DVI або HDMI: що краще для монітора, особливості і характеристики

993 0 Новини високих технологій

Виробники часто комплектують відеокарти, телевізори та монітори кількома різними роз'ємами. Найчастіше можна зустріти HDMI і DVI. Звичайно, інші роз'єми теж зустрічаються, однак далеко не завжди ними оснащені обидва пристрої. Наприклад, аналоговий VGA застарів, і виробники відеокарт більше його не використовують, що автоматично знімає питання про застосування. Розглянемо найчастіше зустрічаються роз'єми і розберемо, що краще, DVI або HDMI.

DVI або HDMI: що краще для монітора, особливості і характеристики

Характеристики DVI

Роз'єми DVI є одними з найбільш популярних і часто зустрічаються. Незважаючи на те що він був розроблений досить давно, своєю популярністю роз'єм зобов'язаний розвитку сучасних технологій. Так, це вид роз'єму може похвалитися роботою з високою частотою оновлення кадрів, на відміну від інших входів. Перш ніж відповісти на питання, що краще - DVI або HDMI, розглянемо, що собою представляє перший. Зазначимо, що існує кілька видів DVI. Кожен має свої особливості, тому вони не завжди сумісні одне з одним. З цієї причини необхідно точно знати, який саме DVI використовується у вашому пристрої.


DVI або HDMI: що краще для монітора, особливості і характеристики

Типи DVI

 • DVI-A - мабуть, найпростіший і старий варіант. Буква A тут означає, що даний роз'єм розрахований тільки на аналоговий сигнал. Фактично це аналог застарілого VGA.
 • DVI-I single link. Цей варіант поєднує в собі відразу два сигналу, аналоговий і цифровий. Який з них буде використаний, залежить від пристрою типу підключення. Відзначимо, що даний варіант повністю сумісний з VGA, хоч і буде потрібно невеликий перехідник.
 • DVI-I dual link. Відрізняється від попереднього тим, що здатний передавати аналоговий сигнал і відразу два цифрових. Це дозволяє збільшити максимальну роздільну здатність.
 • DVI-D single link. Цей варіант оснащено тільки одним цифровим каналом, що обмежує його можливості. Так, він здатний передавати тільки зображення з роздільною здатністю до FullHD, а максимальна частота складає всього 60 Герц. Вхід можна вважати застарілим.
 • DVI-D dual link. Це найефективніший і сучасний тип даного роз'єму. Він має відразу два цифрових каналу, що дозволяє працювати з максимальним дозволом 2K. Роз'єм чудово поєднується з моніторами з частотою оновлення 144 Герц. Підтримує 3D-зображення. Також є підтримка функції від Nvidia G-sync, що особливо оцінять геймери.
 • Не всі формати сумісні між собою, і це варто враховувати. Сам роз'єм має досить великі габарити, із-за чого оснащений додатковим кріпленням. Зазначимо, що довжина кабелю обмежена і зазвичай не перевищує 10 метрів.

  Характеристики HDMI

  Продовжимо розбирати, що краще, DVI або HDMI. Останній має менші розміри і 3 форм-фактора. Це стандартний для підключення моніторів і телевізорів до комп'ютера роз'єм. А ось два інших, а саме mini і micro, мають набагато менші розміри і застосовуються для підключення мобільних пристроїв, які не володіють достатнім місцем для установки повноцінного HDMI.

  DVI або HDMI: що краще для монітора, особливості і характеристики
  Існує кілька ревізій HDMI, і сам роз'єм постійно розвивається. В цьому обидва типи схожі. Це ускладнює відповідь на питання, що краще, DVI або HDMI. Останні версії можуть підтримувати дозвіл аж до 10К, а частота оновлення кадрів становить 60 Герц. А ось з 3D-зображеннями працює на частоті 120 Герц.
  DVI або HDMI: що краще для монітора, особливості і характеристики
  Необхідно відзначити, що кабель HDMI передає звук 8-канальному режимі, що усуває необхідність у додаткових проводах. Це особливо корисно у випадку з телевізором з вбудованими динаміками. Підтримує функцію від AMD FreeSync, орієнтовану на геймерів. Додамо, що максимальна довжина кабелю більше, ніж у DVI. Продаються моделі довжиною до 30 метрів.
  DVI або HDMI: що краще для монітора, особливості і характеристики

