Карта пам'яті не форматується: що робити? Причини та розв'язання

1098 0 Новини високих технологій

Як вчинити, якщо не форматується карта пам'яті? Що робити в цьому випадку? Причини і можливі способи вирішення даної проблеми будуть розглянуті детально в статті. У наш час без цифрової техніки просто не обійтися. А якщо вона виходить з ладу, то виникає ряд незручностей. Так, наприклад, з картою пам'яті, яка просто необхідна для деяких пристроїв, часто виникає багато проблем. Бувало чимало випадків, коли комп'ютер або телефон просто не бачить її. Якщо карта пам'яті не відформатовано, що робити? Рішення будуть розглянуті далі. У багатьох виникає питання, якщо зіткнулися з подібною ситуацією. Найчастіше проблема може бути в антивірусі. Утиліти для боротьби з вірусом не дозволяють здійснити форматування. Рекомендується вимкнути програму захисту, після чого відновити роботу.


Карта пам'яті не форматується: що робити? Причини та розв'язання
Також слід закрити всі програми перед початком роботи, інакше форматування не вдасться. Безумовно, існує безліч варіантів вирішення даної проблеми. Найпростіші - це віднести сервіс карту пам'яті, або просто утилізувати її і купити нову, адже ціни на них доступні.

Програма Flash Doctor

Один з варіантів - відформатувати картку через консоль. Є також проста і зручна програма, в якій легко розібратися, - Flash Doctor. Завдяки їй можна створити образ диска, зробити скан на помилки і відновити сам носій. Цю програму потрібно встановити на комп'ютер. Далі, завантажити і натиснути кнопку "Відновити програму". Карта пам'яті СД не відформатовано, що робити? Існує чимало різновидів карт для наших пристроїв. Популярністю вони користуються з-за низької ціни. У мобільних пристроях вставляються карти мікро СД. Затребуваність їх полягає в тому, що вони якісно зберігають інформацію, до того ж, можна вибрати великий обсяг пам'яті. І при цьому можливо з легкістю передавати всі дані на будь-яке інше пристрій. У них є і свої недоліки. Наприклад, трапляється, що не форматується карта пам'яті, що робити в цьому випадку, не всі знають.

Форматування через консоль

Одним з варіантів відновлення флешки може бути і форматування через консоль. Саме таким чином можна досягти бажаного результату. Варто використовувати прості комбінації і у вас все вийде. Для початку використовуємо комбінацію Win+R.

Карта пам'яті не форматується: що робити? Причини та розв'язання
Далі з'являється вікно «Виконати», необхідно ввести туди команду diskmgmt.msc. Після натискаємо ОК. Потім має з'явитися вікно «Керування дисками». Знаходимо наш флеш-накопичувач, натискаємо по ньому правою кнопкою миші «Форматувати». Все повинно пройти ідеально і процес завершитися успішно.

Format SD

Якщо карта пам'яті телефону не відформатовано, що робити? Причини різні, а варіантів їх вирішення багато, в залежності від того, де знаходиться флешка. Наприклад, в телефоні не може форматуватися SD карта пам'яті. Що робити тоді? Тут існує проста програма, яка називається SD Format.
Карта пам'яті не форматується: що робити? Причини та розв'язання
Вона допоможе відформатувати карту пам'яті. Необхідно під'єднати спеціальним проводом телефон до комп'ютера, завантажити цю програму, запустити її. Але якщо і це не допомогло, то як вчинити, якщо не форматується карта пам'яті? Що робити? Коли зовсім зневірилися і не знайшли потрібного виходу, можна прийти за допомогою до фахівців і перепрошити.

Правила

Щоб з картою не виникало проблем, варто дотримуватися певних правил:
 • Не потрібно робити поспіль безліч знімків. Так як карта не встигає їх запам'ятовувати, може відбутися збій. Різке вимикання камери дає помилку зображення.
 • Зрозуміло, що карта повинна бути сухою, не варто піддавати її високих температур. Інакше вона вийде з ладу. Ця картка розрахована на довгі роки, правильний догляд за нею дозволить продовжити термін служби на тривалий час і допоможе уникнути необхідність форматування карти. Також при покупці варто враховувати, підійде вона до вашого пристрою, особливо, якщо берете її для телефону.
 • Захист карти microSD

