Кращий мікрофон для блогера: огляд, особливості, характеристики і відгуки

175 0 Новини високих технологій

Кожен видеоблогер так чи інакше стикається з проблемою вибору і придбання гарного мікрофона. Потрібно це в першу чергу для того, щоб люди, які будуть дивитися відеоролики, не скаржилися на погану якість звуку. Сьогодні на ринку представлено безліч моделей від різних виробників за різними цінами, що лише ускладнює вибір. Саме тому ми вирішили трохи допомогти, і в сьогоднішньому огляді мова піде про п'ять найкращих мікрофони для блогерів в різних цінових категоріях.

Вступ

Перш ніж перейти до суті, хотілося б зробити невеликий відступ і розповісти коротенько про те, яким взагалі має бути якісний мікрофон. По-перше, він повинен володіти високою чутливістю. По-друге, бажано, щоб біля мікрофона був широкий частотний діапазон. Ну і, по-третє, варто визначитися з типом, адже від цього буде залежати ціна. Саме ці 3 параметри і допоможуть вибрати мікрофон. Для блогера це дуже важливий пристрій, тому питання дуже актуальне.


Для чого потрібна висока чутливість? Для того щоб можна було записувати звук на відстані. Чим вище чутливість, тим далі від людини можна розміщувати мікрофон. Те ж саме стосується і частотного діапазону – чим він вище, тим чистіші і натуральніші буде записуватися голос.
Кращий мікрофон для блогера: огляд, особливості, характеристики і відгуки
Тепер що стосується типу мікрофона і спрямованості. Взагалі, існує кілька типів пристроїв, але якщо вибирати мікрофон для блогера, то варто зупинитися на двох – динамічному і конденсаторном. Динамічні мікрофони коштують недорого, мають непоганий чутливістю і звук записують якісно. Конденсаторні, навпаки, коштують дорого, мають потребу в додатковому харчуванні, але зате дозволяють отримати більш живою і насичений звук.


Власне, виходячи з цих параметрів ми вибрали 5 найбільш якісних і, якщо можна так сказати, кращих мікрофонів для блогера. Ціна обраних моделей різна: є бюджетні варіанти, а є і дорожче, так що кожен зможе доглянути собі щось до душі. А тепер до справи.

Asus Cerberus

Рейтинг мікрофонів для блогерів відкриває ігрова гарнітура з мікрофоном Asus Cerberus. Нехай нікого не бентежить той факт, що Cerberus – це навушники. По якості запису звуку дана гарнітура може потягатися з хорошими петличками, а варто цілком недорого. Cerberus буде відмінним недорогим рішенням для тих, хто знімає насамперед ігровий контент і проводить стріми.

Характеристики

Перше, про що відразу ж варто сказати – це те, що навушники мають відразу два мікрофони. Один з них знімається, а другий знаходиться на пульті дистанційного управління на кабелі. На жаль, одночасно два мікрофона працювати не можуть, при підключенні знімного вбудований відключається автоматично.
Кращий мікрофон для блогера: огляд, особливості, характеристики і відгуки
Тепер давайте ознайомимося з характеристиками. Чутливість обох мікрофонів знаходиться на позначки 40 дБ, що цілком непогано. А ось частотний діапазон трохи засмучує: 50 Гц – 10 кГц. На практиці це означає, що голос буде записуватися чітко, але підсумковий результат буде гірше, ніж у петличек в цьому ж ціновому діапазоні.
Останнє, про що варто згадати, – це спрямованість мікрофонів. Вбудований має всеспрямований тип і буде записувати всі сторонні звуки. Зовнішній мікрофон кардіоїдний, що набагато краще, оскільки захоплювати він буде тільки голос мовця.

