Прожектор світлодіодний 12 вольт: види, характеристики, застосування

173 0 Новини високих технологій

У сегменті світлотехнічного обладнання сьогодні можна знайти рішення для різних завдань. Економні у споживанні енергії та довговічні LED прожектори займають особливе місце, поєднуючи також фізичну надійність і практичність в обслуговуванні. Зазвичай представники цієї групи характеризуються як потужні прилади, що вимагають високої напруги для своєї роботи в 220-380 Ст. Але для деяких завдань може знадобитися і світлодіодний прожектор на 12 Вольт, який при невеликій витраті енергоресурсу також забезпечує оптимальне розсіювання в цільовій зоні.


Пристрій приладу

Прожектор світлодіодний 12 вольт: види, характеристики, застосування
Відмінною рисою прожектора як такого є наявність рефлектора або групи лінз, формують розсіяний або вузько направлений світловий потік. Джерелом же світла виступає лампа. В даному випадку розглядається конструкція з LED-кристалом. До переваг світлодіода перед галогенними лампами відносяться невеликі розміри, низька тепловіддача і високий експлуатаційний ресурс. Знову ж таки, при досить високій потужності джерело може витрачати скромні обсяги енергії, що робить застосування таких приладів більш виправданим фінансово. Деякі конструкції включають елементи регуляції. Це світлодіодні світильники з диммерами, що дозволяють налаштовувати фокусування і яскравості у відповідності з конкретними вимогами випромінювання. Також і сам корпус можна повертати в певну сторону – діапазони регулювань визначаються конструкцією несучої кронштейна.

Основні характеристики

Прожектор світлодіодний 12 вольт: види, характеристики, застосування
Потужність і напруга є головними робочими параметрами, що визначають вимоги до харчування. Зокрема, світлодіодний прожектор на 12 Вольт являє початкову групу з мінімальним енергетичним потенціалом. Такі моделі можна підключати до мережі на 220 В, однак для безпечної та ефективної роботи приладу потрібно спеціальний перетворювач. Що стосується потужності, то її діапазон досить широкий – від 10 до 200 Вт. Але саме моделі на 12 рідко мають світлотехнічну начинку на більш ніж 50 Вт.


Важливою характеристикою є і світловий потік. Він залежить від тієї ж потужності і може досягати 500 Люкс (Лк). Це значення враховується при розрахунку площі охоплення світлом. За оцінками фахівців, на 1 м 2 потрібно 1 Лк. В середньому ж світлодіодний прожектор на 30 Вт здатний обслужити одне приміщення. Робочі площі або вуличні зони рекомендується забезпечувати кількома прожекторами, що поширюють світлові потоки з різних сторін.

Захисні якості

Прожектор світлодіодний 12 вольт: види, характеристики, застосування
Прожекторная світлотехніка традиційно використовується на вулиці, тому її корпусу наділяються спеціальними ізоляторами. Також і матеріали конструкції підбираються, виходячи з вимог до захисту лампи та електричних комунікацій. Про можливості оболонки можна судити по маркуванню, в якій вказується клас захищеності. Найбільш поширений світлодіодний прожектор на 12 Вольт з індексом IP44. Це означає, що конструкція не допустить проникнення під корпус твердих частинок і водяних бризок. Більш надійні моделі з класом IP54 оберігаються і від пилу, а прожектори IP65 наділяються комплексними ізоляторами, з усіх напрямків захищають від струменів води, пилу і бруду.

Різновиди

Прожектор світлодіодний 12 вольт: види, характеристики, застосування
На ринку можна знайти моделі стаціонарного і переносного типу. Перші розраховуються на постійне використання в одному місці. Корпус має спеціальну опору, яку можна жорстко фіксувати до різних поверхонь. Кріплення здійснюється один раз і, як правило, не знімається. Однак робочу частину конструкції з дефлекторами і лампою можна повертати, направляючи світловий потік. Важливо відзначити, що живлення світлодіодних прожекторів в даному випадку мережеве – як правило, з адаптером 12-220 В, тобто на місці експлуатації обладнання необхідно організувати електричну підводку. Портативні або мобільні моделі не передбачають капітальну установку з жорстким кріпленням. Корпус розміщується на стійкій платформі, а в разі зміни місця не вимагає виконання демонтажних маніпуляцій. Що стосується системи енергопостачання, то в якості джерела можуть використовуватися і батареї, і розетка для генераторної техніки. Самий практичний і зручний у вживанні – акумуляторний світлодіодний прожектор, який має невеликі розміри. Але його потрібно заряджати перед робочим сеансом, не забуваючи, що потенціал напруги блоку обмежений за часом дії.

Сфери застосування

Прожектор світлодіодний 12 вольт: види, характеристики, застосування
Сучасні LED прожектори знаходять своє місце і в промисловості, і в побутовій сфері, а також у вирішенні фахових завдань. З їх допомогою висвітлюють будмайданчика, гаражі, складські приміщення і робочі ділянки. У приватному домоволодінні світлодіодний прожектор на 12 Вольт задіюється і як засіб декорації. Ті ж можливості подачі спрямованого світла дозволяють об'ємно підсвічувати архітектурні об'єкти, садові насадження і відповідальні функціональні конструкції. Спеціалізовані ж моделі використовують у висвітленні концертних сцен, стадіонів, магістралей і аеродромів.

Що врахувати у виборі?

Прожектор світлодіодний 12 вольт: види, характеристики, застосування
Крім основного набору експлуатаційних параметрів слід звернути увагу на тип цоколя і систему управління. Для світлодіодів використовується спеціальний патрон LED, хоча зустрічаються і перехідники R7s, що дозволяють при необхідності інтегрувати галогенні лампи.
Система управління сьогодні допускає поряд з базовими регуляторами яскравості застосовувати і датчики руху. Якщо використовується група невеликих світлодіодних прожекторів на 10 Вт, то цілком можна обмежитися одним чутливим елементом. Наприклад, ультразвукові або інфрачервоні сенсори будуть автоматично фіксувати підхід господаря на відстані 5-15 м, даючи команду на включення контрольованим прожекторах.

Підключення світильника

На момент проведення робіт електрика в підведеної лінії повинно бути вимкнено. Якщо прожектор встановлений в конструкції з ПВХ, металу або деревини, то до неї слід вкрутити саморіз або кронштейни для фіксації кабелю. Далі відкривається клемний короб приладу, після чого можна приступати до підключення. Як правило, світлодіодні світильники допомогою власних контакторів з'єднуються з затиском фази, нейтраллю і заземленням – відповідно, контури маркуються як L, N і E. Якщо на проводці є ізолента, то можна обійтися і без заземлення. На заключному етапі затягуються болти клем, короб закривається і перевіряється робота прожектора під напругою.

Висновок

Прожектор світлодіодний 12 вольт: види, характеристики, застосування
Малопотужні прожектори на LED-лампах являють собою незвичайну категорію світлотехнічних приладів. Особливості виражаються у багатьох техніко-експлуатаційних властивостях і параметрах, але з точки зору звичайного користувача головне в цьому сенсі – це оптимальна комбінації надійності, ергономіки і функціональності. Наприклад, світлодіодний прожектор 30 Вт можна розглядати як універсальне рішення для дому і для саду. Також не варто ігнорувати нові системи контролю освітлювальних приладів. Прожектор можна інтегрувати в загальну управлінську інфраструктуру будинку, що дозволить без праці використовувати всі можливості обладнання з регулюванням властивостей випромінювання і додатковими опціями по зміні положення корпусу. До цього ж варто додати і схеми групового експлуатації декількох приладів з контролем з одного віддаленого пункту.