Датчик Холу в смартфоні - що таке, для чого він потрібен, принцип дії

321 0 Новини високих технологій

Сучасний смартфон може бути настільки широким, що його власник не завжди в курсі всіх характеристик і можливостей свого апарату. Наприклад, ви знаєте, що таке датчик Холла в смартфоні? Як він працює і для чого потрібен? Пропонуємо вам дізнатися про цю характеристиці більше!

Що значить датчик Холла в смартфоні?

Ми вже в курсі, навіщо гаджету модуль наближення або гіроскоп. Але що таке датчик Холла в смартфоні? Це визначник положення, чия дія базується на ефекті Холу. Даний прилад фіксує наявність магнітного поля, так і вимірює його напруженість.


Датчик і сам ефект названий по імені відомого фізика Е. Холу. Саме цей учений встановив, що при приміщенні в центр магнітного поля провідника-пластини, по якій йде змінний струм, в ньому (поле) проявиться холловское напруга - поперечна різниця потенціалів. В описаному випадку електрони в провіднику відхиляються строго перпендикулярно напрямку самого магнітного поля. Звідси їх щільність на різних частинах пластини буде відмінною. Ось цю різницю потенціалів і фіксує аналізатор.
Датчик Холу в смартфоні - що таке, для чого він потрібен, принцип дії
А що таке датчик Холла в смартфоні? Це ще більш простий прилад - він покликаний визначати лише наявність магнітного поля, не вимірюючи його напруженість. Крім того, гаджет напевно снабженеще і магнітним датчиком, який дозволяє використовувати ваш смартфон в якості компаса.

Де він застосовується?

Ми з вами встановили, що таке датчик Холла в смартфоні. Однак гаджети - це не єдина сфера застосування винаходу, яке також відрізняється можливістю безконтактного керування яким-небудь пристроєм.


Треба сказати, що ефект Холла був відкритий порівняно давно - в 1879 році. А вперше застосували його на практиці тільки через 75 років після цієї події. Корисний він виявився для автомобілів - датчик використовували для вимірювання кута розташування коленвала, розподілвалу. У більш старих моделях машин датчик Холла визначав момент утворення іскри.
Датчик Холу в смартфоні - що таке, для чого він потрібен, принцип дії
Далі по шляху прогресу прилад стали застосовувати і в складних системах:
 • безконтактні вимикачі;
 • системи, призначені для читання магнітних кодів;
 • пристрої, які використовуються для безконтактного визначення сили струму в провідниках;
 • вимірювачі рівня рідини;
 • іонні ракетні двигуни.
 • Крім того, було з'ясовано, що датчик Холла здатний заміняти магнітокеровані герметичні контакти - геркони. Вони мають широку сферу застосування: мікроелектроніка, охоронні сигналізації, клавіатури, ліфти, навушники.

  Навіщо датчик Холла в смартфоні?

  Ми з вами з'ясували, що даний прилад визначає наявність магнітного поля. Але тоді для чого потрібен датчик Холла в смартфоні сьогодні? Все просто - він визначає, відкритий або закритий "розумний" чохол з магнітною застібкою. Якщо магніт далеко (датчик "не бачить" його на певній відстані), то дається команда на включення дисплея. Якщо ж застібка близько (а значить, користувач закрив чохол), то датчик сигналізує системі, що екран потрібно перевести в сплячий режим.
  Датчик Холу в смартфоні - що таке, для чого він потрібен, принцип дії
  Корисний цей вимірювач і для бамперів для смартфонів з "віконцем" на дисплеї. Так, наприклад, якщо ви зачинили чохол, то датчик Холла це фіксує. Він дає сигнал системі, що потрібно транслювати на екрані заставку, спеціально призначену для "віконця". Найчастіше це час, дата, важливі повідомлення. Прибрали дверку чохла - команда від датчика на відображення на дисплеї всієї інформації.

  Інші функції в смартфонах

  Взаємодія з магнітними кришками - це найпоширеніше застосування датчика в сучасних гаджетах. Однак треба зазначити, що він з успіхом використовувався в попередніх моделях смартфонів:
 • Функція "цифровий компас" діяла завдяки датчика Холла. І сьогодні він використовується навігаційними додатками для загального поліпшення позиціювання і більш високої точності визначення вектора руху.
 • Активація/дезактивація підсвічування при відкритті/закритті пристрою-"розкладачки". Тут дія схоже з сучасною ситуацією з магнітними кришками чохлів.
 • Датчик Холу в смартфоні - що таке, для чого він потрібен, принцип дії

  Є в моєму телефоні датчик Холла?

  Щоб відповісти на питання в підзаголовку, простіше всього звернутися до характеристики вашого гаджета на офіційному сайті виробника або в інструкції до девайсу. Однак не всі виробники вказують, забезпечено конкретне пристрій датчиком Холу. Але існує простий спосіб перевірки. Якщо до моделі вашого смартфона випускаються "розумні" обкладинки або чохли (в т. ч. і з "віконцями"), що мають магнітну застібку, то, швидше за все, в апараті датчик Холла є. Серед популярних сьогодні на ринку моделей цей модуль мають наступні:
 • Lenovo Vibe S1.
 • Meizu Pro5.
 • Meizu M2 Mini.
 • LG Nexus 5X.
 • Meizu M2 Note та ін.
 • На жаль, в сучасних смартфонах можливості датчика Холла сильно скорочено. Це пояснюється мінімізацією товщини корпусу, бажанням виробника знизити витрату заряду батареї, відсутністю потреби в розширених за рахунок нього функції. Сьогодні завдань у датчика дві - взаємодія з "розумним" чохлом або обкладинкою і кишеньковий компас.

  Популярі новини
  Загрузка...