Механічні ігрові клавіатури з підсвічуванням: огляд, характеристики, рейтинг, переваги і недоліки

276 0 Новини високих технологій

Перш ніж робити огляд на ігрові механічні клавіатури з підсвічуванням, потрібно розібратися в їх функціонуванні. Пристрої введення можуть ділитися не тільки по цінового сегменту або за призначенням, а і по використовуваній технології. Від виду і будови кнопок залежить тактильна віддача, хід, довговічність і вартість. Виробники намагаються об'єднувати декілька технологій, щоб економити витрати.

Технологія

Що з себе являє механічна ігрова клавіатура з підсвічуванням? Кожна кнопка пристрою має аналог вимикача, який оснащений металевою пружиною і контактами. Вимикач також може бути декількох видів. Приміром, буває лінійний або «геймерський», а може бути «проваливающийся» для людей, які працюють з текстом.


Механічні ігрові клавіатури з підсвічуванням: огляд, характеристики, рейтинг, переваги і недоліки
Найчастіше механічні моделі коштують недешево. В Америці їх ціна перевищує 45 доларів (2500 руб.). З одного боку, така вартість невисока, з іншого - є варіанти клавіатур всього за 10-20 доларів (600-1200 руб.). Основна перевага механічної клавіатури в тому, що вона більш довговічна, має високу якість матеріалів і різні види перемикачів. Працює механічний пристрій також дещо швидше, ніж його мембранні колеги. Відгук у такій моделі швидкий, клавіша спрацьовує раніше, ніж доходить до обмежувача. Тому, необов'язково у всю силу натискати на механічні кнопки. Таку технологію обов'язково оцінять гравці, які потребують швидкого відгуку, а також ті користувачі, які дуже багато друкують.

Різновид перемикачів

Механічна ігрова клавіатура з підсвічуванням може мати різні типи клавіш. Зараз їх величезна кількість, тому перерахувати все практично неможливо. Багато виробників намагаються розробляти власні технології, які б відрізняли їх від конкурентів.


Є серія перемикачів, яка має назву Cherry MX. Залежно від різновиду механізму до цієї назви додається відмітне ім'я. Приміром, Cherry MX Black-механічні клавіші, які мають силу натискання 60 р. У таких кнопок є лінійний хід, який не видає клацання або тактильного відгуку. Дуже схожим типом параметра є Cherry MX Red. Він практично нічим не відрізняється від попереднього. Різниця лише в силі натискання - 45 р.

Власні розробки

Клавіатури Razer, які можна віднести до механічних, також мають свій власний тип клавіш. Всього є три технології: Razer Orange Switch, Green Switch і Yellow Switch. Розрізняються вони по силі натискання, показником зворотного ходу до точки скидання, типу ходу і звуку щиглика.
Механічні ігрові клавіатури з підсвічуванням: огляд, характеристики, рейтинг, переваги і недоліки

