Роутер TD-W8951ND від TP-Link. Сфери використання, комплектація, технічні характеристики та порядок налаштування

237 0 Новини високих технологій

Розширені технічні специфікації і демократичний цінник маршрутизатора TD-W8951ND роблять його відмінним рішенням для реалізації домашніх або офісних обчислювальних мереж. Ключовою особливістю є наявність вихідного порту формату ADSL/ADSL+, а не RJ-45. Тобто вхідний сигнал цей роутер отримує по телефонній лінії, а не з використанням витої пари. Саме про це піде в пристрої надалі мова.

Роутер TD-W8951ND від TP-Link. Сфери використання, комплектація, технічні характеристики та порядок налаштування

Комплектація. У яких випадках краще використовувати такий мережевий вузол?

Такий вигляд має комплектація TD-W8951ND:
 • Маршрутизатор.
 • Інтерфейсний кабель для налаштування мережевої системи завдовжки 1 метр.
 • Фірмовий диск з актуальною версією документації і необхідним набором програмного забезпечення.
 • Керівництво користувача.
 • Блок живлення.
 • Талон з гарантійними зобов'язаннями компанії-виробника.
 • Як на апаратному, так і на програмному рівні це рішення для підключення до глобальної павутини використовує сигнал ADSL, який, як було зазначено раніше, передається лише телефонним проводам. Тому такий маршрутизатор можна використовувати в офісних або домашніх умовах. При цьому входить інформація надходить по телефонній лінії. Знову-таки, обчислювальні мережі, реалізовані з його допомогою, можуть бути тільки початкового рівня. Для чогось більшого його технічних специфікацій вже точно буде недостатньо.


  Роутер TD-W8951ND від TP-Link. Сфери використання, комплектація, технічні характеристики та порядок налаштування

  Настройки маршрутизатора

  У TP Link TD-W8951ND фахівці і користувачі вказують на наявність таких специфікацій технічного плану:
 • Вхідний порт RJ-11 з форматом сигналу ADSL або ж навіть ADSL+.
 • Чотири спеціалізованих роз'єму RJ-45. В цьому випадку інформація передається вже у форматі Ethernet зі швидкістю 100 Мбіт/сек. З їх допомогою можливо реалізувати провідну частину мережі.
 • Одна зовнішня антена з рівнем посилення 5 дБ. Вона застосовується при створенні бездротової мережі Wi-Fi. У цьому випадку швидкість передачі інформації в піковому режимі може скласти 150 Мбіт/с.
 • Всі ці параметри дозволяють на базі TD-W8951ND створити повноцінну мережу початкового рівня вдома або ж в офісі.


  Порядок конфігурування. Тестування працездатності

  Налаштування TD-W8951ND починається з попереднього підключення. Для цього за допомогою витої пари з'єднуємо маршрутизатор і мережеву карту ПК. Також необхідно підключити блок живлення до розетки, а його шнур - до гнізда живлення роутера. Після цього включаємо комп'ютер і мережний вузол. Після завершення процесу завантаження першого з них запускаємо на ньому будь-який браузер. Заходимо в панель управління маршрутизатора шляхом введення адреси 1921681.1. У наступному вікні вводимо ключове слово admin в кожному з полів вводу. У вікні налаштування інтерфейсу переходимо на вкладку Interface Setup, а на ній переміщаємося на вкладку Internet. На ній необхідно визначити ті параметри, які зазначені в договорі на надання послуг від провайдера. Їх також можна уточнити в центрі підтримки. Після цього зберігаємо їх шляхом натискання вкладки Save. Наступний етап у налаштуванні TP-Link TD-W8951ND - це завдання параметрів бездротової мережі в тому ж розділі, але на вкладці Wireless. На ній задаємо канал, на якому працює мережа, її найменування і код доступу до неї. Також не забуваємо вказати тип шифрування AES, а спосіб захисту мережі - WPA2.
  Потім переходимо на вкладку Maintnance. Після цього вибираємо вкладку Administration і задаємо логін та код захисту адміністратора. Зберігаємо зміни і виходимо з інтерфейсу налаштування роутера.
  Роутер TD-W8951ND від TP-Link. Сфери використання, комплектація, технічні характеристики та порядок налаштування

  Вартість мережевої системи. Відгуки користувачів

  Зараз TP-Link TD-W8951ND хоч і офіційно знятий з виробництва, але зі складських запасів його цілком можна ще придбати в новому стані. При цьому його вартість складе близько 1600 рублів. Якщо ж звернути увагу в бік торгових майданчиків в інтернеті, де продаються бувші у використанні комп'ютерні компоненти, то можна купити такий маршрутизатор вже за 300-450 рублів. До переваг цього рішення власники відносять наступне:
 • Надійність.
 • Простий порядок установки і експлуатації.
 • Достатню комплектацію.
 • Низьку вартість.
 • Характеристики.
 • Мінус тільки один - це те, що в якості вхідного порту використовується RJ-11. А ось про підтримку найбільш розповсюдженого на сьогоднішній день RJ-45 і мови бути не може. Але з іншого боку, необхідно розуміти те, що це бюджетне рішення, яке призначене для реалізації спеціалізованих обчислювальних мереж. Ключова їх особливість - це формат вхідного сигналу ADSL, а не Ethernet. Тому купувати такий пристрій доцільно лише тоді, коли укладено договір з провайдером, який видає вхідний сигнал по телефонній лінії.
  Роутер TD-W8951ND від TP-Link. Сфери використання, комплектація, технічні характеристики та порядок налаштування

  Висновок

  Вельми і вельми спеціалізованим рішенням є TD-W8951ND. Для реалізації внутрішньої частини обчислювальної мережі у нього є всі необхідні технічні параметри. Але от наявність вхідного гнізда RJ-11 істотно обмежує сферу використання такого пристрою. Найбільш часто для реалізації комутації до глобальної павутини задіють роз'єм RJ-45. Тому такий маршрутизатор доцільний лише при використанні підключення ADSL, який в основному зустрічається у прайс-листах компанії "Ростелеком".

  Популярі новини
  Загрузка...