Авто-карпил - що це таке?

121 0 Новини високих технологій

Кожен з автолюбителів хоч раз стикався з поняттями машин-конструкторів, машин-розпилів і машин-карпилов, що надходять на вітчизняні ринки з-за кордону. Незважаючи на те, що такі визначення досить часто зустрічаються, мало хто знає, що таке карпил авто, у зв'язку з чим деякі автолюбителі роблять необдумані покупки.

Авто-карпил - що це таке?

Що являє собою машина-розпил?

Часткове розбирання автомобіля, що включає в себе розпилювання кузова і подальшу його транспортування на територію Росії з-за кордону з метою зниження вартості транспортного засобу. Імпорт іномарок таким чином дозволяє значно знизити ціну на автомобіль, який, по суті, не є транспортним засобом в повному сенсі цього слова. Такий спосіб ввезення авто на територію країни дає можливість заощадити близько 200 тисяч рублів за рахунок відсутності держмита.


Нерідко розпил проводиться з метою приховання слідів ДТП та інших катастроф, які спричинили деформації і пошкодження кузова. При розпилі ніякі деталі не знімаються: колеса, двигун та салон зберігаються незайманими. У порівнянні з карпилом і конструктором розпил найбільш дешевий.
Авто-карпил - що це таке?

Карпил - що це таке?

Під карпилом мається на увазі ввезення автомобіля в частково розібраному стані: знімаються крила, бампера, двері, повністю очищається салон і демонтуються трансмісія і двигун. Передня частина транспортного засобу - так званий "телевізор" - також відрізається. Незважаючи на те, що і розпил, і карпил увазі під собою частковий розбір автомобіля, при карпиле жорсткість і міцність кузова зберігається практично незмінною, чого не можна сказати про розпилі, який передбачає розпилювання кузова навпіл. Майже неможливо візуально визначити, що таке карпил: це без розбирання автомобіля виконати нереально, оскільки на кузові не залишається ніяких видимих слідів і швів. Вартість карпила в порівнянні з розпилом значно нижче, тому якщо планується придбання автомобіля з-за кордону, то краще вдатися до карпилу. Розбиранням і складанням розпилів і карпилов з Японії займаються професіонали, у зв'язку з чим відшукати на кузові автомобіля сліди розпилювання можна тільки за допомогою спеціальних приладів, наприклад, товщиноміра. Щоб уникнути неприємностей з автомобілем після розпилу місця розбору не тільки зварюються, але і зміцнюються додатковими шарами металу, що збільшує міцність і жорсткість кузова.

Авто-карпил - що це таке?

Що являє собою машина-конструктор?

Конструктор передбачає повний розбір транспортного засобу на запчастини і їх подальший ввезення в країну під виглядом металобрухту або окремих запчастин, що дозволяє заощадити великі суми на держмито. При ввезенні автомобіля-конструктора до розпилу кузова не вдаються. До купівлі автомобіля-конструктора найчастіше вдаються ті автовласники, в яких на руках вже є легальне транспортний засіб з усіма документами, але в поганому стані. Конструктор у такій ситуації виступає в якості донора, з якого знімаються необхідні вузли та деталі - наприклад, трансмісія, двигун, навісне обладнання - і встановлюються на інший автомобіль. В підсумку можна отримати практично новий транспортний засіб за меншу вартість.
Авто-карпил - що це таке?

Поява подібних машин

Збільшення в 2009 році мит на імпорт транспортних засобів спровокувало появу подібних, не зовсім легальних, схем: з метою зниження митних податків спритні продавці і покупці стали розбирати автомобілі і ввозити їх під виглядом металобрухту або запчастин.
Карпил і розпил в даній бізнесі з'явилися порівняно недавно. Популярність розпилу почала зростати після введення в 2008 році митної мита у розмірі п'яти тисяч євро за кузов першої комплектності. Таке нововведення спровокувало продавців і покупців на появу думки про те, що ввезення автомобіля по частинах обійдеться в рази дешевше. Єдиною проблемою були складнощі з оформленням кузова після ввезення в країну, що означає, що карпил і розпил вигідні тільки в тому випадку, якщо купуються з ремонтними цілями в якості донора. Якщо ж такі розібрані авто купуються з метою подальшої збірки і експлуатації, то за них або доведеться сплачувати мито в повному розмірі, або порушувати закон заради уявної вигоди.