Ціна та відгуки

Як показують відгуки користувачів, основні недоліки Cerberus пов'язані лише з самою конструкцією гарнітури, в той час як до обох мікрофонів претензій немає, навпаки, їх хвалять за хорошу якість передачі голосу і високу чутливість. Якщо говорити про ціну, то на даний момент купити ці навушники з мікрофоном (для блогера) можна за 500-1500 тис. грн.

Audio-Technica ATR3350

Друге місце в рейтингу займає петличний мікрофон для блогера Audio-Technica ATR3350. Дана модель вважається петличкой високого класу і одним з кращих мікрофонів для початківців. Коштує він цілком прийнятно, а звук записує вельми і вельми гідно.

Технічні характеристики

ATR3350 – це конденсаторний петличний мікрофон всеспрямованого типу. На відміну від інших конденсаторних звукозаписних пристроїв, дана модель не потребує додаткового фантомному харчуванні, оскільки працює від вбудованого блоку живлення з батарейками. Також плюсом є наявність вітрозахист.
Кращий мікрофон для блогера: огляд, особливості, характеристики і відгуки
Тепер трохи цифр. Мікрофон для блогера ATR3350 володіє високим рівнем чутливості – 54дБ, що дозволяє вести запис на відстані аж до 1 метра. Однак не варто забувати про те, що мікрофон всеспрямованого типу, а значить буде вловлювати сторонні звуки. Частотний діапазон знаходиться на досить хорошому рівні: 50 Гц – 18 кГц. Трохи недотягує до стандартних 20-22 кГц, але знову ж таки, враховуючи ціну, це можна пробачити. Ще з цікавих особливостей мікрофона можна відзначити дуже довгий кабель (6 метрів!) і вбудований блок живлення, який працює від однієї батарейки LR44 або, як її ще називають, «таблетки». Час автономної роботи становить близько 8 годин, після цього доведеться замінити батарейку.

Ціна та відгуки користувачів

Як показують відгуки користувачів, Audio-Technica ATR3350 - дуже непоганий і недорогий мікрофон, який забезпечує високу якість запису. Серед основних недоліків можна відзначити лише малий час автономної роботи і відсутність будь-якої індикації на блоці живлення, з-за чого пристрій можна просто забути ввімкнути. Якщо говорити про ціну, мікрофон для блогерів від Audio-Technica можна купити за 800-1500 грн.

Samson Go Mic

Кращий мікрофон для блогера: огляд, особливості, характеристики і відгуки
Наступний у списку мікрофонів для блогера – мініатюрний і портативний Samson Go Mic. Незважаючи на свої маленькі розміри, дана модель приємно здивує високою якістю записуваного звуку, а також своїми характеристиками. Go Mic можна сміливо вважати однією з найкращих моделей в середньому ціновому сегменті.

Характеристики мікрофона

Go Mic є конденсаторним мікрофоном, який працює за допомогою USB-кабелю, підключеного до комп'ютера. Частотний діапазон тут такий же, як у попередньої моделі – 20 Гц - 18 кГц, а от чутливість трохи менше – 47 дБ. Тим не менш Samson записує дуже хороший і чистий звук, навіть перебуваючи на відстані від користувача.
Кращий мікрофон для блогера: огляд, особливості, характеристики і відгуки
Неодмінно варто відзначити невеликий перемикач, який знаходиться на мікрофоні. З його допомогою можна змінювати тип спрямованості при записі. Таким чином, з всеспрямованого пристрою Go Mic можна зробити кардіоїдний (вузьким), що, безсумнівно, є великим плюсом. Ну і звичайно, не можна не згадати неймовірно зручну підставку мікрофона. Вона дозволяє встановлювати Go Mic на поверхню столу, закріпити його на ноутбуці або моніторі, а також встановити його на мікрофонну стійку або утримувач.

Відгуки та вартість

Як показують відгуки користувачів, дана модель практично не має недоліків, хіба що іноді трапляються браковані екземпляри і підробки, які швидко виходять з ладу. На щастя, це рідкісні випадки, і побоюватися не варто. В іншому ж Samson Go Mic можна сміливо назвати кращим мікрофоном для початківців блогерів. Що стосується ціни, то можна купити модель за 1500-2000 грн.

