Самий кращий підсилювач інтернет-сигналу для дачі: відгуки. Підсилювач сигналу інтернету для дачі своїми руками

443 0 Новини високих технологій

Зараз дуже багато людей працюють безпосередньо в інтернеті, їм зовсім не обов'язково сидіти в офісі, щоб вести свої справи. Через мережу вирішуються багато проблем, тому вкрай важливо, щоб якісний інтернет-сигнал був абсолютно скрізь. Якщо ж дача знаходиться досить далеко від міста, плюс до всього вишка коштує не поруч, то на якісний інтернет можна не сподіватися. Але що ж робити в такому випадку, не їздити на дачу? Звести біля себе вишку? Все набагато простіше: потрібно всього лише зробити своїми руками підсилювач інтернет-сигналу для дачі.


Трохи теорії

Перед тим, щоб дізнатися, як зробити найкращий підсилювач інтернет-сигналу для дачі, треба трохи розібратися, що таке 3G і 4G, а також із-за чого може виникати поганий сигнал.
Самий кращий підсилювач інтернет-сигналу для дачі: відгуки. Підсилювач сигналу інтернету для дачі своїми руками
Ще не так давно багато дачники користувалися супутниковим інтернетом, але ця технологія себе вже практично повністю вичерпала, зараз же переважна більшість людей користуються мобільним інтернетом, який видає дуже хорошу швидкість для комфортної роботи в мережі. На сьогоднішній день в Росії існує три формату зв'язку – 2G, 3G і 4G. Як повідомлялося раніше, вже через 2 роки, в 2020 році, з'явиться сучасний формат – 5G. Щоб розібратися, чим відрізняється класифікація форматів зв'язку, необхідно знати наступне:
 • 2G, він же EDGE, – самий повільний мобільний інтернет, його швидкість не перевищує 40 Кб/с, на сьогоднішній день практично ніде не використовується.
 • 3G – перший швидкісний інтернет, завдяки якому можна досить комфортно переглядати сторінки. Швидкість такого формату зв'язку не перевищує 800 Кб/с.
 • 4G – на сьогоднішній день в Росії – самий швидкісний мобільний інтернет, його швидкість становить 2-5 Мб/с.
 • 5G – так як впровадження такого формату ще не сталося, сказати точні цифри досить важко, але приблизно швидкість повинна бути близько 1 Гб/с.
 • Дані статистики є приблизними, адже теоретично швидкість може підвищуватися по кожному з пунктів, все залежить від пропускної здатності оператора.


  Підсилювач мобільного інтернет-сигналу для дачі

  Кожна людина може власноручно посилити якість сигналу 4G-модема, який можна придбати в будь-якому салоні стільникового зв'язку обраного оператора. Щоб користуватися інтернетом через такий модем, потрібен комп'ютер або ноутбук. Але також слід враховувати фактор стабільності підключення, якщо ж оператор не в змозі підтримувати безперебійний сигнал (нехай навіть при низькій швидкості), то раціонально його просто змінити. В іншому ж випадку все одно отримає неякісне інтернет-з'єднання.
  Самий кращий підсилювач інтернет-сигналу для дачі: відгуки. Підсилювач сигналу інтернету для дачі своїми руками
  Існує кілька можливих варіантів, як посилити сигнал. Найбільш популярними є:
 • Подовжити USB-шнур, через який модем підключається до комп'ютера або ноутбука. Завдяки цьому модем можна покласти де-небудь вище або навіть винести його на вулицю, при цьому суттєво покращиться якість зв'язку.
 • UTP-подовжувач для 3 або 4G-модема. Звичайний USB-подовжувач нездатний правильно працювати, якщо довжина шнура перевищує 4 метри. У даному ж випадку подовжувач може мати якісне з'єднання з комп'ютером на відстані до 20 метрів. Тому модем можна винести навіть на дах будинку.
 • Придбати спеціальний підсилювач інтернет-сигналу. Не найдешевший спосіб, адже вартість повного набору обійдеться близько 2800 руб. (50 доларів), однак, кінцевий результат справді коштує цих грошей.
 • Своїми руками зробити спеціальну антену, яка буде покращувати якість зв'язку.
 • Змінити оператора. На перший погляд така банальна процедура може виявитися найбільш дієвою.
 • Вибрати режим «Тільки 3G» або «Тільки 4G».
 • З основними методами поліпшення інтернет-з'єднання розібралися, тепер більше детально про кожен із них.

  Подовжити модем через USB-шнур

  Самий кращий підсилювач інтернет-сигналу для дачі: відгуки. Підсилювач сигналу інтернету для дачі своїми руками
  Щоб покращувати якість сигналу, слід розуміти, що це хвиля, яка поширюється нерівномірно в різних частинах будинку. Це означає, що спочатку потрібно визначити, де сигнал є найбільш сильним і стабільним. Для цього потрібно трохи часу і терпіння, коли буде визначено дане місце, слід приступати до наступного кроку. Майже всі модеми відображають значення dBm, саме на нього варто звернути увагу. Якщо це значення менше 70 – сигнал просто чудовий і саме тут краще всього розмістити точку доступу до інтернету. Коли рівень сигналу знаходиться в межах 70-80 dBm – середній показник, якщо в будинку немає кращого показника, то сильного дискомфорту при серфінгу сторінок ви не помітите. Але коли значення dBm понад 100 – сигнал дуже слабкий. На практиці відомо, що найбільш сильний сигнал існує біля вікон і ближче до стелі. Краще всього розміщувати модем де-небудь біля даху. При цьому не варто хвилюватися за пристрій. Всі модеми не бояться вітрів, дощів і морозов, а ось виставляти пристрій, де дуже багато сонячних променів, небажано. Отже, якщо місце визначено, тепер треба оговтатися в магазин і просто придбати USB-подовжувач потрібної довжини. При цьому важливо пам'ятати, що якщо він буде більше 4 метрів завдовжки, то ця процедура втрачає весь сенс, якість сигналу знову буде поганим.

