Який мультиметр краще вибрати для автомобіля? Огляд, види, ціни

146 0 Новини високих технологій

Експлуатація автомобіля зазвичай асоціюється з виконанням механічних операцій, навіть якщо справа стосується серйозних поломок. Електрообладнання вимагає до себе особливої уваги, тому технічне обслуговування цієї сфери частіше доручається фахівцям. Але також мають місце і нескладні, найчастіше профілактичні заходи, які може зробити навіть недосвідчений автолюбитель. Наприклад, це може бути перевірка напруги на клемах або вимір опору струму бортової мережі. Для таких операцій купуються спеціальні тестери – мультиметри. Це невеликий прилад, що дозволяє за лічені хвилини виконати необхідні вимірювання. Який мультиметр краще вибрати – питання неоднозначне, і відповідь на нього можна дати лише при обліку індивідуальних потреб і переваг користувача. Тим не менше, існують і загальні правила такого вибору, знання яких допоможе вирішити дану задачу.


Який мультиметр краще вибрати для автомобіля? Огляд, види, ціни

Загальні відомості про мультиметрах

Пристрій представляє собою вимірювальний інструмент невеликих розмірів, який дозволяє за допомогою свого функціоналу оцінити стан електричної ланцюга, а також відобразити конкретні її характеристики. У стандартному виконанні такі прилади виконують функції вольтметрів, омметров і амперметров. Можна сказати, це набір операцій, яким характеризується універсальний мультиметр. Який краще вибрати для дому? Мабуть, в плані функціонального наповнення цього набору операцій цілком вистачить для побутових потреб. Однак для автомобіля буде зайвим передбачити і додатковий функціонал. Зокрема, деякі з спеціалізованих моделей такого типу дозволяють також працювати зі специфічною бортовий технікою. Такі апарати дозволяють визначати показники тахометра і спідометра. Щоправда, надмірне наповнення функціями не завжди йде в плюс якості вимірювання. Тому все ж варто дотримуватися стандартних модифікацій, в яких випускається сучасний мультиметр. Який краще вибрати з точки зору зручності експлуатації – теж важливе питання, в якому враховуються нюанси поводження з інструментом. Зокрема, зручність використання приладу буде залежати від його виду.


Різновиди пристрою

Який мультиметр краще вибрати для автомобіля? Огляд, види, ціни
Принципове поділ проходить за способом управління і подання даних вимірювання. На ринку як і раніше затребувані морально застарілі, але надійні аналогові прилади з механічними елементами управління. Це стрілочні пристрої, які відрізняються небагатим функціоналом, але в той же час вони зрозумілі більшості навіть початківців користувачів. Але на зміну класичним тестерам приходить цифровий мультиметр. Який краще вибрати для автомобіля такому випадку? Бажано орієнтуватися на моделі з кліщами. Такі модифікації, зокрема, оптимально підходять для роботи з акумуляторними блоками, оскільки виключають необхідність використання додаткового оснащення. Сама по собі цифрова модель мультиметра також вигідна сучасним способом представлення даних, які виводяться на рідкокристалічний дисплей. В поліпшених версій застосовується і комп'ютерну начинку, завдяки якій можна зробити і обробку отриманих даних.

Основні критерії вибору

Який мультиметр краще вибрати для автомобіля? Огляд, види, ціни
Технічні параметри повинні стати основою для здійснення вибору. Головним чином це стосується діапазону вимірюваних значень. Зокрема, за допомогою мультиметра з широким діапазоном користувач може визначати силу струму в спектрі від 01 мкА до 10 А. Також враховується роздільна здатність, яку забезпечує мультиметр – який краще вибрати за цим показником? Звичайно, чим вища розрядність, тим краще якість виміру. Це дозволяє з більшою детальністю оцінити заміряються значення. Інша справа, що дрібна градація доречна далеко не у всіх випадках. Істотним критерієм вибору є і точність приладу. Офіційно вона представляється у вигляді коефіцієнта похибки. Наприклад, для цифрових тестерів це значення зазвичай варіюється від 002 до 3%. Але в питанні про те, як вибрати цифровий мультиметр, важливий і сам принцип виміру, оскільки обстеження найчастіше піддається малопотужний обладнання. І в плані стабільності вимірювань, до речі, іноді краще себе проявляються саме аналогові модифікації.

