Несправності кондиціонерів та їх усунення. Ремонт кондиціонерів

225 0 Новини високих технологій

Не завжди для усунення поломок кліматичної техніки необхідно втручання фахівця. Багато що можна зробити своїми руками. Потрібно тільки знати типові несправності кондиціонерів та їх усунення. Про це ми поговоримо в нашій сьогоднішній статті.

Система автоматичної діагностики

Насамперед необхідно упевнитися, чи зламаний кондиціонер. На щастя для користувача, сучасне кліматичне обладнання має функцію оповіщення про можливі проблеми. Зазвичай блимають різні кольорові індикатори, або на дисплеї з'являються відповідні написи. Розшифрувати діагностичну інформацію не складе праці. В інструкції виробники вказують коди несправностей кондиціонерів.
Несправності кондиціонерів та їх усунення. Ремонт кондиціонерів
Звичайно, для користувача розшифровуються далеко не всі коди. Основна їх маса доступна тільки для фахівців технічних центрів з ремонту та обслуговування кліматичної техніки. Але більшість даних користувач може отримати. Найчастіше лампа або діод у разі несправності будуть мигати певну кількість разів, виходячи з того, яку помилку виявила система.


Коди стандартних поломок

Якщо діод моргнув один раз, тоді неправильно працює або зовсім не функціонує терморезистор, встановлений на внутрішньому блоці спліт-системи. Два сигналу повідомлять про те, що є помилки в роботі терморезистора на зовнішньому блоці. Три спалахи - пристрій працює в режимі підігріву та охолодження одночасно. Якщо лампа блимає чотири рази, тоді відключена захист від перевантажень. П'ять – це помилки в роботі системи обміну інформації між блоками кондиціонера. Це може говорити про проблеми з кабелем між блоками. Шість спалахів – рівень споживання енергії значно перевищив норму. Рекомендується протестувати силові транзистори і інші елементи. Сім спалахів розкажуть про те, що значно підвищилася робоча напруга зовнішнього блоку. Якщо користувач бачить, що лампочка загорілася 8 разів, тоді є несправності в електричному двигуні вентилятора.
Несправності кондиціонерів та їх усунення. Ремонт кондиціонерів
Дев'ять сигналів – поломка ходового клапана. І нарешті, 10 спалахів говорять про вийшов з ладу терморезисторе. У даному випадку контроль температури компресора більше не здійснюється. Несправності кондиціонерів та їх усунення типові для більшості марок і моделей різних виробників. А що стосується кодів помилок, то він у кожної моделі. Можна відшукати в інструкції по використанню і запрограмувати роботу керуючої плати своїми руками.


Як діагностувати кондиціонер

Будь-ремонт кондиціонерів починається з перевірки. Ще це робиться перед тим, як здійснювати профілактичні заходи. Діагностика повинна включати в себе огляд пристрою на наявність різних механічних пошкоджень. Також необхідно перевірити надійність кріплення блоків, затисків електричних з'єднань. Потім перевіряють стан фільтрів, роботу пристрою в різних режимах.
Несправності кондиціонерів та їх усунення. Ремонт кондиціонерів
Після цього можна протестувати роботу системи індикації. Незайвим буде перевірити, як працюють жалюзі, яка температура на випарнику. Вимірюють рівень тиску у всмоктувальній/нагнітаючої системі і дивляться герметичність всіх з'єднань.

Пристрій не вмикається

Це самі основні несправності кондиціонерів, і з ними хоч раз, але стикався кожен власник. Незалежно від марки, моделі, країни-виробника, причини тут будуть однакові. Дана проблема криється в електричній частині і полягає в тому, що пристрій просто не підключено до електроживлення, несправна керуюча плата або відсутній зв'язок між внутрішнім і зовнішнім блоками. Також часта причина – вихід з ладу пульта або ж приймального модуля пристрою. Існує ще одна несправність. В силу певних обставин, пристрій могло піти в режим захисту при включенні видавати помилку. Нарешті, прилад не вмикається з-за банального зносу деяких деталей. У деяких випадках спліт-система не спрацьовує або неправильно виконує команди власника із-за невірного комутації в сигнальних і живильних проводах, що сполучають блоки.
Несправності кондиціонерів та їх усунення. Ремонт кондиціонерів
Якщо виникли подібні проблеми, варто з'єднати дроти за схемою наново. Краще це робити максимально швидко, інакше можливі серйозні несправності кондиціонерів, та їх усунення займе багато часу. Все це може обійтися в серйозну суму.

Спліт-система вимикається після 10 хвилин роботи

Це може говорити про перегрів компресора. Такі неприємності виникають із-за несправностей в керуючій плати або через несправний захисного реле. Насамперед варто перевірити, чи спостерігаються несправності компресора кондиціонера. Даний вузол може перегріватися, якщо радіатор на зовнішньому блоці забитий брудом. Це може сильно заважати відведення тепла, компресор працює з більш високим навантаженням, внаслідок цього – перегрів. Допоможе в такому випадку профілактична очищення. Якщо система нещодавно заправлялася, тоді можуть бути порушення балансу в контурах конденсатора і випарники. З цієї причини компресор буде випробовувати перевантаження. Необхідно переконатися, що в магістралях є нормальний тиск.
Несправності кондиціонерів та їх усунення. Ремонт кондиціонерів
Якщо воно вище, зайвий холодоагент стравлюють. Не варто виключати несправності вентилятора на зовнішньому блоці. Він може зовсім не обертатися або працювати на значно більш низьких обертах. Ще кондиціонера температура підвищується через засмічення в капілярних трубках в процесі монтажу. Вирішити ці проблеми можна заміною однієї з трубок. Можливе засмічення фільтра-осушувача.

Текти конденсату з внутрішнього блоку

Влітку користувачі кондиціонерів можуть зіткнутися з переповненими ємностями, в яких збирається конденсат. Щоб з ємності не бігла вода, необхідно регулярно зливати з неї рідину. Якщо причина полягає в обмерзанні теплообмінника, його рекомендується утеплювати теплоізоляційними матеріалами. Коли спостерігаються течі в місцях з'єднання, необхідно підтягти гайки. Стики слід обробити герметиками. Ці несправності кондиціонерів та їх усунення гранично прості. Трапляється, що забивається дренажна трубка. Для цього пластикову деталь прочищають, і тоді з внутрішнього блоку капати більше не буде.

Неефективна робота

Це одна з популярних поломок. Особливо часто трапляється в літній період часу. Агрегат у процесі роботи споживає великі обсяги енергії, але не може забезпечити потрібний температурний режим. Таке може бути пов'язано з засміченими повітряними фільтрами.
Несправності кондиціонерів та їх усунення. Ремонт кондиціонерів
Також неефективність роботи виникає із-за пилу на крильчатці, яка знаходиться у внутрішньому блоці. До цього ще призводять забруднення теплообмінника на зовнішньому блоці і витік хладагента.

Запахи

Якщо повітря з кондиціонера став неприємно пахнути, то на це є певні причини. Якщо горілий запах, це говорить про загоряння в проводці. У такій ситуації допомогти може тільки ремонт кондиціонерів в спеціалізованому сервісі. Якщо запах типовий пластиковий, це говорить про те, що виробник заощадив на матеріалах. Якщо запах вогкості і цвілі - всередині системи утворилась колонія бактерій. Позбутися від них можна за допомогою будь-якого антигрибкового препарату.

Резюме

Так можна виправити прості поломки кондиціонерів своїми руками. Найчастіше серйозні несправності виникають дуже рідко. Якщо постійно проводити системі профілактику, поломки можна повністю виключити.