Екшн-камера - що це? Екшн-камера: опис, відгуки, ціни

78 0 Новини високих технологій

Сучасна відеотехніка переважно розвивається в характеристиках внутрішньої "начинки" і її функціоналі. Покращені властивості матричних модулів, процесорів і об'єктивів дозволяють отримувати матеріали якісно нового рівня. Однак особливості експлуатації цифрової техніки в екстремальних умовах обумовили формування цілого сегмента апаратів іншого типу. Так з'явилася компактна і в той же час зручна в застосуванні екшн-камера. Що це з точки зору безпосереднього споживача? Перш за все, широкий комплекс захисних засобів, оберігає конструкцію від зовнішніх впливів різного роду. Але на цьому особливості моделей даного типу не закінчуються.


Екшн-камера - що це? Екшн-камера: опис, відгуки, ціни

Загальні відомості про екшн-камери

Більшість моделей являє собою малогабаритні камери, укладені в міцний і захищений від бруду корпус. До речі, багатий спектр ізоляційних покриттів і оболонок навіть в бюджетних моделях дозволяє оберігати начинку пристрою також від води і дрібних часток пилу. Мають відмінності та системи кріплення, якими вже в базовій комплектації доповнюється стандартна екшн-камера. Що це за пристрої? З одного боку, це типові пристрої кріплення корпусу до різних частин конструкцій і навіть одягу. З іншого – кошти демпфування, що пом'якшують коливання об'єктива. Важливою конструкційною особливістю є і оснащення надширококутним об'єктивом, який відрізняється високим ступенем різкості. Такий пристрій також виключає необхідність використання автофокусу, який сам по собі чутливий до вібраційних впливів. До речі, практикують виробники та постачання моделей об'єктивами формату «риб'яче око». Наприклад, екшн-камера GoPro у третій генерації дозволяє проводити зйомку з оглядом 170°.


Особливості запису

Екшн-камера - що це? Екшн-камера: опис, відгуки, ціни
Процес запису здійснюється на високій швидкості – в цьому аспекті це головна відмінність таких відеокамер про звичайних моделей. Майже всі апарати цього класу працюють з частотою 60 кадрів/с, в той час як для традиційної лінійки характерна швидкість на 25-30 кад/сек. Що особливо важливо, формат запису і роздільна здатність матриць практично не програє традиційним пристроїв. Сучасна екшн-камера Sony, зокрема, підтримує не просто режим запису FULL HD, але і сучасну технологію 4К. Інша справа, що умови експлуатації таких моделей все ж накладають свій відбиток на кінцеву якість відеоматеріалу, що часом радикально відрізняється від зйомки в звичайному режимі. Мова йде про характерною трясці, вібраціях і коливаннях. Як раз демпфуючі пристрої орієнтовані на усунення таких негативних ефектів, але їх функції буває недостатньо.

Відгуки про моделі Sony

Екшн-камера - що це? Екшн-камера: опис, відгуки, ціни
Відразу варто обмовитися, що в даному сегменті японський виробник не є провідною, хоча за деякими параметрами моделі цілком можуть залишити позаду багатьох конкурентів. У цьому сегменті найбільш відома екшн-камера Sony HDR, представлена в декількох модифікаціях. За словами користувачів, пристрої цієї лінійки оптимально реалізувалася головна ідея відеокамер даного типу. Це можливість не просто безпечною, але і продуктивної зйомки в екстремальних умовах.
Зокрема, більшість власників таких моделей відзначають високоякісну стабілізацію, знімає ті самі вібрації і коливання. Про повне виключення таких перешкод говорити не доводиться, але серйозна їх мінімізація вже стала підтвердженим фактом. Не позбавлена екшн-камера Sony і від недоліків, які як раз і перешкодили компанії міцно закріпитися на вершині цього класу. Знову ж, за словами користувачів, до мінусів відноситься низька якість перенесення кольорів і матеріалів, знятих під водою.

Відгуки про модель Panasonic HX-500E

Екшн-камера - що це? Екшн-камера: опис, відгуки, ціни
Розробники Panasonic також особливу увагу приділили не базового якістю зйомки, а засобів усунення перешкод, що виникають в екстремальних умовах. Власники моделі HX-500E вказують на продуману розділену конструкцію камери, при якій безпосередньо об'єктив і основний блок з контролером і технологічної начинкою зв'язуються кабелем і кріпляться в різних місцях. Дане рішення дозволяє підвищити і якість запису, і надійність у поводженні з технікою. Втім, відзначаються і функціональні переваги, якими володіють такі екшн-камери. Відгуки, наприклад, кажуть про позитивні властивості керуючого комплексу NFC і модуля Wi-Fi.

Відгуки про моделі GoPro Hero

Під маркою GoPro вийшло п'ять поколінь камер для екстремальної зйомки, і на сьогоднішній день цієї продукції немає рівних у даній ніші. Зокрема, екшн-камера Hero давно стала обов'язковим атрибутом на озброєнні любителів яхтингу, фрірайду, гірського спорту і т. д. Моделі цієї фірми демонструють високу якість зйомки незалежно від умов використання.
Екшн-камера - що це? Екшн-камера: опис, відгуки, ціни
Системи стабілізації, кріплення і інші допоміжні аксесуари реалізуються на сучасному технологічному рівні. Разом з цим екшн-камера GoPro активно вбирає і новітні функціональні можливості. Власники відзначають і продуману реалізацію модулів бездротового зв'язку, і ємкі карти зберігання відеоматеріалів, а також акумуляторні блоки, що забезпечують тривалу роботу без перерв.

Скільки коштує екшн-камера?

Найдоступніші за ціною екшн-камери можна придбати за 5-7 тис. руб. Це моделі з мінімальним набором опцій, які також демонструють не найкращу конструкційну ергономіку. Далі слід сегмент на 10-12 тис., в якому представлена більш якісна в технічному відношенні, але все ж бідна по функціоналу екшн-камера. Що це означає на практиці користування? У показниках зйомки такий апарат значно поступиться більш дорогим преміальним версіями, але в характеристиках надійності елементної бази цілком підійде для різних умов застосування. Вищий сегмент, в свою чергу, демонструє у всіх відносинах привабливі камери зразок останніх генерацій GoPro вартістю близько 20 тис.

Висновок

Екшн-камера - що це? Екшн-камера: опис, відгуки, ціни
При всіх відмінностях від традиційних відеокамер, екшн-моделі показують і приклад динамічного розвитку окремої галузі у сфері цифрової техніки. Передові системи управління, інтелектуальні датчики, бездротові канали передачі даних – ці та інші технологічні нововведення давно увібрала в себе екшн-камера. Що це дає кінцевому користувачу? В першу чергу, свободу дій в процесі створення відеоконтенту. Набори фіксаторів не просто дозволяють надійно кріпити камеру, але при цьому не знижувати якість зйомки. Крім того, останні технічні ідеї позбавили операторів екшн-камер від рішення багатьох другорядних завдань, пов'язаних з передачею даних в режимі віддаленого доступу до мережі.