GSM сигналізація для будинку і дачі: опис і характеристики, поради щодо вибору та відгуки покупців

279 0 Новини високих технологій

Нове покоління охоронних сигналізацій щільно пов'язане із застосуванням високих технологій бездротової комунікації. Причому перехід до нових засобів зв'язку ознаменував не просто відмова від колишніх кабельних і аналогових систем, а принципова перебудова односкладових конфігурацій побудови апаратури. Сучасна охоронна сигналізація з GSM-модулем забезпечує комплексний контроль території з можливістю активації відповідних заходів у відповідності із закладеним алгоритмом.

В чому особливості GSM-сигналізації?

GSM сигналізація для будинку і дачі: опис і характеристики, поради щодо вибору та відгуки покупців
Системи такого типу об'єднують в собі переваги бездротових каналів зв'язку і функціонал стільникових операторів. Виконавчі пристрої взаємодіють з датчиками і центральним контролером за допомогою радіоканалу, який зазвичай працює в кодованому режимі на частоті 433 МГц. Управління з боку користувача реалізується у віддаленому режимі за допомогою SMS-повідомлень через GSM-зв'язок. Тобто вже поза радіусом дії власник будинку може отримувати тривожні повідомлення або ж відправляти інструкції у форматі, установленому інструкцією конкретного модуля. До плюсів охоронних систем, GSM-сигналізації для дачі можна віднести і можливість автономної експлуатації незалежно від магістральних ліній енергопостачання. Як правило, для харчування використовують генераторні станції та акумуляторні блоки, що забезпечують або постійне, або резервне енергопостачання. Знову ж таки, завдяки двом основним каналам бездротового та віддаленого зв'язку виключається необхідність організації кабельної мережі.

Конфігурація і складові частини комплексу

Найпростіші системи формуються з двох груп пристроїв – оповіщувачів і контролерів (панель управління). Що стосується першої групи, то її представляють датчики – інфрачервоні, ультразвукові, магнітоконтактні і т. д. Вони виконують відповідальну функцію безпосередньої фіксації факту несанкціонованого проникнення. Датчики розміщуються на вікнах, в дверних отворах, біля воріт і в інших зонах, потенційно небезпечних, з точки зору проникнення зловмисника. Реакції детекторів розрізняються в залежності від принципу виявлення загрози – вони можуть бути чутливі до рухів, ударів, теплових впливів, шуму і інших подразників.


GSM сигналізація для будинку і дачі: опис і характеристики, поради щодо вибору та відгуки покупців
Панель управління, в свою чергу, приймає сигнали від датчиків, після чого надсилає відповідні оповіщення власнику. Знову ж таки, в мінімальному пакеті охоронна сигналізація для дому на GSM-зв'язку виконує суто інформаційні функції, своєчасно повідомляючи про погрози. Причому в коло абонентів зазвичай включаються і професійні служби охорони, що реагують на сполох. У більш розширеному вигляді такі комплекси виконують допоміжні завдання:
 • Фіксація витоку газу, води або ознак загоряння.
 • Подача командних сигналів механічних засобів безпеки.
 • Активація засобів відеоспостереження.
 • Види систем охоронної GSM-сигналізації

  З точки зору експлуатаційного характеру, конструкційного виконання, функціональності і в цілому спрямованості дії фахівці ділять домашні GSM-сигналізації на три класи:
 • Автономні комплекси. В одному корпусі передбачається датчик і керуюча панель. Дана система незалежна від центрального енергопостачання, але може контролювати тільки одну охоронну зону або приміщення.
 • Універсальна сигналізація. Охоронна GSM-система, що дозволяє використовувати як бездротові та дротові, так і бездротові датчики і модулі оповіщення (у тому числі сирени). Додатково такі пристрої можуть управляти температурою, газом та водопостачанням в будинку. Реалізуються елементи «розумного будинку», але з акцентом на захисний функціонал.
 • Сигналізації з GSM модулями і MMS. Це системи, канали зворотного зв'язку яких дозволяють обмінюватися не тільки текстовими командними та інформаційними SMS-повідомленнями, а також передавати та графічний контент з зображеннями та відео безпосередньо з охоронюваної зони.
 • GSM сигналізація для будинку і дачі: опис і характеристики, поради щодо вибору та відгуки покупців

  Техніко-експлуатаційні характеристики систем

  Щоб не помилитися у купівлі відповідної для конкретного випадку сигналізації, слід ознайомитися з ключовими параметрами, що визначають можливості комплексу. До основних характеристиками охоронної GSM-сигналізації відносять наступні:
 • Дальність дії радіосигналу. Радіус, в якому можуть взаємодіяти між собою модулі системи. Як правило, достатньо 100 м, але в умовах охоплення і присадибної ділянки можна застосувати підсилювач, розширює дистанцію до 200-300 м.
 • Частотні діапазони GSM-модуля. Стільниковий зв'язок в сигналізаційних блоках працює на 900 мГц і 1800 мГц, але в останніх версіях також застосовується 3G-зв'язок.
 • Пам'ять відеореєстратора. Зазвичай потрібно місткий жорсткий диск з достатнім запасом. Фахівці рекомендують підключати кілька ємнісних блоків об'ємом до 10 ТБ.
 • Кількість датчиків та їх параметри. Побутові комплекти для приватних домоволодінь максимально включають до 64 штук. До кожної групи датчиків пред'являються індивідуальні вимоги – по радіусу дії (10-25 м), чутливості реагування, режимів підсвітки, автономності, діапазону робочих температур і т. д.
 • Тепер можна перейти до огляду кращих охоронних систем, GSM-зв'язком, які представлені на вітчизняному ринку.
  GSM сигналізація для будинку і дачі: опис і характеристики, поради щодо вибору та відгуки покупців