  UTP-подовжувач

  Самий кращий підсилювач інтернет-сигналу для дачі: відгуки. Підсилювач сигналу інтернету для дачі своїми руками
  Якщо ж чотирьох метрів подовжувача недостатньо, щоб серйозно поліпшити якість сигналу, то в такому випадку слід придбати спеціальний UTP-подовжувач. Такий пристрій може якісно подовжувати модем до 20 метрів. Тому якщо точку доступу потрібно буде винести на дах, це саме те, що потрібно. Подовжувач складається з трьох частин:
 • USB-порт, який втикається в ноутбук або комп'ютер.
 • Порт, куди підключається модем.
 • UTP-кабель, який з'єднує два порти. Можна використовувати класичний UTP-5Е кабель.
 • Але якщо вам буде недостатньо і 20 метрів кабелю, то в такому випадку слід придбати дорожчий екранований провід. Якісна передача інформації буде стабільна на відстані до 50 метрів.

  4G-підсилювач інтернет-сигналу для дачі

  Самий кращий підсилювач інтернет-сигналу для дачі: відгуки. Підсилювач сигналу інтернету для дачі своїми руками
  Часто в магазинах можна побачити спеціальні антени, які призначені для підсилення сигналу. Вони купуються разом з необхідною кількістю кабелю, встановлювати антену на даху будинку. Складність установки полягає в тому, що одній людині це не під силу. Перед монтажем антени слід вибрати точне її напрямок, в якій стороні буде найбільш якісний сигнал. Процес відбувається приблизно так: одна людина повільно крутить підсилювач інтернет-сигналу для дачі, а другий на комп'ютері дивиться на частоту dBm і в якому місці значення буде найнижче, в такому напрямку і слід кріпити пристрій. Сама антена підключається до модему, модем, вже кабелем до комп'ютера. Варто також звернути увагу, що модем повинен знаходитися не далі двох метрів від підсилювача сигналу, інакше ніякого результату не буде. Також виникають деякі труднощі з підключенням. Не всі модеми мають виходи під антену, а ті, які є є недостатньо якісними, тому цілком імовірно, що доведеться вхід перепоювати самостійно. Якщо ви цього робити не вмієте, то краще віднести модем до умільцям, перепаявшим не один десяток таких пристроїв. Цей спосіб є дуже складним і витратним, більш того, антену потрібно обов'язково заземлювати. Проте в деяких випадках саме антена і стає рятівником. Якщо вишка знаходиться досить далеко (більше 10 км), то це єдино вірне рішення.

  Антена для посилення сигналу своїми руками

  Саморобної антеною можна скористатися не тільки на дачі, але і в поході, зробити її досить просто. На USB-модем потрібно намотати мідний дріт, скільки потрібно витків сказати досить складно, але їх повинно бути не мало. Найбільше дроту слід намотати там, де розташована сім-карта. На кінці дроту потрібно зробити невеликий екран із звичайної консервної банки, а якщо є непотрібний компакт-диск, то він взагалі ідеально підійде для саморобної антени. Такий простий підсилювач інтернет-сигналу для дачі здатний до 20% поліпшити якість зв'язку, що є досить непоганим показником.

  Другий варіант саморобної антени

  Самий кращий підсилювач інтернет-сигналу для дачі: відгуки. Підсилювач сигналу інтернету для дачі своїми руками
  Також існує і стаціонарний варіант антени. З досить товстого мідного дроту слід зробити два ромба. На вигляд антена повинна нагадувати незакругленную вісімку. До місця стиків ромбів слід припаяти звичайний антенний кабель, другим кінцем кабелю обмотати модем, так як це зазначено в минулому прикладі. Антену з модемом закріпити на даху будинку або виставити у вікно, а підключити модем до комп'ютера за допомогою USB або UTP-подовжувача.

  Зміна оператора

  Якість інтернет-сигналу безпосередньо залежить від близькості розташованих вишок та якості обладнання. Тому перш ніж щось майструвати, варто спробувати просто змінити оператора, іноді це є самим простим і дієвим методом посилення сигналу.

  Думка користувачів

  Самий кращий підсилювач інтернет-сигналу для дачі: відгуки. Підсилювач сигналу інтернету для дачі своїми руками
  А що ж говорять про те, який він насправді - кращий підсилювач інтернет-сигналу для дачі, відгуки користувачів? З усіх вищеописаних способів люди найчастіше віддають перевагу звичайним подовжувача. У більшості випадків саме вони допомагають вирішити проблему. Також багато люди добре відгукуються щодо придбаних антен. Що ж стосується саморобних пристроїв, то тут думки розділилися. Деяким антени, зроблені своїми руками, допомогли, а інші скаржаться, що поліпшення сигналу не спостерігалося взагалі. Однак не варто забувати, що люди могли просто не дотримуватися інструкції або банально зробити що-небудь неправильно.

  Популярі новини
  Загрузка...