Двостороння сигналізація Pandora 3950: опис, ціни, відгуки

104 0 Новини високих технологій

Вітчизняний сегмент ринку автосигналізацій все ще тяжіє до бюджетних рішень, які, втім, охоче поповнюються новими технологіями. У даному ж випадку розглядається не компромісний варіант з обмеженим опціоналом, що нагадує можливості преміальних пакетів від кращих виробників охоронних систем, а повноцінний телематичний комплекс. В арсеналі користувача Pandora 3950 серії DXL виявляється мультисистемний інтерфейс CAN з брелочным управлінням на дистанції, автозапуском і сучасними можливостями контролю захисних пристроїв через радіореле.


Двостороння сигналізація Pandora 3950: опис, ціни, відгуки

Можливості системи

Комунікаційне забезпечення комплексу базується на бездротових засобах передачі даних і вищезгаданому CAN-інтерфейс. За функціонал бездротового типу відповідає GSM-модуль, що розширює дистанційний спектр доступу до системи. По суті, користувач може управляти сигналізацією в зоні прийому його стільникового оператора. Спеціальний захищений канал відводиться іммобілайзеру, також працює з бездротовими мітками, але в менш широкій зоні на частотному каналі 24 GHz. Що стосується CAN-шини, то з її допомогою сигналізація Pandora 3950 вводиться в інфраструктуру бортової мережі. Взаємодія даного інтерфейсу з функціональними компонентами автомобіля відбувається на швидкості до 1 Мбіт/сек. Можливість двостороннього зв'язку дозволяє організовувати діалогове вікно з захисним кодом, за яким власник контролює практично всі інструменти охоронного комплексу.
Двостороння сигналізація Pandora 3950: опис, ціни, відгуки

Додатковий функціонал

Система має кілька цифрових шин крім CAN-інтерфейсу, що розширює можливості використання її компонентів на різних автомобілях. Приміром, альтернативними каналами підключення можуть виступати конфігурації LIN, P-Bus, K-Bus та ін. Для забезпечення більш високого рівня захищеності каналів зв'язку можна використовувати кілька ліній передачі даних одночасно. Це особливо актуально з урахуванням того, що комплект передбачає створення до 16 охоронних зон, кожна з яких у будь-якому випадку повинна буде підключена або до бездротової станції зв'язку, або до основного реле управління через цифрову шину. Особливу увагу розробники Pandora 3950 приділили захисних пристроїв. Для контролю стану машини передбачені датчики нахилу, руху та удару. За надійність передачі даних відповідає кодований система шифрування 128 біт. Причому для зняття сигналізації з режиму охорони знадобиться введення персонального аварійного коду.


Двостороння сигналізація Pandora 3950: опис, ціни, відгуки

Установка Pandora 3950

Основні роботи по монтажу будуть пов'язані з розміщенням блоку управління (контролера). Це основа будь телематичною системи, з якою взаємодіють інші функціональні компоненти. Корпус блоку встановлювати бажано в приладовій панелі, якщо в її ніші є вільний простір. Спочатку на місці інсталяції організується нерухома база, що мінімізує коливання і сторонні механічні дії. На ній і слід фіксувати контролер Pandora 3950 з допомогою комплектних металовиробів. Далі можна приступати до монтажу радіореле. Пристрій слід фіксувати як можна вище в салоні, але так, щоб воно безпосередньо не контактувало з металевими поверхнями. Кріплення здійснюється присосками або монтажним скотчем. В якості опції сигналізацію можна доповнити і сиреною. Для неї доведеться зробити окремий електричний контур від блоку керування на подкапотную нішу. Сирена розміщується рупором вниз і підключається до проведеної лінії.
Двостороння сигналізація Pandora 3950: опис, ціни, відгуки

Процес управління

Контроль сигналізації може здійснюватися із застосуванням датчиків, радіореле, комплектного брелока і смартфона. Основний розрахунок робиться на віддалене використання радіомітки і каналу GSM. Тобто для більшої зручності слід підключити мобільний пристрій і користуватися охоронним сервісом через фірмовий додаток. Шляхом нескладних раніше запрограмованих команд можна ставити автомобіль на охорону, підключати ті чи інші модулі захисту, активувати аварійний режим і т. д. Особливе місце в списку функцій займає автозапуск сигналізації Pandora 3950. Брелок програмується на основні команди по керуванню дистанційним запуском, або ж система налаштовується на автономну роботу по таймеру без направлення спеціальних команд. Також при бажанні власник може поєднати функції деяких модулів сигналізації з контрольною бортовою апаратурою. Наприклад, датчики температури можуть надсилати інформацію клімат-контролю або передпускового обігрівача, налаштовуючи їх на оптимальні параметри роботи у конкретний момент.
Двостороння сигналізація Pandora 3950: опис, ціни, відгуки

Відгуки про сигналізації

Хоча комплекс можна віднести до одного з найбільш технологічно розвинених на російському ринку сигналізацій, користувачі відзначають чимало істотних недоліків. Так, в цілому позитивні враження від широкої функціональності у багатьох псуються через скромного радіусу дії брелока. Він працює на радіозв'язку, максимальна відстань якої становить 60-70 м. Це дуже низький показник доступу навіть для комплексів початкової ланки. Ще один вагомий недолік пов'язаний з енергоспоживанням Pandora 3950. Відгуки вказують на те, що повністю заряджений акумуляторний блок з-за високих навантажень від сигналізації сідає вже через місяць. Це означає, що виробнику не вдалося оптимізувати витрати енергоресурсу і в плані економії даний фактор йде в мінус. З позитивних якостей залишається лише багатофункціональність, універсальність установки, широкі можливості управління і сучасний рівень захисту.

Питання ціни

Вищеназвані недоліки можна було б пробачити комплексу, якщо б не висока вартість. Справа в тому, що вітчизняні сигналізації і раніше відстають від зарубіжних і єдиною їх перевагою є фінансова доступність. Частково це справедливо і для моделі Pandora 3950 ціна якої становить від 10 тис грн. Але важливо враховувати, що аналогічні системи з більш високими робочими параметрами від конкурентів можна придбати за 12-14 тис грн. І багато автовласників готові до такої переплати, щоб не стикатися з проблемами того ж енергоспоживання і обмеженістю дії радіомодуля.

Висновок

Двостороння сигналізація Pandora 3950: опис, ціни, відгуки
Система може бути корисною для автомобілістів, які пред'являють високі вимоги до організації дистанційного керування. Також у комплексі Pandora 3950 гідно реалізована електротехнічна начинка і захисні засоби. На відміну від багатьох аналогів, вона поєднує в собі функції іммобілайзера і автозапуску. Часто між цими модулями виникають конфлікти при управлінні зчепленням, але в цьому випадку подібних помилок не спостерігається. З іншого боку, модулі навігації можна підключати тільки опціонально, що стає додатковою статтею витрат при монтажі, тому вибирати це рішення слід після ретельного аналізу всіх плюсів і мінусів.