragon під кодовим номером 821Дисплей55-дюймовий дисплей з роздільною здатністю 1920 на 1080 пікселів.Пам'ять6 гігабайт ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті, 64 гб основної пам'яті (ПЗУ).Камера16-мегапіксельний фотомодуль.АвтономністьДо 20 годин роботи від одного заряду акумулятора (обсяг АКБ - 3400 міліампер годин).

На відміну від інших китайських телефонів, OnePlus не використовується Android, замість нього в телефонах встановлена модифікація на його базі OxygenOS, яка робить позитивний вплив на продуктивність і стабільність роботи. OnePlus завжди був долею самопроголошених обраних, сьогодні ж цей бренд не має такої ваги, а тому вибирати її варто лише в тому випадку, якщо ви зацікавлені в роботі з новим, незвичайним програмним забезпеченням.

Замість висновку

Поняття хорошого смартфона до непристойності розмито, адже багато в главу кута ставлять вартість і шукають що-небудь подешевше. З цієї причини в матеріалі вище розглядалися тільки флагманські моделі, які дозволяють скласти враження про компанію в цілому та придбати по-справжньому якісну річ. Як би там не було, відповідь на питання: «Смартфон якої фірми краще?» - завжди індивідуальний. Потрібно вибирати пристрій виходячи із завдань, які будуть на нього покладатися, не забуваючи про особисті уподобання.