Двигун на 380 підключити на 220 В через конденсатори і без конденсаторів.

1387 0 Новини високих технологій

У статті ви дізнаєтеся про те, яким чином можна двигун на 380 підключити на 220 В. В побутовій мережі напруга однофазна 220 В. А велика частина асинхронних моторів розрахована на 380 В і три фази. А при виготовленні саморобних свердлильних верстатів, бетономішалок, наждаков та інших виникає необхідність використовувати потужний привід. Мотор від болгарки, наприклад, не вийде – у нього багато обертів, а потужність маленька, доводиться застосовувати механічні редуктори, які ускладнюють конструкцію.


Особливості конструкції трифазних асинхронних моторів

Асинхронні машини змінного струму – це просто знахідка для будь-якого господаря. Ось тільки підключити до побутової мережі їх виявляється проблематично. Але все одно можна знайти підходящий варіант, при використанні якого втрати потужності виявляться мінімальними.
Двигун на 380 підключити на 220 В через конденсатори і без конденсаторів.
Перед тим, як підключити двигун на 380220 потрібно розібратися з його конструкцією. Він складається з таких елементів:
 • Ротор, виготовлений по типу «біляча клітка».
 • Статор з трьома однаковими обмотками.
 • Клемна коробка.
 • Обов'язково на двигуні повинен бути металевий шильдик – на ньому прописані всі параметри, навіть рік випуску. У клемну коробку виходять дроти з статора. За допомогою трьох перемичок всі дроти комутуються між собою. А тепер давайте розглянемо, які схеми підключення мотора існують.

  Підключення за схемою «зірка»

  У кожної обмотки є початок і кінець. Перед тим, як підключити двигун на 380220 потрібно з'ясувати, де кінці обмоток. Для з'єднання за схемою «зірка» досить встановити перемички таким чином, щоб усі кінці були замкнуті. Три фази потрібно підключати до початків обмоток. При запуску двигуна від трифазної мережі бажано використовувати саме цю схему, так як при роботі не індукуються високі струми.


  Двигун на 380 підключити на 220 В через конденсатори і без конденсаторів.
  Але домогтися високої потужності навряд чи вдасться, тому застосовують на практиці гібридні схеми. Запускають двигун з включеними обмотками за схемою «зірка», а при виході на усталений режим відбувається перемикання на «трикутник».

  Схема з'єднання обмоток «трикутник»

  Мінус використання такої схеми в трифазній мережі – в обмотках і проводах індукуються великі струми. Це призводить до пошкодження електрообладнання. Зате при роботі в побутової мережі 220 В таких проблем не спостерігається. І якщо ви думаєте, як підключити асинхронний двигун на 380220 В, то відповідь очевидна – тільки за допомогою використання схеми «трикутник». Для того щоб зробити підключення за такою схемою, потрібно початок кожної обмотки з'єднати з кінцем попередньої. До вершин отриманого трикутника потрібно підключити живлення.

  Підключення двигуна з допомогою частотного перетворювача

  Цей спосіб одночасно є самим простим, прогресивним і дорогим. Хоча, якщо вам потрібна функціональність від електроприводу, ніяких грошей не пошкодуєте. Вартість самого простого перетворювача частоти складає близько 6000 рублів. Але з його допомогою не складе труднощів двигун на 380 підключити на 220 В. Та потрібно правильно вибрати модель. По-перше, потрібно звертати увагу на те, до якої мережі дозволяється проводити підключення приладу. По-друге, зверніть увагу на те, скільки виходів у нього.
  Для нормальної роботи в побутових умовах вам необхідно, щоб частотний перетворювач підключався до однофазної мережі. А на виході має бути три фази. Рекомендується уважно вивчити інструкцію з експлуатації, щоб не помилитися з підключенням, в іншому випадку можуть погоріти потужні транзистори, які встановлені в пристрої.

  Використання конденсаторів

  При використанні мотора потужністю до 1500 Вт можна встановлювати тільки один конденсатор – робочий. Щоб обчислити його потужність, скористайтесь формулою: Спрацьову=(2780*I)/U=66*P. I – робочий струм, U – напруга, Р – потужність двигуна.
  Двигун на 380 підключити на 220 В через конденсатори і без конденсаторів.
  Щоб спростити розрахунок, можна поступити інакше – на кожні 100 Вт потужності необхідно 7 мкФ ємності. Отже, для двигуна 750 Вт потрібно 52-55 мкФ (потрібно трохи поекспериментувати, щоб домогтися потрібного зсуву фази). У тому випадку, якщо немає в наявності потрібної ємності конденсатора, потрібно з'єднати паралельно ті, які є, при цьому використовується така формула: Собщ=C1+C2+C3++Cn. Пусковий конденсатор необхідний при використанні двигунів, потужність яких понад 15 кВт. Пусковий конденсатор працює лише в перші секунди включення, щоб дати «поштовх» ротору. Він включається через кнопку паралельно робочого. Іншими словами, з його допомогою сильніше зсувається фаза. Тільки таким чином можна підключити двигун на 380220 через конденсатори.
  Двигун на 380 підключити на 220 В через конденсатори і без конденсаторів.
  Суть використання робочого конденсатора – це отримання третьої фази. В якості перших двох використовуються нуль і фаза, яка вже є в мережі. Проблем з підключенням двигуна виникнути не повинно, найголовніше – ховайте конденсатори подалі, бажано в міцний герметичний корпус. Якщо елемент вийде з ладу, він може вибухнути та завдати шкоди оточуючим. Напруга конденсаторів повинна бути не менше 400 Ст.

  Підключення без конденсаторів

  Але ж можна і без конденсаторів підключити двигун на 380220 для цього навіть не доведеться купувати частотний перетворювач. Досить поритися в гаражі і відшукати кілька головних компонентів:
 • Два транзистора типу КТ315Г. Вартість на радіоринку близько 50 коп. за штуку, іноді навіть менше.
 • Два тиристори типу КУ202Н.
 • Напівпровідникові діоди Д231 і КД105Б.
 • Також Вам буде потрібно наявність конденсаторів, резисторів (постійних і одного змінного), стабілітрона. Вся конструкція полягає в корпус, який зможе захистити від ураження електричним струмом. Елементи, використовувані в конструкції, повинні працювати при напрузі до 300 В і струмі до 10 А. Можна здійснити як навісний монтаж, так і друкований. У другому випадку потрібно фольгований матеріал і уміння з ним працювати. Зверніть увагу на те, що вітчизняні тиристори типу КУ202Н сильно нагріваються, особливо якщо потужність приводу понад 075 кВт. Тому елементи встановлюйте на радіатори з алюмінію, при необхідності використовуйте додатковий обдув.
  Двигун на 380 підключити на 220 В через конденсатори і без конденсаторів.
  Тепер ви знаєте, як самостійно двигун на 380 підключити на 220 (в побутову мережу). Нічого складного в цьому немає, варіантів багато, тому можна вибрати найбільш підходящий для конкретної мети. Але краще один раз витратитися і придбати частотний перетворювач, він збільшує число функцій приводу у багато разів.