Модель FLUKE 15B

Який мультиметр краще вибрати для автомобіля? Огляд, види, ціни
Компактний прилад, що підходить для універсальних потреб, серед яких і операції зміни до автомобільної бортової електромережі. Модель є класичним представником сегмента цифрових тестерів. Її відрізняє низький показник похибки 05%, а також присутність автоматичних систем контролю та управління. Наприклад, якщо стоїть питання про те, який мультиметр краще вибрати з точки зору оптимальної розрядності, то можна сміливо віддавати перевагу цього апарату. Його автоматика дозволяє без участі користувача визначати найбільш підходящу розрядність. А після проведення виміру прилад дасть характерні звукові сигнали. До речі, оновлення даних здійснюється кожен 3 сек., що і сприяє оперативному виконанню комплексних вимірювань.

Модель Mastech MS8040

Представник рідкісного класу промислових тестерів, які нечасто зустрічаються у побуті, але іноді такі моделі себе виправдовують і в господарстві пересічних автомобілістів. Особливо якщо, крім обслуговування акумулятора, користувач має справу з електротехнічними роботами. Високі показники розрядності, можливості роботи з прозвоном ланцюга, оцінка лінійних частот і амплітудного значення – лише частина переваг, якими володіє цей стаціонарний мультиметр. Який краще вибрати тестер з сегменту професійних пристроїв? Цим питанням задаються автолюбителі, які, крім основних показників, також планують фіксувати ємність ланцюга, частоту і температуру. І модифікація MS8040 як раз підійде для таких потреб. З цієї причини модель використовують і багато працівники автосервісів, хоча, звичайно, відсутність мобільності є її серйозним недоліком.
Який мультиметр краще вибрати для автомобіля? Огляд, види, ціни

Модель СЕМ DT-101

Якщо потрібно зовсім проста модель для нечастих вимірювальних дій в основному переліку показників, то цей варіант може підійти. В бюджетному сегменті він же один з найбільш надійних, хоча і істотно обмежений у своїх здібностях. До достоїнств апарата відносять компактність, легкість і простоту управління. У відповіді на питання про те, який мультиметр краще вибрати для швидкого і бесхлопотного вимірювання показників ланцюга, цю модель цілком можна розглянути. Крім того, тестер в даній модифікації має цифровий дисплей і оптимізовані елементи управління, тому для новачка він може стати кращим вибором.

Скільки коштує мультиметр?

Який мультиметр краще вибрати для автомобіля? Огляд, види, ціни
Вищезгадана версія коштує 700 руб. В сегменті до 1000 руб. також представлено чимало цікавих пропозицій з більш широкими можливостями. Середній клас пропонує пристрої з цінниками близько 15-2 тис. руб. Це вже багатофункціональні прилади з надійної елементної базою і сучасним опціоналом. Окремо ж у загальному сегменті варто професійний мультиметр. Який краще вибрати? Ціна, складова в даному випадку близько 20 тис., може ускладнити вибір або, принаймні, змусить точніше визначитися зі спектром потрібних функцій. Для домашнього обслуговування автомобіля цілком можна обмежитися і більш дешевими пристроями. Але, як вже зазначалося, якщо планується використовувати апарат і для інших, більш відповідальних і трудомістких вимірювальних завдань, то є сенс обзавестися і професійною моделлю зразок MS8040 від Mastech.

Висновок

Який мультиметр краще вибрати для автомобіля? Огляд, види, ціни
У мультиметрах, незалежно від їх приналежності до того або іншого класу, часто не останнє значення мають непрямі параметри. Це стосується, зокрема, способу харчування. Який мультиметр краще вибрати по цьому критерію? Акумуляторна батарея повинна бути місткою і надійною, щоб не підвела в умовах температурних перепадів. Якість елемента живлення складно оцінити в процесі вибору, але виробники рівня FLUKE або Mastech рідко постачають свою продукцію відверто слабкими і чутливими до зовнішніх впливів блоками енергопостачання.