Переваги і недоліки

Вибір ігровий механічної клавіатура з підсвічуванням може підштовхнути покупця до мембранному пристрою. Тому виникає величезна кількість питань про те, яке ж пристрій введення краще. Щоб у цьому розібратися, варто розглянути обидва типи клавіатур за кількома параметрами. По-перше, важлива швидкість спрацьовування. У цьому випадку перевага ігрової механічної клавіатури з підсвічуванням в тому, що кнопка спрацьовує вже на середині натискання. Фактично користувач може вибрати тільки наполовину. Нехай це і незручно, сам факт прискореного спрацювання клавіші дуже важливий.
Механічна клавіатура відрізняється своєю надійністю. Звичайно, це не означає, що мембранне пристрій, куплене 5 років тому і працює досі, гірше. Різниця в іншому. Справа в тому, що механічна клавіатура зберігає первісне відчуття натискання кнопок. Тому навіть через 2-3 роки буде здаватися, що ви тільки що купили пристрій. Перевірити це можна в магазині. Припустимо, у вас є механічна клавіатура, з якої ви працюєте більше трьох років. Ви пам'ятаєте відчуття при натисканні кнопок. Спробуйте сходити в магазин і взяти нову механічну клавіатуру. Не обов'язково її купувати, досить просто поклацати по клавішах. Тільки так ви зможете зрозуміти, що ніякої різниці в наборі тексту немає. Більшість мембранних клавіатур, які використовують для ігор або друкованих текстів, втрачають свої властивості через рік. Багато користувачі знають, що часто використовувані кнопки починає люфтить і скрипіти, а в деяких випадках навіть випадати.
Механічні ігрові клавіатури з підсвічуванням: огляд, характеристики, рейтинг, переваги і недоліки
Є і недоліки ігрових механічних клавіатур з підсвічуванням. По-перше, це вартість. Як вже згадувалося раніше, мембранна клавіатура може коштувати 600-1200 руб. (тепер вже будемо приводити російські ціни). При цьому вона здатна прослужити понад 5 років. А ось механічний пристрій коштує понад 2500 руб. Викликано це тим, що кожна кнопка - це окремий механізм, який важливо чітко проробляти. Другим недоліком виявився шум. Звичайно, якщо придивитися до конструкції мембранної та механічної клавіатури, можна здогадатися, яка з них буде гучною. Звичайно, можна підібрати менш або більш гучну механічну клавіатуру, але вони все одно будуть працювати голосніше, ніж мембранні аналоги.

Підсвічування

Ну, і, нарешті, важливо поговорити про підсвічуванні механічної ігровий клавіатури. Такий бонус може використовуватися не тільки в механічних, а і в мембранних пристроях. Тому недоліки в цьому випадку будуть загальними.
По-перше, від яскравої світної клавіатури сильно втомлюються очі. Особливо якщо ви використовуєте такий пристрій для роботи. З іншого боку, все буде залежати від вартості клавіатури. У дорогих геймерських девайсах використовується м'яка і розсіяна підсвічування, тому від неї очі втомлюються набагато менше. Є й переваги у клавіатур з підсвічуванням. Вони полягають в додаткових функціях, які отримує таке пристрій. Наприклад, клавіатура отримає вбудовану пам'ять, що дозволяє налаштовувати режими клавіш, створювати певні модулі, які і будуть зберігатися в пам'яті.
Механічні ігрові клавіатури з підсвічуванням: огляд, характеристики, рейтинг, переваги і недоліки
Пристрій з підсвічуванням також часто оснащують прогумованими кнопками, які роблять користування комфортним. Деякі девайси отримують додаткові роз'єми для мікрофона і USB. Крім цього, у клавіатури може бути ігровий режим, додатковий екран і програмовані кнопки.

Рейтинг

Розуміючи в загальних рисах принципи роботи такого пристрою, можна спробувати скласти рейтинг ігрових механічних клавіатур з підсвічуванням. Відразу варто відзначити, що зробити це непросто, оскільки практично щомісяця з'являються нові моделі, які затьмарюють недавно вийшли. Якщо поритися в інтернеті, то можна знайти сотні хороших і якісних механічних клавіатур. Одна і та ж модель може викликати обурення і захоплення одночасно. Тому правильніше буде скласти список, який би не спирався на перевагу. Адже якщо одному геймеру одна зручна клавіатура, то абсолютно не означає, що другий буде нею задоволений.
 • Logitech G910 Orion Spark Black USB.
 • Razer BlackWidow Chroma Black USB.
 • MARVO K945.
 • Hyper Alloy Elite RGB.
 • SteelSeries Apex M750.
 • Це п'ятірка механічних ігрових клавіатур з підсвічуванням вважається кращою за останні кілька років. Хто з них потрапить на перше, а хто на останнє місце - вирішувати вам.

