Сигналізація Pandora DX-50: відгуки та інструкція

215 0 Новини високих технологій

Вітчизняний сигналізаційний комплекс Pandora DX-50 пропонує оптимальний набір охоронно-сервісних модулів для захисту автомобілів середнього цінового ланки. Систему не можна порівнювати з преміальними телематическими рішеннями, однак за мірками свого класу вона має цілком ефективним функціоналом. І відгуки про Pandora DX-50 в цілому це підтверджують, як мінімум підкреслюючи надійність базових засобів захисту.

Можливості комплексу

Система орієнтується на забезпечення стійкості механічних захисних пристроїв перед електронним зломом з підтримкою віддаленого управління. За допомогою радіоканалу власник може контролювати стан сигналізації, а також її окремих функціональних блоків. Взаємодія реалізується за допомогою брелока нового покоління із збільшеною дальністю дії. У його складі передбачена кнопка оперативного програмування, індикатори станів, а також оновлений приймач з частотою 868 MHz.


Сигналізація Pandora DX-50: відгуки та інструкція
Крім цього, відгуки про автосигналізації Pandora DX-50 високо оцінюють якість реалізації механізмів фізичного контролю машини, які працюють за допомогою широкого комплексу адаптивних датчиків. Як на близьку, так і на віддаленій дистанції через брелок або смартфон можна отримувати інформацію про рух, нахилі і стан дверей з вікнами автомобіля. Сигналізація контролює окремо 10 зон, не рахуючи спеціальний пристрій для відслідковування позиції коліс.

Особливості модифікації Pandora DX-50 L

Це більш сучасне виконання сигналізації DX-50 у якій були передбачені деякі зміни. Акцент був зроблений на оптимізацію, внаслідок чого система втратила релейного модуля пуску і моторного термометра. Власне, зміни негативно позначилися на роботі дистанційного запуску з традиційними функціями програмованого включення двигуна, але з'явилися і переваги. Розуміючи впливу нових обмежувальних факторів, розробники поліпшили можливості інтегрування механізмів опалення силового агрегату, що в принципі виключає необхідність використання автозапуску. Приміром, відгуки про Pandora DX-50 L вказують на оптимальну сумісність з передпусковим системами обігріву Eberspacher і Webasto. Причому їх контроль після установки також здійснюється в дистанційному режимі за допомогою брелока або смартфона.


Звичайно, за доповнення мотора котлами доведеться доплатити, але і в базовому комплекті модифікація DX-50 L коштує дешевше, ніж стандартна версія.

Інструкція по установці комплексу

Сигналізація Pandora DX-50: відгуки та інструкція
Монтаж здійснюється за традиційною схемою розподілу функціональних компонентів системи. Центральний блок (контролер) фіксується в ніші за панеллю приладів. Бажано забезпечити блоку надійне положення з максимальним захистом від вібрацій і фізичних ударів. Антена встановлюється якомога вище в районі лобового скла, але без прямого контакту з металевими поверхнями або інший електротехнікою – витримується відстань 10-15 см Як показують відгуки, установку Pandora DX-50 в електротехнічній частині краще виконувати з підключенням фірмової програми Alarm Studio. Вона дозволить через контролер і брелок з USB-роз'ємом коректно ввести в цифрову мережу CAN-шину, а потім по черзі встановлювати датчики і модулі захисту в місцях призначення.
Для фізичної прокладки і фіксації кабелів у комплекті передбачається двосторонній скотч, монтажні стяжки, гумові перемикачі і контакти заземлення.

Інструкція по налаштувань

Сигналізація Pandora DX-50: відгуки та інструкція
На першому етапі системі присвоюються базові робочі параметри з вибором режиму налаштувань. За замовчуванням перший час рекомендується використовувати статус автоматичного програмування. Вручну задаються індивідуальні настройки з підключенням брелока і смартфона до центрального контролера. Далі вже через комп'ютер або той же смартфон можна встановити цільові зони охорони Pandora DX-50. Відгуки в даній частині, приміром, хвалять енергонезалежну пам'ять, яка може зберігати налаштування для більш ніж 10 захищаються точок. До них відносяться кінцеві вимикачі запалювання, дверей, капота, шок-сенсорів, датчиків і т. д. за Допомогою CAN-шини задаються параметри чутливості і спрацьовування кожного механізму захисту, а також вказуються події аварійного відключення охорони і способи комунікації – знову ж таки, вручну, через брелок, контролер або смартфон.

Інструкція з експлуатації

Сигналізація Pandora DX-50: відгуки та інструкція
Базовим засобом управління все ж буде брелок або фірмове додаток в мобільному пристрої. Запрограмувавши кнопки управління на певні команди зняття і постановки машини на охорону, можна повністю контролювати сигналізацію у віддаленому режимі. Світлодіодні індикатори ALARM та SEND залежно від режиму експлуатації сповіщатимуть про поточний статус охорони і можливі зміни роботи.
Але в плані експлуатації запуску двигуна відгуки про сигналізації Pandora DX-50 неоднозначні. В нормальному режимі при встановлення автозапуску на певний час повинен подаватися відповідний зворотний шок-сигнал на брелок. Він може бути відсутнім через блокування з боку іммобілайзера. При цьому фактичне спрацювання двигуна не відбудеться. Вирішується ця проблема з допомогою обхідника іммобілайзера у вигляді спеціального ключа, який буде деактивувати блок прямо в салоні, після чого стане можливим запуск силової установки.

Позитивні відгуки про систему

Сигналізація Pandora DX-50: відгуки та інструкція
При досить обмежених можливостях (з урахуванням цінника близько 10 тис. руб.) розробники змогли гідно реалізувати початковий рівень сигналізаційною телематики без істотних збоїв в управлінні. До безперечних плюсів системи власники відносять підтримку цифрового CAN-мережі, що стабільно працює радіоканал, якісну електротехнічну фурнітуру з блокуючим радіореле і засобами бездротового зв'язку. Щодо коректності показань датчиків відгуки про Pandora DX-50 теж здебільшого позитивні – у всякому разі, при грамотно виконаних налаштуваннях можна отримати досить широкий набір даних про стан автомобіля.

Негативні відгуки

Очевидно, що багатьма можливостями творці пожертвували. Почасти через скромного бюджету, але не варто забувати про самої концепції пристрою. Як мінімум доведеться відмовитися від систем GPS/ГЛОНАСС. Причому власники у відгуках про Pandora DX-50 критикують не саме по собі виключення супутникових інструментів, а відсутність можливості інтеграції таких модулів. Можливість такого доповнення, наприклад, присутнє у багатьох бюджетних системах StarLine. Має місце і критика окремих стилістичних нюансів виконання брелока і керуючого блоку, але на працездатність ці фактори не впливають.

Висновок

Сигналізація Pandora DX-50: відгуки та інструкція
Розробники продуктів лінійки Pandora з компанії «АлармТрейд» довгий час не могли знайти баланс між прийнятним функціоналом і доступною вартістю. В асортименті однаково успішно були представлені як преміальні версії з серії DXL, так і відверті бюджетники з жорсткими обмеженнями за можливостями управління елементарними засобами захисту. Але, відгуки про Pandora DX-50 показали, що середній сегмент цілком піддається даному виробнику. Модель впевнено відбиває клієнтів у конкурентних систем завдяки включенню нових технологій і за рахунок позбавлення від характерних проблем багатьох сигналізацій цього рівня. Досить відзначити підтримку дистанційного сигналу на відстані до 3000 м, використання якісного пластику в корпусах і коректні показання вимірювальної апаратури.

Популярі новини
Загрузка...