Samson Meteor

Кращий мікрофон для блогера: огляд, особливості, характеристики і відгуки
Четверте місце рейтингу – безпровідний мікрофон для блогерів Samson Meteor. Ця модель коштує майже в два рази дорожче Go Mic, але справедливості заради варто відзначити, що ці гроші «Метеор» повністю виправдовує. Деякі навіть використовують цей мікрофон для запису професійної озвучки.

Технічні характеристики

Конденсаторний мікрофон кардіоїдною діаграмою спрямованості Samson Meteor має частотним діапазоном від 20 Гц - 20 кГц, що є стандартом. Про чутливості, на жаль, інформації немає навіть на офіційному сайті, але, швидше за все, даний показник знаходиться в районі 50-60 дБ. Що ж стосується звуку, який записує мікрофон, то він виводиться в 16 біт з частотою 44/48 кГц, що, по суті, є студійним якістю.
Кращий мікрофон для блогера: огляд, особливості, характеристики і відгуки
Незважаючи на те, що мікрофон вважається як би «бездротовим», працює він все ж через підключення USB-кабелю до комп'ютера. Це вимушений захід, оскільки іншого джерела живлення у «Метеора» немає. Також варто відзначити наявність кнопки на корпусі, що дозволяє повністю відключати прийом звуку. Ну і звичайно ж, не можна не згадати про сам корпус – він виконаний з якісного хромованого металу, що забезпечить довговічність.

Ціна та відгуки

Відгуки користувачів про даної моделі показують, що мікрофон практично позбавлений недоліків, за винятком занадто високої чутливості. Однак ця проблема виправляється дуже швидко, достатньо лише відсунути мікрофон подалі і в налаштуваннях запису понизити чутливість. Купити Samson Meteor сьогодні можна за 2000-3000 грн.

Blue Yeti

Кращий мікрофон для блогера: огляд, особливості, характеристики і відгуки
Ну і перше місце в рейтингу мікрофонів для блогера займає він – Blue Yeti. Дана модель вже не перший рік користується великою популярністю серед багатьох користувачів, і топових блогерів в тому числі. Yeti оснащений дуже багатьма функціями і можливостями, завдяки яким записуваний звук виходить неймовірно чистим і реалістичним.

Характеристики мікрофона

Blue Yeti – це конденсаторний мікрофон, який може бути всеспрямований, двонаправленим (вісімка) і кардіоїдний. Для перемикання режимів є окремий селектор. Крім цього, Yeti дозволяє записувати голос стерео, що не так часто зустрічається. Частотний діапазон тут стандартний (20 Гц - 20 кГц), однак за допомогою підсилювача є можливість налаштувати пристрій на 15 Гц - 22 кГц. Чутливість вражає – 100 дБ! Yeti можна спокійно ставити подалі від мовця, і звук все одно буде записаний дуже якісно.
Кращий мікрофон для блогера: огляд, особливості, характеристики і відгуки
До речі, за запис відповідають цілих 3 кардиоидных капсуля, що не може не радувати. Підключається мікрофон через USB-кабель і встановлення яких-небудь додаткових програм або драйверів не вимагає. Ну і останнє, про що варто згадати, – це регулятори на корпусі, за допомогою яких можна налаштовувати посилення мікрофона, його гучність, чутливість і т. д. Можна сміливо сказати, що Blue Yeti – це кращий мікрофон для блогера в своїй ціновій категорії.

Вартість та відгуки користувачів

Як показують відгуки про Blue Yeti, дана модель має всього 2 незначних мінуса. Перший – це не зовсім зручна підставка. Другий – злегка завищена вартість. Ціна мікрофона на сьогоднішній день становить 5000-6000 грн, що не так вже й мало, але цих грошей Yeti безперечно варто.