  Logitech G910 Orion Spark Black USB

  Це досить стара модель, яка з'явилася ще в 2015 році. Тим не менш, вона зроблена настільки добре, що багато хто до цих пір вважають за краще користуватися нею. Модель оснастили механічними перемикачами технології Romer-G. Такі клавіші мають підвищену зносостійкість, високу швидкість роботи і красиву підсвічування.
  Механічні ігрові клавіатури з підсвічуванням: огляд, характеристики, рейтинг, переваги і недоліки
  Клавіатура поставляється у великій коробці, на якій відразу є фотографія моделі. Звідси покупець дізнається про російській розкладці і механічних кнопках. Більше ніяких характеристик клавіатури тут не зазначено. В картонній упаковці знаходиться ще одна коробка. Зроблена вона стильно, лаконічно і красиво. Більшість користувачів вважають, що виробникові варто було б продавати цю модель без верхньої обкладинки. Всередині додаткового боксу знаходиться сама клавіатура, до неї є змінне підставка під долоні, а також допоміжна документація. Багатьом не вистачило додаткового ключа для демонтажу кнопок. Зовнішній вигляд у такий клавіатура досить звичний. Вона дуже масивна, має багато додаткових кнопок, підсвічування і деякі особливості. У лівій частині корпусу є багато додаткових клавіш. Вертикально розташовані макрокнопки G1-G5 а зверху - G6-G9. У клавіатури немає внутрішньої пам'яті, тому записати макроси можна тільки при установці драйверів. Можна помітити кнопки перемикання профілів і запису макросів. Увагу привернули і поверхні кнопок. У них є невелике заглиблення посередині, а по краях з'явилися невисокі бортики: палець завжди займає одну і ту ж центральну позицію на клавіші.

  Razer BlackWidow Chroma Black US

  Клавіатура Razer має колосальну підтримку від свого виробника, тому моделі, які виходили пару років тому, отримали друге дихання. Те ж саме сталося з цією клавіатурою, яка отримала другу версію в 2017 році. Пристрій поставляється в фірмовій упаковці компанії, яка має чорно-салатова оформлення і глянсове покриття. Помітить якісь особливості в оформлення коробки дуже складно. Але якщо придивитися, можна побачити невелике віконце в правому нижньому куті. Тут можна доторкнутися до кнопки і спробувати тактильні відчуття і відгук натискання. Всередині коробка виглядає не менш привабливо. У верхній частині кришки є спеціальний кишенька для документації. Сам пристрій втоплене в пінопласт і захищено картонними вставками і прозорою накладкою.
  Механічні ігрові клавіатури з підсвічуванням: огляд, характеристики, рейтинг, переваги і недоліки
  Після того, як користувач загляне в коробку, він побачить, що пробна клавіша - це брелок, який можна використовувати за своїм розсудом. З одного боку, зовнішність цієї моделі не особливо примітна. На перший погляд клавіатура досить компактна, не має великої відстані між цифровими, буквеними і стрілочними блоками, а також не видно додаткові клавіші. Але це лише на перший погляд. Радує наявність магнітної підставки під долоні, яка має м'яку подушечку. У попередній версії даної моделі можна було використовувати тільки 5 кнопок макросів, які розміщувалися зліва, для запису макрокоманд. В оновленій клавіатурі з'явилася можливість записувати макроси на будь-які кнопки. Єдиний недолік - це відсутність вбудованої пам'яті. Для цієї моделі може бути встановлений один з типів перемикачів, які згадувалися раніше. Визначити, який вам попався, можна знявши одну з клавіш. Перемикач може бути зеленого, оранжевого або жовтого кольору. Світіння клавіатури реалізовано RGB-підсвічуванням всіх клавіш. Є велика кількість світлових ефектів. Налаштування підсвічування здійснюється через програмне забезпечення.

