Як припаяти штекер до навушників своїми руками?

629 0 Новини високих технологій

Власники навушників часто стикаються з обставинами, коли звук стає неякісним або зникає зовсім. Може музика грати тільки в одному навушнику. Прикро, коли дорогий гаджет виходить з ладу із-за незначного ушкодження, хоча і недорогі навушники теж шкода одразу викидати. Від поломки не застраховані ніякі моделі, все залежить від інтенсивності експлуатації і акуратності користувача.

Як припаяти штекер до навушників своїми руками?
Не варто відразу бігти в магазин за новими навушниками, тим більше ніхто не знає, на скільки вистачить у них запасу міцності і не зламаються вони найближчим часом. Пропонується спробувати відремонтувати улюблені пристрої виводу звуку своїми руками.


Пошук причини

Найвразливіше місце у навушників – це провід біля штекера. Він найбільше піддається механічному впливу при використанні, наприклад при засовывании телефону в кишеню або при частому висмикуванні джека з телефону за шнур. Можна включити музику і поворушити провід, згинаючи його біля роз'єму. Там, де музика трохи з'явиться, і є місце обриву. У цьому місці потрібно перерізати провід і припаяти штекер до навушникам, як буде описано далі.

Як влаштований трьохконтактний джек

Перш ніж приступити до ремонту, необхідно дізнатися будова штекера. Існує два типи: 25 мм і 35 мм. В більшості випадків застосовується 35 мм, але ламаються обидва виду однаково. Також джекі діляться на трьохконтактні – для виводу звуку - і чотирьохконтактні – для виводу звуку і для використання мікрофона. Пропонується розглянути детальніше трьохконтактний. Як припаяти штекер до навушників і 3 дроти, показано на схемі нижче.
Як припаяти штекер до навушників своїми руками? • Лівий динамік.
 • Правий динамік.
 • Загальний провід.
 • Від динаміків відходять три проводка, які під'єднуються до позначених на схемі місцях. Зазвичай зелений провід йде від лівого вуха, червоний – від правого, а золотою або синій – загальний. Таким чином, зі схеми видно, як припаяти штекер до навушників.

  Як влаштований чотирьохконтактний джек

  Якщо в навушниках є мікрофон, тоді в проводі присутня чотири жили і потрібно чотирьохконтактний джек. Схема, що показує, як припаяти штекер до навушників і 4 дроти, наведена нижче.
  Як припаяти штекер до навушників своїми руками?
 • Лівий динамік.
 • Правий динамік.
 • Мікрофон.
 • Загальний провід.
 • Від динаміків і мікрофона підходять чотири проводка, які під'єднуються до позначених на схемі місцях. Зазвичай зелений провід йде від лівого вуха, червоний – від правого, білий – від мікрофона, а золотою або синій – загальний.

  Інструменти і матеріали

  Як припаяти штекер до навушників своїми руками?
  Для того щоб провести ремонт, потрібні деякі інструменти, які потрібно підготувати заздалегідь:
 • Паяльник з паяльною платформою, а також олово і каніфоль.
 • Гострий ніж, можна канцелярський.
 • Термоусадочна трубка.
 • Лещата.
 • Запальничку або сірники.
 • Клей.
 • Послідовність дій при ремонті

  Тепер можна приступити до роботи:
 • Потрібно відрізати джек від проводу трохи вище місця обриву.
 • Акуратно, щоб не пошкодити проводки, зачистити гострим ножем приблизно 2 см кабелю, звільнивши три або чотири жили. Їх можна злегка обпалити запальничкою, щоб видалити шар лаку. Так легше буде паяти. Звільнити від ізоляції проводки допускається і за допомогою паяльника, попутно облудив їх по одному. Якщо буде використовуватися термозбіжна трубка, потрібно відрізати необхідну довжину і встановити на провід до того, як почнеться припаивание.
 • Канцелярським ножем видалити всю ізоляцію з джека, звільнивши місця для пайки, щоб було видно, як припаяти штекер до навушників. Якщо є бажання, можна придбати новий роз'єм.
 • Припаяти проводки згідно зі схемою і распиновке за кольорами. Щоб зручно було паяти, можна затиснути джек в лещатах. Кінці кабелю мають бути облужени, як вже зазначалося у другому пункті. Це полегшить роботу. Не потрібно сильно перегрівати роз'єм, щоб не розплавити пластмасові вставки, тобто паяти потрібно по можливості швидко і впевнено.
 • Після пайки слід увіткнути роз'єм в користувальницьке пристрій, включити музику і перевірити правильність підключення. Якщо звуку немає, значить вкралася якась помилка. В цьому немає нічого страшного, потрібно запам'ятати, як було з'єднане, щоб не повторити помилку. Далі слід отпаять і поміняти місцями кілька дротів і знову провести перевірку. Так робити до тих пір, поки не з'явиться звук. Якщо звук з'явився тільки в одному вусі, треба перевірити, у якому – правому або лівому. Залежно від цього, провід від динаміка, в якому немає звуку, слід переставити місцями з загальним або з житлової від мікрофона. Можна припаяти один провід, той, що йде зі звучного динаміка, а решта прикладати і перевіряти наявність звуку. Як тільки звук з'явиться, значить, так і припаювати. Але якщо все зробити за схемою, наведеною вище, з допомогою якої і стає зрозуміло, як припаяти штекер до навушників з першого разу, то переробляти не доведеться.
 • Ізоляція контактів

  Після того як правильно припаяли штекер навушників, ще раз перевірили звучання в обох динаміках (якщо є мікрофон, то перевірити роботу мікрофона), можна приступити до завершального етапу ремонту – ізоляції контактів.
  Як припаяти штекер до навушників своїми руками?

  Для початку потрібно зміцнити кабель біля штекера – приклеїти капронові волокна з дроту до джека. Далі потрібно вкрити оголені контакти. Можна використовувати термоусадочну трубку, яку надягають на провід перед пайкою. Цю трубку пересувають на місця пайки і підігрівають вогнем з допомогою запальнички. Під впливом високої температури трубка стискається і щільно охоплює голі дроти ізоляцією. Надлишки трубки можна видалити канцелярським ножем, а також застосувати кілька кембріков, надягаючи їх один на одного. Назва трубки говорить сама за себе. Допускається вкрити контакти з допомогою ізоляційної стрічки, попередньо зміцнивши кабель в місці пайки з допомогою пари сірників.
  Тепер, коли було розглянуто питання, як припаяти штекер до навушників з мікрофоном, тобто припаяти чотирьохконтактний джек до четырехжильному кабелю, залишилося питання, як перевірити роботу мікрофона. Для цього потрібно підключити навушники до комп'ютера, відкрити розділ «Налаштування звуку Windows» і включити опцію «Запис». Сучасні моделі навушників не вимагають установки спеціальних драйверів, їм достатньо стандартних, що входять в збірку операційної системи. Цей метод дозволяє перевірити працездатність мікрофона після того, як припаяли штекер до навушників. Залишилося лише насолоджуватися результатом своїх праць.