Порівняльні характеристики: що краще - "БМВ" чи "Мерседес"? Огляд, особливості та відгуки

104 0 Новини високих технологій

Німецька якість вже давно стало прозивним ім'ям в автомобільній промисловості. Це особливо відчувається, коли мова йде про машини преміум-класу марок «Ауді», «БМВ» і «Мерседес». Про двох останніх і піде мова в сьогоднішній статті.

Порівняльні характеристики: що краще - "БМВ" чи "Мерседес"? Огляд, особливості та відгуки
В цих автомобілях багато спільного і всього того, що приваблює практично всіх автолюбителів: звичний задній привід, однакові замки запалювання, двигуни з поздовжнім кріпленням, практично ідентичні пружинні підвіски і т. п. Якісь критичні відмінності, звичайно, є, але вони настільки дрібні й несуттєві, що на них звертають увагу тільки самі делікатні споживачі. Отже, спробуємо розібратися, що краще - «БМВ» чи «Мерседес». Розглянемо особливості обох автомобілів, а також їх переваги та недоліки. До розрахунку візьмемо думку експертів в цій області і відгуки власників машин.


Надійність

Самим надійним автомобілем, за версіями відомих журналів, який рік стають «Мерседеси» класу Е серед седанів і кросовери GLK. Причому оцінка була дана не просто з голим краш-тестів, представлених виробниками, а досвідченим, тобто статистичним шляхом.
Порівняльні характеристики: що краще - "БМВ" чи "Мерседес"? Огляд, особливості та відгуки
Взагалі, сказати, що краще – «БМВ» чи «Мерседес», в цьому плані дуже складно. Обидва автомобіля є певним еталоном не тільки якості, але і надійності. Але навіть автолюбителі в своїх численних відгуках віддає пальму першості саме «Мерседесу». В Європі ця марка дуже часто використовується для роботи в сфері послуг (таксі), а вибір таких служб на сухих синтетичних тестах ґрунтуватися не буде – тільки реальні випробування. Також варто відзначити один цікавий факт в боротьбі «БМВ» проти «Мерседеса». Саме останній втілив в життя нововведення щодо надійності і безпеки, визнані на автомобільному терені найважливішими. Мова йде про просунутих ремені і подушки безпеки, а також про систему гальмування.

Вартість авто і обслуговування

Звичайно, якщо вибір ліг на хорошу машину («БМВ» чи «Мерседес»), про економію говорити не доводиться, і все ж вартість техніки і її обслуговування – далеко не останні параметри, які потрібно брати в розрахунок. Спробуємо розглянути фінансову сторону цієї дилеми більш докладно і визначимо, хто краще в цьому плані.

Порівняльні характеристики: що краще - "БМВ" чи "Мерседес"? Огляд, особливості та відгуки
Порівняння «Мерседеса» і «БМВ» показало, що ціни на новенькі авто приблизно рівні. Однак за минулий рік була помічена тенденція до зниження вартості у другого, у той час як перший бренд ніяких змін у свою цінову політику не вніс.

Витрати

Що стосується обслуговування, то і «БМВ» і «Мерседес» тримаються на одному рівні, тобто в категорії «дуже дорого». Але і тут є певні нюанси. Запчастини на «БМВ» коштують небагато дорожче, ніж на «Мерседес», але знайти їх набагато простіше. Справи щодо палива йдуть не найкращим чином. І «БМВ» і «Мерседес» досить ненажерливі, але конкретний витрата залежить, природно, від класу автомобіля. Наприклад, модель «Мерседес А-180» споживає близько 6 літрів палива на сотню, в той час як кросовер цього ж концерну з дизельним движком їсть 8 літрів, а з бензиновим агрегатом - і всі 9 л на 100 км.