  Marvo K945

  Це модель клавіатури також давно на ринку. Ця модель поставляється у великій яскравій упаковці, з якісною поліграфією. На фасаді жодної інформації про технічні характеристики немає, її можна знайти на звороті упаковки. Всередині, крім клавіатури, є коротка інструкція. Те, що механічна дротова клавіатура Marvo K945 є геймерської, можна зрозуміти по-першого погляду на її зовнішній вигляд. Виглядає вона дуже масивно, яскраво, нагадує лицарські обладунки. Важить модель більше 1 кілограма. Незважаючи на такий досить значну вагу, геймерам це піде лише на користь, оскільки під час віртуальних баталій клавіатура не буде ковзати по столу.
  Механічні ігрові клавіатури з підсвічуванням: огляд, характеристики, рейтинг, переваги і недоліки
  Вся лицьова частина покрита алюмінієм, яка має шліфоване покриття. Це величезний плюс, оскільки розлитий чай та інші забруднення буде легко очистити. Щоб підсвітка була рівномірною, а кирилиця не виглядала блідою, виробник завдав символи на одному рівні. Самі кнопки зроблені з матового пластику. Важко сказати, з чим пов'язано те, що дана модель не має макро - і медиакнопок. Більшість функцій перенесли на блок F1-F12. Щоб його використовувати, потрібно затиснути Fn. На клавіатурі також можна регулювати рівень підсвічування. На відміну від попередніх моделей, ця може світитися тільки яскраво-синім кольором.

  Hyper Alloy Elite RGB

  Компанія HyperX у багатьох асоціюється з ігровою індустрією. Більшість кіберспортивних організацій часто рекламують цього виробника і самі ж використовують його пристрій. Ігрові механічні клавіатури для ПК з підсвічуванням від HyperX не менш круті, ніж моделі від SteelSeries, Corsar або Razer. Дана модель має звичайну версію, яка не оснащена RGB-підсвічуванням. В іншому ж це ідентичні моделі. Зовнішність у Alloy Elite RGB запам'ятовується. Незважаючи на те, що на перший погляд клавіатура здається компактною, взявши її в руки, відчуваєш 15-кілограмове пристрій. Про як говорить і кабель в тканинній оплітці. Така ігрова механічна клавіатура для ПК з підсвічуванням може сподобатися і тим, хто давно шукав пристрій з додатковими портами. У цієї моделі є USB Hub, до якого можна підключити телефон для зарядки або навушники та іншу периферію.
  Механічні ігрові клавіатури з підсвічуванням: огляд, характеристики, рейтинг, переваги і недоліки
  Виробник використав перемикачі типу Cherry MX Red, але є варіанти - можна придбати модель з клавішами Cherry MX Brown або Blue. Все залежить від уподобань геймерів. У верхній частині корпусу є мультимедійні клавіші і кнопки, які допоможуть керувати підсвічуванням. Цікаве рішення - це регулювання гучності, яка реалізована коліщатком. Як і багато інші ігрові механічні клавіатури з підсвічуванням, ця має змінні кнопки, які найчастіше використовує гравець. Вони можуть знадобитися тим, хто хоче виділити клавіші управління і не втрачати їх під час гри. За заявою розробника дана модель витримує до 50 мільйонів натиснень.

  SteelSeries Apex M750

  Ця модель дуже схожа на попередню ігрову механічну клавіатуру з підсвічуванням. Характеристиками вона практично не відрізняється. SteelSeries - це компанія, яка відома своїми ігровими та робочими девайсами. Тому від цієї моделі варто очікувати тільки самого хорошого якості девайса. Зовнішністю нагадує клавіатуру HyperX. Але виробник подбав і про своїх фірмових фішках. З боків можна побачити краплеподібні вставки, а от великого пробілу не вистачило. Корпус клавіатури виконаний з алюмінію і пластика, тому її вага - більше 1 кілограма. Щоб підсвітка виглядала красиво, низ перемикачів зроблений з прозорого пластику, що розсіює світло.
  Механічні ігрові клавіатури з підсвічуванням: огляд, характеристики, рейтинг, переваги і недоліки
  Щоб налаштувати кнопки, потрібно використовувати сторонню утиліту. Engine 3 допоможе відрегулювати функціональність будь-якої кнопки і попрацювати з підсвічуванням.

  Висновки

  Ціна ігровий механічної клавіатури з підсвічуванням висока. Особливо якщо ми говоримо про відомих брендах. Такі моделі можуть коштувати і 6000 руб. Але є і менш чудернацькі механічні пристрої. Зазвичай вони були випущені раніше, позбавлені RGB-підсвічування і мають світіння тільки одного кольору. У більшості випадків, механічні клавіатури виявляються більш довговічні в використанні, тому їх часто купують кіберспортсмени, які проводять за комп'ютером по 10-12 годин в день.