Не працює сенсор на айфоні: причини проблеми і її усунення

345 0 Новини високих технологій

Не секрет, що компанія Apple вже давно зарекомендувала себе як виробник дуже якісної та довговічної продукції. Однак навіть незважаючи на це, багато володарі «яблук» стикаються з тим, що на айфоні не працює сенсор. Проблема ця, треба сказати, не така вже й страшна і, в більшості випадків, вирішується навіть у домашніх умовах. Про те, що потрібно робити при виявленні несправності, ви зможете прочитати далі.

Ознаки несправності

Для початку потрібно розібратися, які виникають неполадки, коли не працює сенсор на айфоні. Отже, несправність проявляється наступним чином:
 • На екрані присутні області, які не реагують на натискання.
 • Дисплей взагалі ніяк не реагує на дотики.
 • Після натискання дії відбуваються з затримкою, або ж один дотик викликає кілька дій.
 • З'являються так звані фантомні кліки. Простіше кажучи, телефон починає «жити своїм життям». Так, можуть самостійно відкриватися/закриватися ті чи інші програми, включатися музика, відбуватися дзвінки і так далі.
 • Зверніть увагу, що будь-яка, навіть одна з цих проблем вказує на те, що на айфоні не працює сенсор. При цьому ситуація може поступово посилюватися. Наприклад, спочатку перестануть реагувати на дотик лише окремі області на дисплеї, а потім і весь екран почне ігнорувати натискання.

  Причини

  Тепер непогано б з'ясувати, які причини призводять до виникнення несправностей, описаних вище. Це може статися:
 • З-за механічних пошкоджень. Наприклад, ваш айфон 5 впав, і сенсор не працює після цього.
 • Не працює сенсор на айфоні: причини проблеми і її усунення
 • Під впливом вологи. Це зовсім не означає, що ваш телефон повинен потонути (хоча і таке буває). Так, пролежавши деякий час у вогкості (або під дощем), девайс може почати неадекватно реагувати на дотики до дисплея.
 • Внаслідок заводського браку або втручання некваліфікованого працівника майстерні по ремонту айфонів.
 • З-за програмних помилок.
 • Під час використання деяких аксесуарів.
 • Це, звичайно ж, не всі причини, за яких можуть виникнути проблеми з сенсором. Але, як показує статистика, ці випадки є найчастішими.

  Це варто зробити в першу чергу

  Як би дивно це не звучало, але деякі аксесуари можуть бути причиною того, що на айфоні не працює сенсор. Що робити в цьому випадку? Звісно ж, зняти всі аксесуари та перевірити, як функціонує пристрій без них.


  Не працює сенсор на айфоні: причини проблеми і її усунення
  Так, найчастіше проблеми можуть виникати із-за захисної плівки, бампера, частково захоплюючого екран, різноманітних брелоків, чохлів та так далі. У будь-якому випадку, позбувшись від усього непотрібного, ви точно переконаєтеся, що несправність з'явилася не з-за аксесуарів.

  Усунення програмного збою

  Ще однією частою причиною виникнення неполадок з сенсором може виступати програмний збій. Благо, виправити його зовсім не складно. Робиться це за допомогою так званого рестарту, який виконується наступним чином:

 • Затисніть одночасно клавіші «Додому» і кнопку вимикання вашого пристрою.
 • Не працює сенсор на айфоні: причини проблеми і її усунення
 • Потримайте кнопки в затиснутому стані не менше 20 секунд.
 • Дочекайтеся перезавантаження.
 • Якщо все зроблено правильно, на екрані айфона повинен з'явитися стандартний логотип. Після цього почекайте якийсь час і перевірте, чи зникла проблема з сенсором.

  Якщо скидання допомагає, але ненадовго

  У тому випадку, якщо процедура рестарту, описана в попередньому розділі, допомагає, але через певний час знову на айфоні не працює сенсор, тоді причину слід шукати в програмах, встановлених на вашому пристрої. Цілком ймовірно, що один (або кілька) з додатків заважає нормальній роботі операційної системи і призводить до всіляких проблем.
  Краще всього, звичайно ж, видалити всі сторонні програми. Після цього треба знову виконати рестарт і перевірити працездатність сенсора. Далі, при необхідності, ви можете встановлювати потрібні вам програми по одній і тестувати, як вони впливають на поведінку тачскріна.

  Калібрування сенсора

  На жаль, розробники не передбачили можливості повної калібрування сенсора iPhone в домашніх умовах. Тим не менш, деякі настройки присутні в моделях 6S і вище. Звичайно ж, мова йде про функції 3D Touch, яка відповідає за силу натиснення, необхідну для виконання різних дій. Щоб налаштувати цю опцію, вам потрібно:
 • Перейти в «Налаштування».
 • Вибрати розділ «Основні».
 • Відкрити вкладку «Універсальний доступ».
 • Натиснути «3D Touch».
 • Тепер вам потрібно пересувати повзунок, налаштовуючи таким чином чутливість сенсора. Після цієї процедури бажано виконати перезавантаження пристрою.

  Механічні пошкодження

  Буває так, що ні одна з перерахованих вище маніпуляцій не допомагає і сенсор все так само не працює. У цьому випадку причину слід шукати в механічних пошкодженнях. Зверніть увагу, що це не обов'язково розбитий дисплей. Так, проблеми можуть виникати із-за деформації плати, виявити яку можуть тільки співробітники сервісного центру по ремонту айфонів.

  Не працює сенсор на айфоні: причини проблеми і її усунення
  Також майте на увазі, що проводити ремонт смартфона в домашніх умовах вкрай не рекомендується. Мало того, що ви втратите гарантії, так ще й ризикуєте завдати своєму девайсу значно більшої шкоди, ніж був спочатку.

  Заміна тачскріна

  У більшості випадків проблема з непрацюючим сенсором вирішується заміною тачскріна. Знову ж таки, краще за все робити це в спеціалізованому сервісному центрі. Там же, до речі, ви зможете дізнатися, скільки коштує сенсор на айфон, а також у скільки вам обійдеться робота майстра. Зазвичай, ціна ремонту залежить від моделі (чим вище, тим дорожче) і становить від 1000 до 40000 рублів.
  Не працює сенсор на айфоні: причини проблеми і її усунення
  До речі, операція по заміні тачскріна займає не більше години. При цьому якість виконаної роботи ніяк не страждає від такої швидкості. Справа в тому, що проблеми з дисплеєм на айфонах зустрічаються досить часто, тому майстри вже призвичаїлися швидко замінювати пошкоджені деталі.