Показність

Імідж «Мерседеса» проти «БМВ» – це вічна боротьба за право опинитися у вищому світі. Причому останній явно в цьому програє. «БМВ», як вважає добра половина автолюбителів, більше підходить для молодого і «гарячого» покоління. Таку думку склалося багато в чому завдяки серіалу «Бригада» і фільму «Бумер», де дана марка асоціюється з криміналом і шкіряними плащами «в підлогу».
Порівняльні характеристики: що краще - "БМВ" чи "Мерседес"? Огляд, особливості та відгуки
Крім того, саме моделі від «БМВ» вважаються чимось швидкісним, нестримним і екстремальним. Природно, характеристики автомобіля зіграли в цьому далеко не останню роль, але і нав'язані стереотипи також дали про себе знати. Порівнюючи технічну частину «БМВ» та «Мерседеса», можна сказати, що у обох швидкісні якості не краще і не гірше, а приблизно рівні. Власник автомобіля «Мерседес» видається багатьом як бізнесмена, впливового і солідного людини – господаря свого життя. Так, машина має більш плавний хід, на відміну від різкого «БМВ», але тут також чималу роль зіграли і стереотипи. Практично всі чиновники високого рівня і люди великого бізнесу їздять на автомобілях «Мерседес».

Вибираючи між «БМВ» чи «Мерседесом», можна сказати, що перший відзначився своєю спортивною спрямованістю, а другий більше підходить діловим людям. Звичайно, стереотипи можна геть зламати: додати пару спойлерів на кузов «Мерса», пофарбувати його в синьо-жовтий колір і красуватися на треках Тут справа смаку і якихось особливих переваг.

Ходова частина

«Мерседес» в першу чергу можна назвати машиною з виключно керованістю. Автомобіль швидко і з належною плавністю реагує на всі дії водія. Кермо, зчеплення, коробка передач, гальмівна система – все це працює бездоганно і злагоджено.
Порівняльні характеристики: що краще - "БМВ" чи "Мерседес"? Огляд, особливості та відгуки
Ще одна перевага моделей концерну – це застосування найсучасніших технологій. Двигун «Мерседеса» являє собою дуже складний агрегат. Так, він також складний в обслуговуванні, але відрізняється підвищеною надійністю і максимальним експлуатаційним терміном, у порівнянні з аналогами від інших відомих брендів.
Звичайно, лагодження двигуна в цьому випадку обійдеться в круглу суму, але справа в тому, що його ремонтувати і не потрібно – він працює без серйозного втручання не просто роки, а десятиліття. Знай тільки масло вчасно міняй і мандруй далі.

Особливості моделей

Окремо варто відзначити передню підвіску «Мерседеса»: вона багатьом краще, ніж у «БМВ», і її, так само як і двигун, можна назвати вічною. Справа в тому, що вся номінальна навантаження лягає виключно на опорну балку, а не на сам кузов, тому «Мерседеси» і прозвали «неубиваемыми».
Порівняльні характеристики: що краще - "БМВ" чи "Мерседес"? Огляд, особливості та відгуки
Але і «БМВ», природно, є чим похвалитися. В першу чергу це динаміка і рульове управління. ККД двигуна визнано експертами максимальним в світовому автопромі. Агрегати концерну «БМВ» використовують навіть у літаках, а це багато про що говорить. Задня підвіска заслуговує усіляких похвал, а ось передня, на жаль, для російських доріг не найкращий варіант. Особливо якщо мова йде про сільській місцевості чи невеликих містах, тобто там, де явні проблеми з дорожнім покриттям. На вітчизняних вибоїнах опорні підшипники розбиваються тільки так, а чашки продавлюються в два рахунки. Тому якщо вам пощастило стати володарем новенького «БМВ», краще або по святах його викочувати, або керувати з підвищеною обережністю і не захоплюватися швидкістю на поганих дорогах.

Підводячи підсумок

Загалом, можна сказати, що «Мерседес» – це машина для пасажирів. Тобто для тих, хто в першу чергу цінує комфорт і ідеальні умови в поїздці. Автомобіль продуманий до дрібниць і розрахований саме на ділового та солідної людини. Так, після невеликих косметичних і технічних доповнень він цілком може стати непоганим стрітрейсерів, але благородну «душу» в ньому все одно не вбити. «БМВ» в першу чергу підійде саме любителям водіння і тим, хто звик отримувати від цього задоволення. Якщо ви не приймаєте сидіти на задньому сидінні і попивати шампанське, розмовляючи по телефону, а волієте бути, що називається, на передовій, «БМВ» – це ваш автомобіль. У будь-якому випадку, вибравши будь-який автомобіль від цих двох концернів, ви не прогадаєте і обов'язково залишитеся у виграші.