Охоронна система для авто і її установка своїми руками. Яку охоронну систему вибрати? Кращі охоронні системи авто

136 0 Новини високих технологій

Система забезпечення безпеки автомобіля доступна на ринку в різних варіантах. Найбільший інтерес завжди викликають передові розробки, але і традиційна механіка в окремих нішах зберігає свої позиції. Крім самої концепції та принципу роботи, у виборі захисного комплексу слід враховувати технічні особливості конкретної системи, її сумісність з цільовим об'єктом і місце у складі загальної протиугінної інфраструктури. Сучасна охоронна система для авто лише у рідкісних випадках реалізується одним пристроєм. Найчастіше це група електронних і механічних засобів, які охоплюють різні напрями дій зловмисника.


Охоронна система для авто і її установка своїми руками. Яку охоронну систему вибрати? Кращі охоронні системи авто

Системи з GPS

Мабуть, це найбільш популярна група сигналізаційних охоронних комплексів для автомобілів на сьогоднішній день. Системи такого типу автоматично реагують на спроби злому, відсилаючи відповідні тривожні сигнали і на телефон безпосереднього власника машини, і на пульт охоронної служби. Причому віддаленість, як правило, не має значення – в більшості випадків апаратура працює з комбінацією супутникової навігації GPS/ГЛОНАСС, тому охоплення поширення сигналу практично 100-відсотковий. У всякому разі в містах. Інша справа, що супутникова охоронна система для авто має слабке місце у вигляді схильності глушению. То є добре оснащений викрадач може при допомогою спеціального радіопристрої створити екран, який не дозволить сигналізації сповістити господаря. З іншого боку, багато виробників такого обладнання заспокоюють споживача тим, що охоронний комплекс GPS все одно не дасть зловмиснику завершити свою справу, оскільки система реагує не тільки розсилкою тривожних повідомлень, але і блокуванням пуску двигуна.


Охоронна система для авто і її установка своїми руками. Яку охоронну систему вибрати? Кращі охоронні системи авто

Механічна охоронна система для авто

Незалежно від того, за якими принципами буде здійснювати свою функцію супутникова сигналізація, повністю розраховувати на неї не варто. В якості допоміжного і незалежного засоби забезпечення захисту рекомендується передбачити одне або кілька механічних протиугінних пристроїв. Це може бути блокіратор керма, стопер педалі, замок капота або дверний штир. Кожен з цих інструментів захисту теоретично піддається злому, однак на практиці виконання цього завдання передбачає неминуче залучення уваги з боку і вимагає чимало часу. Щоб максимально ускладнити завдання викрадача, бажано вибирати охоронні системи для авто з комбінованим принципом дії. Це моделі, які одночасно паралізують роботу декількох функціональних частин. Наприклад, один із самих надійних і в той же час простих в установці варіантів – це замок педалі газу і керма.
Охоронна система для авто і її установка своїми руками. Яку охоронну систему вибрати? Кращі охоронні системи авто

Встановлення супутникових систем

Процес монтажу відбувається за принципами інсталяції та підключення всіх електронних пристроїв для автомобілів. В першу чергу необхідно скласти схему, за якою буде проведена проводка електромережі. Підключати потрібно буде центральний блок, який прямо чи побічно повинен бути пов'язаний з бортовим комп'ютером, антену і датчики, сигнали від яких ініціюють оповіщення користувача. Правда, саме датчики можуть бути позбавлені електротехнічного з'єднання – в сучасних версіях досить налаштувати бездротову зв'язок. Але в будь-якому випадку доведеться фізично встановити сенсор руху на багажнику, детектор відкриття дверей та інші чутливі елементи, без яких не обходиться супутникова охоронна система для авто. Своїми руками виконати інсталяцію нескладно – в комплекті з обладнанням передбачаються кронштейни, фіксатори і кріпильні деталі, за допомогою яких і здійснюється монтаж. Таким же чином проводиться механічна установка антени і центрального блоку, але до цих компонентів потрібно буде підвести і бортову електричну проводку.