  Відгуки про систему STRAZH H5

  Бездротова система, що відрізняється гнучкою конфігурацією в плані підстроювання під різні умови експлуатації. Власники цього комплекту підкреслюють його широку комплектацію і стабільність роботи датчиків. Базовий набір бездротової охоронної GSM-сигналізація STRAZH H5 крім сенсорів відкриття дверей і детекторів руху включає датчики газу і диму, які дозволяють організовувати протипожежну систему. Відзначають користувачі і коректна взаємодія системи з мобільними пристроями. Для тих, хто планує управляти комплексом через планшет або смартфон, це оптимальний варіант.

  Відгуки про систему SHIELD SLIM

  GSM сигналізація для будинку і дачі: опис і характеристики, поради щодо вибору та відгуки покупців
  Теж варіація бездротової сигналізації, яку хвалять за компактні розміри і мобільність. В комплект також входить широкий набір датчиків різного типу, а управління здійснюється через брелок, що багато відносять до недоліків пристрою. Тим не менш до механіки спрацьовування і чіткості відправлення тривожних сигналів через SMS-повідомлення претензій у користувачів практично немає. Однак для великого домоволодіння охоронна GSM-сигналізація SHIELD SLIM чи буде корисна, так як у неї є жорсткі обмеження за кількістю охоронних зон. Також і штатний акумулятор при повному завантаженні підтримує працездатність всього на 15 ч.

  Відгуки про систему SAPSAN GSM PRO 6

  Дану версію сигналізації варто вибирати тим, хто планує організовувати комплексне віддалене управління не тільки окремих зон, але й електротехнікою в будинку і на дачі. Відзначаються розширені можливості інтеграції модуля в систему «розумний будинок», ергономіка і зручний інтерфейс. Для дачі охоронна GSM-сигналізація SAPSAN GSM PRO 6 буде вигідна ефективністю комунікаційних засобів, доповнених таймером. До недоліків цього пакету відносять низький рівень автономності.

  Що ще врахувати в організації охоронної системи?

  Якщо територія, де знаходиться будинок або дача, обслуговується централізованою охороною, бажано організувати з нею взаємодію. Це буде платна послуга, але при найменшій загрозі система сповістить місцевих фахівців про це прямо, що зекономить час.
  GSM сигналізація для будинку і дачі: опис і характеристики, поради щодо вибору та відгуки покупців
  Не варто економити на допоміжних засобах контролю інженерних систем і комунікацій. Нерідко датчики пожежної та газової захисту працюють злагоджено з охоронною сигналізацією GSM і відеокамерою MMS, яка виконує універсальний набір функцій, контролюючи довірену зону. Слід заздалегідь продумати всі можливі способи живлення компонентів системи. Чим ширше спектр джерел різного типу, тим краще. Це може бути і генератор з акумулятором, та основні мережі енергопостачання на 220 В і 24 В з адаптером. Як мінімум, варто подбати про можливість підключення резервного блоку живлення.

  Установка сигналізації

  До загальних переваг GSM-комплексів можна віднести легкість проведення монтажних заходів. Основні операції зводяться до установки панелі управління і датчиків. Як правило, комплекти включають в себе монтажну фурнітуру з кріпленнями, електротехнічними елементами, ізоляцією і засобами заземлення. Користувачеві залишається лише підготувати в стінах отвори для встановлення металовиробів і закріпити блок управління. Датчики фіксуються по-різному. Деякі моделі встановлюють на клейову основу, а інші як і панель фіксуються за допомогою шурупів і саморізів. Для камер передбачається спеціальна несуча основа. Наприклад, охоронна GSM-сигналізація з відеокамерою для дачі на вулиці може інтегруватися в монтажний короб під звисом покрівлі на кронштейнах. Існують і пристрої, які передбачають можливість прихованого монтажу в дверному коробі, підвіконнях і стінах. Але для такої установки може знадобитися попереднє штроблення конструкцій перфоратором для підведення електропроводки і комунікацій для зв'язку.

  Висновок

  GSM сигналізація для будинку і дачі: опис і характеристики, поради щодо вибору та відгуки покупців
  Можливість віддаленого контролю системи безпеки давно увійшла до життя сучасної людини. Вона помітно підвищила надійність охоронних пристроїв, їх мобільність і якість управління. Але, важливо мати на увазі і слабкі місця охоронних GSM-сигналізацій для дому, які обростають численними міфами. Наприклад, досить поширена думка про можливість придушення сигналу засобами глушіння. Це більше нагадує ситуацію з кінофільмів, але теоретично вплив на сигнал з боку зловмисників можливо. Щоправда, ймовірність такої загрози низька і на відчутному рівні реалізується лише стосовно до малих закритих приміщеннях. У разі комплексного захисту з зовнішнім контролем вона практично зводиться до нуля. З більшою ймовірністю проблеми доставить погана якість зв'язку стільникового оператора, тому на дачі або при організації захисту заміського будинку варто протестувати кілька SIM-карт від різних постачальників послуг.

  Популярі новини
  Загрузка...