Блок живлення для роутера. Основні параметри, схемотехніка та порядок використання

173 0 Новини високих технологій

Блок живлення для роутера - важливий компонент будь-якої сучасної мережевої системи. Без нього маршрутизатор не здатний повноцінно функціонувати. Саме специфікаціям даного компонента і буде присвячений цей матеріал. Також будуть надані рекомендації щодо його установки та підбору.

Блок живлення для роутера. Основні параметри, схемотехніка та порядок використання

Основні параметри

Будь блок живлення для роутера має наступні основні технічні характеристики:
 • Постійний струм на виході в амперах. Може змінюватись в межах від 06 до 2 А.
 • Подається на роутер напруга. Його значення може змінюватися від 33 до 9 Ст.
 • Потужність адаптера. Вона змінюється від 5 Вт до 18 Вт.
 • Схемотехніка пристрою

  Як правило, будь-який такий адаптер містить три основних компоненти. Перший з них - це трансформатор. З його допомогою напруга змінного струму знижується з 220 В до необхідних 5 або 9 Ст. Далі в ланцюжку йде випрямний міст, що складається з 4 діодів. Цей елемент перетворює змінну напругу в постійне. Останнім компонентом у ланцюгу перетворення йде фільтр. Він прибирає всі небажані пульсації і стабілізує видається напруга.


  Комунікації. Порядок використання

  Будь-який такий адаптер має такий комунікаційний список:
 • Вилку для підключення до мережі електропостачання.
 • Штекер з проводом для подачі постійної напруги на маршрутизатор. Форма цього роз'єму у кожного виробника індивідуальна. В одному випадку, наприклад, рішення TP-Link, його довжина може становити 55 мм, а діаметр 35 мм. В інших випадках довжина штекера зменшується до 25 мм, а діаметр до 13 мм. Такий роз'єм найбільш часто використовується у компанії D-Link.
 • Блок живлення для роутера TP-Link або будь-якого іншого виробника підключається для використання наступним чином:


 • Підключаємо його вилку в розетку змінного напруги.
 • Потім штекер встановлюється в гніздо мережевого вузла.
 • Яких-небудь додаткових маніпуляцій з ним виконувати немає потреби.

  Вартість

  На поточний момент блок живлення для роутера можна придбати окремо. Це рішення виправдане лише у випадку поломки. Ремонтувати їх не рекомендується з тієї причини, що не завжди це можливо зробити. А якщо і вийде повернути його у робочий стан, то витрати будуть порівнянні з новим таким адаптером. В залежності від потужності та якості, вартість подібного пристрою може змінюватись в межах від 20 до 100 грн. В процесі підбору потрібно звернути увагу на потужність видається струму, напруга і штекер, який повинен бути сумісний з існуючими.
  Блок живлення для роутера. Основні параметри, схемотехніка та порядок використання

  Висновок

  Краще всього використовувати комплектний блок живлення для роутера. Виробник найбільш оптимально підбирає такі адаптери для забезпечення максимальної сумісності з маршрутизатором. Якщо він зламався, то краще придбати новий. При цьому бажано не економити і придбати саме той блок живлення, який найкращим чином підходить. В іншому випадку і точка доступу може вийти з ладу.