Монтаж механічних протиугінних агрегатів

Охоронна система для авто і її установка своїми руками. Яку охоронну систему вибрати? Кращі охоронні системи авто
Кожна різновид механічної протиугінної системи відрізняється своїми нюансами монтажу. Найпростіше монтується зовнішній блокіратор педалі, колеса або керма. Для цього достатньо озброїтися запірним металевим механізмом підходящої конфігурації і зафіксувати його спеціальним замком – у самого користувача залишається ключ. Складніше виконується установка охоронних систем на авто, які блокують функції коробки передач і двигуна. Наприклад, у випадку з силовою установкою власник машини повинен буде самостійно реалізувати свого роду виносної ділянку електроланцюга, який штучно створить несправність у вигляді розриву. Щоразу перед використанням автомобіля потрібно буде давати відповідний сигнал для відновлення ланцюга. Тобто в даному випадку реалізується принцип електромеханічної сигналізації.

Кращі моделі охоронних систем

Охоронна система для авто і її установка своїми руками. Яку охоронну систему вибрати? Кращі охоронні системи авто
На вітчизняному ринку доступний широкий асортимент різних моделей від різних виробників. На думку фахівців, однією з найкращих систем є модифікація «Сталкер 600 Lan 3», яка відрізняється впевненим прийомом сигналу, надійністю апаратури і широкою функціональністю. Щоправда, і коштує вона недешево – близько 20 тис. руб. Якщо розглядати кращі охоронні системи авто з бюджетного сегменту, то на перший план вийде модель StarLine A61 а за нею - протиугінний комплекс Tomahawk Z3. Обидва варіанти доступні в середньому за 7-8 тис. Що стосується механічних блокерів, то непогані моделі різних конструкцій можна знайти в колекціях російських марок «Пітон» і «Перехоплення».

Як вибрати оптимальний варіант?

Орієнтуватися у виборі охоронної системи слід на можливі загрози і не забувати про особливості технічного пристрою моделі автомобіля. Оптимальним рішенням стане оснащення машини супутникової сигналізацією з базовим набором датчиків, а також додаток у вигляді механічного протиугінного пристрою. Питання про те, яку охоронну систему вибрати для авто з сегменту механічних захисних засобів, потрібно вирішувати, виходячи з декількох чинників. Наприклад, у зимовий час краще не використовувати педальні стоппери і фіксатори КПП, а так звані внутрішні електромеханічні замки можна купувати з урахуванням особливостей організації місцевої бортової електромережі.
Охоронна система для авто і її установка своїми руками. Яку охоронну систему вибрати? Кращі охоронні системи авто

Що врахувати в додатковому функціоналі?

Виробники охоронних систем електронного типу прагнуть максимально розширити можливості своєї продукції. Тому не буде зайвим звернути увагу на здатність комплексу, наприклад, визначати місце розташування автомобіля або здійснювати дистанційний запуск силового агрегату. Крім того, взимку може знадобитися і автоматичний пуск системи обігріву, з якої можуть взаємодіяти охоронні системи для авто. Вибрати відповідний набір функцій нескладно, якщо орієнтуватися на поточні проблеми експлуатації машини. Наприклад, це може бути контроль функціонування окремих зон підключення електропроводки, управління оптикою і т. д.

Висновок

Охоронна система для авто і її установка своїми руками. Яку охоронну систему вибрати? Кращі охоронні системи авто
По мірі розвитку охоронних автомобільних систем неминуче просуваються і технології викрадення. Більшість розробників сьогодні більше уваги приділяють саме засобам протидії інструментів, які використовуються для усунення електронних блокіраторів. Тому надійна охоронна система для авто в сучасному світі – це цілий набір компонентів, призначених для всебічного захисту. Кожен елемент комплексу відповідає за свою цільову область – будь то перешкода фізичному проникненню в салон або протидія заглушав апаратів. Практика показує, що саме розмаїтість встановлених протиугінних систем є гарантією безпеки автомобіля.