  Якщо не форматується карта пам'яті microSD, що робити? В першу чергу, варто переконатися, що не включена захист від внесення будь-яких змін. І якщо вона підключена, то необхідно відключити її. Найпростішим способом вважається перемикання механічної засувки. Вона могла включитися, якщо ненароком зачепили пристрій своєю рукою. Необхідно ретельно перевірити і вимкнути, іноді навіть просто перезавантажити пристрій. Якщо карта пам'яті не відформатовано, що робити? Вивчивши безліч програм, варто сказати, що вони не все можуть допомогти в даному питанні.
  Карта пам'яті не форматується: що робити? Причини та розв'язання
  Так, деякі програми не встигають вносити нові зміни у свою базу даних. Потрібно спробувати кілька програм для "лікування" вашої картки, а тільки потім приймати рішення про заміну картки. Деякі з додатків можуть не допомогти, якщо є помилка в контролері. В цьому випадку можна спробувати відформатувати в телефоні або на фотоапараті.

  Перезавантаження пристрою і установка драйверів

  Ми вже розібралися, чому карта пам'яті не відформатовано, що робити далі також було з'ясовано. Найчастіше комп'ютер не бачить дану флешку або не розпізнає зовсім. Багато в такий період починають панікувати. Так як там залишилися всі фотографії та відео. Варто не забувати і про перезавантаження комп'ютера або телефону. Якщо вона не допомогла, тоді використовують одну з улит. Самим важливим моментом є відновлення даних. Їх можна скинути на інший носій, який працює в справному стані. Якщо дані вашої флешки вам не потрібні, ви їх завантажили на інший носій, тоді можна погодитися на форматування.

  Карта пам'яті не форматується: що робити? Причини та розв'язання
  Проблема може полягати й у відсутності установки драйвера. Для уточнення цієї проблеми зайдіть в розділ «Диспетчер пристроїв». Коли горить знак питання, то це і буде позначати відсутність драйвера. У наш час варто остерігатися підробок, так як вони продаються в оригінальних упаковках. Але є вихід - це перевірка спеціальними утилітами.

  Плюси і мінуси карти

  Карта пам'яті - це необхідна в наш час річ, без неї важко користуватися комп'ютерною технікою та телефоном. За розміром вона зовсім маленька і тонка, але це не заважає їй виконувати безліч функцій. Якщо витягати її з пристрою, то вона не втрачає інформації, це величезний плюс.
  Карта пам'яті не форматується: що робити? Причини та розв'язання
  Ціна на них невелика, а при збої карти можна купити нову. Мінусом є її маленькі розміри. В цілому, вона зручна і комфортна у використанні, підходить для будь-яких роз'ємів, для різних пристроїв.

  Поради

  При покупці карти пам'яті варто приділити цьому питанню особливу увагу. Важливо, в який апарат її будете вставляти. Якщо вона потрібна для професійних зйомок, тоді потрібна величезна кількість пам'яті.
  Карта пам'яті не форматується: що робити? Причини та розв'язання
  Для користування в домашніх умовах можна обійтися і маленьким об'ємом. Професійне фото робиться на декількох картах, щоб знизити ризик втрати інформації. При ретельному вивченні інформації про карту пам'яті, необхідно піти в магазин за консультацією. Рекомендується перевіряти її в місці покупки, щоб уникнути підробки. Грамотні продавці повинні допомогти у виборі і підібрати варіант під ваші індивідуальні особливості. Якщо дотримуватися всі інструкції з використання картки пам'яті, не наносити їй шкоди, то можна довгі роки користуватися їй. Не потрібно забувати, що карта не любить підвищеної температури. Слід зберігати її в темному місці, ні в якому разі не перегрівати і не мочити. Час від часу варто проводити форматування в своєму пристрої, щоб уникнути її повного засмічення, інакше можливий збій в роботі. Карти пам'яті міцно увійшли в наше звичайне життя і дбайливо зберігають потрібну інформацію. А якщо і стався збій, то радять спробувати самостійно розв'язати проблему, встановивши різні утиліти, а при необхідності віднести в сервісний центр. Якщо карта пам'яті зовсім не піддається ремонту, то її можна просто утилізувати. Тому стару карту пам'яті найчастіше заміняють на нову, враховуючи індивідуальні потреби.

  Невеликий висновок

  Якщо карта пам'яті не відформатовано, що робити? Причини подібного явища тепер ви знаєте. Сподіваємося, що надана в статті інформація допоможе вам.