Унікальний кондиціонер без зовнішнього блоку: конкурент спліт-системи або апгрейд віконику?

455 0 Новини високих технологій

В статті мова піде не про всіх моноблочних кондиціонерах, які, за визначенням своєму, не мають зовнішніх блоків, тобто є кондиціонерами без зовнішнього блоку. Це широкий сегмент кліматичного обладнання (віконники, руфтопи, мобільні і стаціонарні моноблоки) як і всі кондиціонери, службовець підтримання мікроклімату в приміщенні.

Переваги стаціонарного моноблочного кондиціонера

Унікальний кондиціонер без зовнішнього блоку: конкурент спліт-системи або апгрейд віконику?
А переваги у нього є:
 • Відсутність зовнішнього блоку на стіні будівлі.
 • Для їх монтажу не потрібно отримувати дозвіл на встановлення зовнішнього блоку. Часом це не представляється можливим.
 • Відсутність фреонових ліній і необхідності вальцювання сполук. При неякісної вальцюванні можлива витік фреону. Виключається залежність якості монтажу від кваліфікації монтажників.
 • Простий монтаж, який практично неможливо зіпсувати.
 • Сучасний дизайн. Великий вибір кольорів блоку.
 • Є моделі з припливом зовнішнього повітря. Приплив стаціонарного моноблока оснащений системами фільтрації, рекуперації та підігріву зовнішнього повітря. Але обсяг повітря, що подається невеликий (до 30 м 3 /год).
 • Плюси і мінуси монтажу

  Унікальний кондиціонер без зовнішнього блоку: конкурент спліт-системи або апгрейд віконику?
  Монтаж настінного кондиціонера без зовнішнього блоку дійсно простий і не вимагає високої кваліфікації монтажників. Потрібно за лекалом зробити отвори в стіні для кріплення пластини кондиціонера і прорізати назовні два отвори діаметром 160 мм. Вставити в них два повітряних каналу. Встановити зовнішні грати.


  Канали, лекала та решітки входять в комплектацію стаціонарного моноблока — кондиціонера без зовнішнього блоку. Чудова система установки грат не вимагає висотних робіт. Грати просто зроблені гнучкими. Вони акуратно просовуються назовні, а потім розгинаються, закриваючи отвір. Спеціальний трос прив'язується до корпусу кондиціонера і фіксує розкриту ґрати Простий монтаж рекламується як конкурентна перевага, яка дозволяє економити гроші на монтажних роботах. Простота — так, але економія грошей — немає! У відремонтованих приміщеннях, щоб не зіпсувати інтер'єр, зовнішні отвори прорізаються за технологією сухого алмазного буріння (свердло не охолоджується водою). Вода неприпустима. Вона обов'язково зіпсує обробку. Вартість двох таких отворів (в залежності від товщини і матеріалу стіни) трохи менше по відношенню до вартості монтажу спліт-системи. Та й виконати роботи повністю чисто не вийде. Пил все одно потрапить у приміщення, яким би потужним не був прибирає її пилосос.


  Про герметичності настінного моноблока

  Фреоновий контур кондиціонера без зовнішнього блоку отвакуумирован і заправлений на заводі. Контур запаяний і герметичний, витік фреону неможлива. Система не вимагає обслуговування. Це оголошується однією з переваг. Насправді витік фреону все одно буде відбуватися. Дуже леткий Фреон. Виходить у будь мікротріщини. І, якщо не було заводського дефекту, ці тріщини утворюються після кількох років служби. Тоді кондиціонер потрібно дозаправити. Але вентилів для дозаправки не передбачено. У цьому випадку мідні трубки розрізають і додають фреон в контур. Якість цієї роботи залежить від кваліфікації фахівця.

  Економія на технічному обслуговуванні

  Твердження, що стаціонарним моноблокам не потрібне технічне обслуговування, невірно. Технічне обслуговування полягає не тільки в контролі кількості фреону. Потрібно почистити і перевірити справність теплообмінників і вентиляторів. Прочистити дренажну систему. Перевірити температурний режим, електричні з'єднання.

  Система відводу конденсату (дренажна система)

  Конденсат повинен зливатися назовні через повітряну трубу кондиціонера без зовнішнього блоку. Частина конденсату випаровується. Та, що не випарувалася, виливається через ґрати назовні і може псувати обробку стіни. Значить процес відведення дренажу можна вважати вирішеним. Тут (як і у спліта) потрібно продумати метод відведення дренажу і не порушити обробку стіни зовні. Саме тому в комплекті кондиціонера без зовнішнього блоку знаходяться дренажні трубки, і в його конструкції передбачено отвір для зливу дренажу.

  Безшумність роботи?

  Шумові характеристики настінних моноблоків— від 32 до 42 дБ дБ. Для блоку, встановленого усередині приміщення, це шумно. Сучасні зовнішні блоки спліт-систем аналогічної потужності працюють з такими акустичними параметрами. Але у сплитов ця частина виноситься на вулицю. Тому у кондиціонерів без зовнішнього блоку модельний ряд обмежується потужністю охолодження 35 кВт. Шум від моделі з більш високою потужністю охолодження не дозволив би застосовувати їх у побутових приміщеннях. Однак виробник заявляє, що змінюється конструкція кондиціонера, з'являються тихі моделі.

  Ціна стаціонарних моноблоків

  Скільки ж коштує кондиціонер без зовнішнього блоку. Ціна на обладнання поки висока. Ось приклади цін інверторних моделей:
  Унікальний кондиціонер без зовнішнього блоку: конкурент спліт-системи або апгрейд віконику?
  Моделей ON/OFF:
  Унікальний кондиціонер без зовнішнього блоку: конкурент спліт-системи або апгрейд віконику?
  За ці гроші можна купити кілька дуже хороших спліт-систем. Виходить, стаціонарний моноблок, часто поступаючись спліт-систем і інших типів кондиціонерів за технічними характеристиками, є хорошим компромісним варіантом у тому випадку, коли немає дозволу на встановлення зовнішнього блоку, його неможливо змонтувати або немає можливості прокинути труботрассу, щоб встановити інше обладнання.

  Популярі новини
  Загрузка...