Міні-ПК Lenovo IdeaCentre Q190. Характеристики, вартість, призначення та відгуки

155 0 Новини високих технологій

Ультракомпактні розміри перетворюють Lenovo IdeaCentre Q190 в ідеальний засіб створення офісних обчислювальних систем. Існує кілька модифікації цього міні-ПК. У цьому матеріалі буде детально засмучена версія такої обчислювальної системи з маркуванням 57316618. Саме її характеристики і параметри будуть у цій статті розглянуті.

Міні-ПК Lenovo IdeaCentre Q190. Характеристики, вартість, призначення та відгуки

Позиціонування неттопа. Його комплектація

Міні-комп'ютер Lenovo IdeaCentre Q190 поставляється в дуже компактному корпусі, в якому можна розмістити лише енергоефективний процесор з низьким рівнем продуктивності. Тому найбільш часто такі мініатюрні обчислювальні системи можна зустріти в різних офісних приміщеннях. Такий пристрій займає зовсім мало місця і відмінно підходить для запуску бухгалтерських та офісних програм, перегляду інтернет-ресурсів, відтворення мультимедійного контенту і прослуховування різних аудіофайлів. Список комплектації цього міні-ПК включає наступне:


 • Неттоп.
 • Гарантійний талон.
 • Блок живлення з комплектом шнурів живлення.
 • Керівництво користувача.
 • Диск з мостом у переліку постачання відсутня. Але його можна завантажити з інтернету.

  Основні параметри апаратного забезпечення

  В основі Lenovo IdeaCentre Q19057316618 лежить двоядерний чіп лінійки "Пентіум" 2127U. Він функціонує на тактовій частоті 19 ГГц. Тепловий його пакет обмежений значенням 17 Вт. Також необхідно відзначити приналежність цього процесорного пристрою до мікроархітектурі Core. Якщо точніше, то до третьої її ревізії під кодовою назвою Ivy Bridge. Чіпсет даного обчислювального пристрою базується на наборі мікросхеми від компанії "Інтел" QM70. Комунікаційний список цього рішення включає такі роз'єми:
 • Чотири уніфікованих USB для підключення зовнішніх різних периферійних пристроїв або флеш-накопичувачів.
 • Для виводу відеосигналу в цьому корпусі передбачені роз'єми VGA і HDMI. Перший з них видає сигнал в аналоговому форматі, а другий - в цифровий, і саме його краще для цих цілей використовувати.

 • Мережевий порт стандарту RJ-45. З його допомогою можна підключитися до Глобальної павутини. Можливо альтернативної цього підключенню є передавач Wi-Fi.
 • Ще однією важливою особливістю цього персонального комп'ютера є універсальний картрідер.
 • Міні-ПК Lenovo IdeaCentre Q190. Характеристики, вартість, призначення та відгуки

  Графічний прискорювач

  До складу Lenovo IdeaCentre Q190 даної моделі входить вбудованої графічне ядро. Його модель HDGraphics від "Інтел". Цей адаптер знаходитися на тому ж самому кристалі, що процесорна частина персонального комп'ютера. Цей акселератор має низький рівень продуктивності, і він здатний вирішувати найпростіші завдання. Обсяг ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті становить 4 Гб, а його тип - DDR3. Мікросхеми пам'яті останнього функціонують на частоті 1333МГц. Знову-таки оперативна пам'ять ділилася на дві частини. Одна з них - це системне ОЗУ. А друга - відеобуфер.
  Міні-ПК Lenovo IdeaCentre Q190. Характеристики, вартість, призначення та відгуки

  Дискова підсистема

  Всього лише один накопичувач встановлений в розглянутого модифікації Lenovo IdeaCentre Q190. Його обсяг дорівнює 500 Гб, і це звичайний жорсткий диск на основі технології намагнічування. Цей компонент комп'ютерної системи істотно знижує її продуктивність. При необхідності його можна замінити на твердотільний накопичувач на базі технології SSD. Це дозволить підвищити швидкість роботи ПК. Як у першому, так і в другому випадку використовується швидкодіючий інтерфейс SATA, і з такою модернізацією системного блоку вже точно не виникне.

  Програмне забезпечення. Рекомендації щодо операційної системи

  Неттоп Lenovo IdeaCentre Q190 за замовчуванням функціонує під управлінням операційної системи з командним рядком FREEDOS. Тобто зручний графічний інтерфейс в цьому випадку відсутнє. Тому після покупки такий мініатюрний обчислювальної системи необхідно встановити актуальну версію системного софту. Це може бути як ОС "Лінукс" або ж "Віндовс". Причому в останньому випадку можна проінсталювати Windows 10. Як для першого, так і другого видів операційних систем, набір драйверів підготовлені виробником, і їх можна завантажити з офіційного сайту. Операційна система "Linux" безкоштовно, і саме її установка виглядає краще. Але знову-таки, якщо більшість ПК в офісі функціонують під управлінням "Віндовс", то краще вже її проінсталювати.
  Міні-ПК Lenovo IdeaCentre Q190. Характеристики, вартість, призначення та відгуки

  Відгуки. Вартість

  Досить дорогим обчислювальним рішенням є Lenovo IdeaCentre Q190. Ціна на нього дорівнює 10000 руб. Можна аналогічний системний блок придбати за 7000-8000 рублів. Єдина відмінність - розміри. Герой даного огляду має мініатюрне виконання, а більш доступний ПК буде повнорозмірним і займе значно більше місця.

  До плюсів розглянутої в рамках цього огляду моделі персонального комп'ютера користувачі відносять:
 • Мініатюрні розміри, які дозволяють їх використовувати навіть на дуже маленькому столі.
 • Прийнятна продуктивність. Її цілком достатньо для офісних завдань.
 • Відмінна функціональність, з допомогою якої можна реалізувати будь-яку офісну систему на базі такого невеликого міні-комп'ютера.
 • До його недоліків можна віднести наступне:
 • Злегка завищену вартість, обумовлену мініатюрними розмірами.
 • Неможливість подальшої модернізації та збільшення продуктивності ПК.
 • Відсутність портів PS/2 і DisplayPort. Але без них цілком можливо обійтися.
 • Міні-ПК Lenovo IdeaCentre Q190. Характеристики, вартість, призначення та відгуки

  На закінчення

  Невеликі розміри розглянутого в цьому матеріалі неттопа моделі Lenovo IdeaCentre Q190 просто підходить для офісного використання. Тим більше, що його апаратна складова також на таке застосування орієнтована. В інших же випадках орієнтуватися на цю обчислювальну систему недоцільно. Тому даний комп'ютер є строго нішевим рішенням.