Як включити безпечний режим "Андроїд"? Детальна інструкція

117 0 Новини високих технологій

Напевно всі досвідчені користувачі, що працюють на операційній системі «Віндовс» знають, що для усунення неполадок і вирішення якихось проблем передбачений безпечний режим роботи ОС. Але далеко не всі в курсі, що мобільні гаджети можна також завантажити в подібній конструкторської оболонці.

Як включити безпечний режим "Андроїд"? Детальна інструкція
Спробуємо розібратися, як увімкнути телефон в безпечному режимі (Android), і які кроки для цього необхідно виконати. Розглядати ми будемо рядові девайси – планшети і смартфони, що працюють на офіційній (стічної) прошивці. Якщо ви зробили апгрейд гаджету аматорської (кастомних) прошивкою, то нижчеописані дії можуть некоректно відгукуватися, або не працювати зовсім.


Навіщо потрібен цей режим?

Перед тим як включити безпечний режим «Андроїд» визначимося, навіщо він взагалі може знадобитися на цій платформі. Як відомо, операційна система Android відрізняється своєю, так би мовити, демократичністю, в той час як інші оболонки намагаються максимально убезпечити свій «внутрішній світ» від можливих помилок новачка-оператора. Тобто у користувача є доступ практично у всі програмні куточки гаджета. З допомогою стороннього софту ви легко можете змінити не тільки зовнішній вигляд операційної системи, але і її поведінка, причому до невпізнання. І як це часто буває, за ось таку красу доводиться розплачуватися.
Як включити безпечний режим "Андроїд"? Детальна інструкція
Якщо після всіх ваших втручань платформа почала гальмувати, фризить, і взагалі перестала нормально функціонувати, то тоді ви і починаєте задаватися питанням: «А як включити безпечний режим «Андроїд» для усунення цих лагів?»


Справа в тому, що цей режим можна назвати «чистим», тобто при його запуску підключаються тільки основні системні служби, де ви зможете простежити історію встановлених додатків і зробити якісь поправки, після чого перезавантажитися в нормальний робочий стан. Отже, як включити безпечний режим «Андроїд»? Всього можна нарахувати два основних способи, які дозволять увійти в «чисту» систему.

Перший спосіб

Потрібно натиснути і утримувати кнопку включення гаджета до тих пір, поки не з'явиться спливаюче меню перезавантаження. Після чого необхідно натиснути і утримувати палець на пункті «Відключення пристрою». Через 5-10 секунд повинно висвітитися діалогове вікно, яке попередить вас про перехід в безпечний режим роботи після натискання на кнопку «ОК». Деякі версії Android (як правило, на планшетах і фаблетах) можуть відразу перезавантажуватися без будь-яких додаткових вікон. Майте це на увазі, перед тим як увімкнути безпечний режим на планшеті «Андроїд».
Як включити безпечний режим "Андроїд"? Детальна інструкція
Після натискання на кнопку «ОК» ваш гаджет повинен перезавантажитися і стартувати тільки на основних системних служб. Причому процес може зайняти деякий час, трохи більше, ніж при звичайному завантаженні.

Другий спосіб

Повністю вимкніть свій мобільний гаджет, як ви це зазвичай робите. Почекайте кілька секунд і потім натисніть і утримуйте кнопку включення. Після того як на екрані з'явиться марка вашого телефону або бренд, затисніть гойдалка гучності в положенні «+» (збільшити).
Після цього на дисплеї з'явиться іконка «Безпечний режим (Safe Mode), і девайс приступить до завантаження платформи на основних системних файлах. В деяких версіях ОС кнопку включення утримувати не обов'язково, достатньо дочекатися появи лого на екрані і утримувати гойдалка гучності. Так само майте на увазі цей момент, перед тим як увімкнути безпечний режим «Андроїд».

Як відключити Safe mode?

Як правило, цей режим відключається після перезавантаження гаджета, і виконувати якісь додаткові кроки немає необхідності. Якщо телефон продовжує запускати в безпечному режимі, значить платформа не хоче коректно працювати з встановленими сторонніми додатками або система геть пошкоджена. Єдиний вихід в цьому випадку – це скидання всіх налаштувань на заводські («Налаштування» -> «Перевстановлення системи»). Окремо варто відзначити, що вся інформація буде видалена, тому заздалегідь подбайте про перенесення телефонної книги та інших важливих даних.