  Чим схожі DVI і HDMI

  Щоб вирішити, що краще для монітора, DVI або HDMI, розглянемо їх загальні риси:
 • Обидва роз'єми досить поширені.
 • Обидва сучасні і розвиваються.
 • Здатні передавати якісний цифровий сигнал у високому дозволі.
 • Підтримують передачу 3D-зображення з частотою оновлення 120 Герц.
 • Якість сигналу не має відмінностей.
 • Завдяки використанню однієї технології цифрової передачі даних, обидва роз'єми сумісні між собою, потрібен перехідник.
 • Даний список наведено для порівняння з роз'ємом HDMI DVI-D dual link, так як інші версії помітно поступаються і не здатні конкурувати на рівних.

  Відмінності

  Відповісти на питання, як краще підключити монітор, DVI або HDMI, допоможуть відповісти саме відмінності між двома роз'ємами:
 • HDMI версії 1.4 дозволяє передавати зображення в максимальному дозволі 10К, чим не може похвалитися DVI-D, здатний передати зображення в 2К.
 • Частота оновлень у HDMI становить 60 Герц. Іншими словами, це кількість кадрів, що він може видати. А ось DVI-D здатний підтримувати набагато більшу частоту оновлення.
 • Роз'єм HDMI оснащений каналом для аудіо, що дозволяє зменшити кількість проводів при підключенні телевізора. А у версії 1.4 ще присутній Ethernet. Таким чином, використовуючи всього один кабель, що ви передасте зображення, звук і підключіть телевізор до інтернету.
 • HDMI обов'язково оснащуються HDCP. Це захист від незаконного копіювання. Вона визначає, чи зможете ви подивитися на ліцензійному Blue-Ray-програвачі піратські фільми.
 • Кабель HDMI набагато довше, ніж DVI.
 • Подібності також вказуються для HDMI і DVI-D з двома цифровими каналами

  Який роз'єм краще, DVI або HDMI?

  Обидва роз'єми мають багато спільного. Переваги роблять їх бажаними для підключення монітора, телевізора або проектора до комп'ютера. А відмінності не є недоліками, а скоріше, особливостями тієї чи іншої системи. Однак на основі останніх можна виділити області, для яких краще підійде кожен роз'єм.
  Що краще, монітор через DVI або HDMI? Відповідь буде залежати від того, які цілі переважають у користувача. Також враховуються характеристики монітора. Так, якщо це звичайна модель з дозволом FullHD (найбільш поширений варіант), різниці між роз'ємами не буде. Та ж ситуація і в тому випадку, коли монітор здатний відтворювати в 3D-форматі. Навіть при 2К обидва роз'єми покажуть однаковий результат.

  Для яких завдань вибирати кожен з роз'ємів?

  DVI-D проявить свої кращі сторони при використанні на професійному обладнанні та ігрових моніторах, особливо якщо їх частота оновлення картинки більше 60 Герц. Наприклад, ігрові моделі на 144 Герц треба запускати саме через DVI-D dual link. Тільки він дозволить отримати всі переваги від такої високої частоти. Не забуваємо про G-sync, що неоціненно для геймерів.

  DVI або HDMI: що краще для монітора, особливості і характеристики
  Який кабель краще, HDMI або DVI, для мультимедійної системи? А ось тут виграє саме HDMI. Він підтримує максимальний дозвіл 10К, чим не може похвалитися другий роз'єм. Здатний передавати 8-канальний звук, усуваючи необхідність у додаткових проводах. А нові версії мають навіть Ethernet. Така багатофункціональність, а також те, що кабель може бути значно довшим, ніж DVI, роблять його ідеальним рішенням для мультимедійних систем. Також відзначимо, що саме HDMI підходить для мобільних гаджетів. Наявність двох додаткових форм-факторів дозволяє працювати навіть з телефонами. Звичайно, існує зменшена версія DVI для компактних ноутбуків від Apple, але це, швидше, виняток.

  Популярі новини
  Загрузка...