Як уникнути покупки автомобіля-розпилу?

Багато автолюбителів при покупці імпортного автомобіля з-за кордону стикаються з розпилами, карпилами або конструкторами, що видаються за оригінальний транспорт з липовими документами. Щоб не попастися на таку вудку і не нажити собі проблем, необхідно при покупці ретельно перевіряти транспортний засіб.

Авто-карпил - що це таке?

На що звертати увагу при покупці?

Перш за все, на:
 • VIN-номер кузова і номер двигуна обов'язково пробивається по базі ДАІ.
 • Місця зварювання. Перевіряються за допомогою товщиноміра. Однак можна зіткнутися з ситуацією, що карпил з Японії - це така ретельно і професійно виконана процедура, при якій всі зварювальні шви виконані з внутрішньої сторони, тому для того, щоб дістатися до них, доведеться знімати обшивку з боку салону, на що погодитися далеко не кожен продавець.
 • Можна звернутися за допомогою до фахівців, які допоможуть визначити, що це таке - карпил, розпил, конструктор або повноцінний автомобіль з "чистою" документацією. Оцінити транспортний засіб можна за станом шибок і дверних ущільнювачів: якщо вони здаються новими, значить, нещодавно змінювалися, що може викликати підозри. Якщо авто-конструктор перевозиться через кордон, то лобове і заднє скла знімаються, відповідно, подальша їх вклейка може бути неякісним, що відразу ж впадає в очі. Бажано звірити номери скла - вони повинні повністю збігатися. Якщо ж є відмінності або продавець не погоджується на перевірки, то краще відмовитися від покупки.
  Можна оцінити стан лакофарбового покриття, перевірити підкапотний простір і дверні петлі - на них повинні бути відсутні сліди недавнього фарбування або складання.
  Авто-карпил - що це таке?

  Документація

  Фахівці можуть сказати, що карпил - це такий вид конструктора, який, незважаючи на свою відносну легальність, все ж документується. При купівлі продавцем можуть надаватися наступні документи:
 • Митна декларація на мотор.
 • Митна декларація на кузов без моторного відсіку.
 • Договір купівлі-продажу на придбані запасні частини або металобрухт.
 • Перерахованої документації достатньо для того, щоб транспортувати придбаний автомобіль за допомогою евакуатора.

  Збірка карпила

  Карпил збирається згідно всім вимогам та нормам якості. Окремі деталі автомобіля акуратно знімаються і упаковуються в спеціальний матеріал, який оберігає їх від пошкоджень при транспортуванні в інші країни. Можна помітити на фото, що карпил з Японії - такий спосіб розбирання автомобіля, при якому салон зберігається і транспортується в цілому вигляді. Всі його компоненти - крісла, обшивка, двері, подушки безпеки - розташовуються на своїх місцях. Розбору підлягає тільки трансмісія, двигун, ходова частина і "телевізор". Кузов автомобіля не розпилюється. Інші вузли і деталі автомобіля - фари, бампера і інші - акуратно пакуються і залишають в салоні. Складанням карпила займаються тільки професіонали, завдяки чому всі сліди зварювання деталей залишаються непомітними.
  Авто-карпил - що це таке?

  Підсумки

  Автомобіль-карпил, розпил або конструктор варто купувати тільки в тому випадку, якщо автолюбитель точно знає, на що він іде, і купує розібране транспортний засіб в якості донора для відновлення іншої машини. Якщо ж карпил купується для подальшого махінації з документацією та перепродажу або самостійної експлуатації, то від покупки краще відмовитися через те, що такі угоди незаконні. Крім того, варто розуміти і той факт, що розпил, на відміну від конструктора і карпила, збільшує ризик потрапляння в ДТП і подальшого смертельного результату. Міцність кузова автомобіля при його розпилі значно знижується і відновити її до заводського значення не допоможе жодна, навіть сама якісна, зварювання та збільшення товщини металу. Відповідно, в разі зіткнення велика ймовірність того, що кузов машини просто розвалиться на частини. Шанси зберегти життя і здоров'я в такому дорожньо-транспортній пригоді у водія і пасажирів мінімальні, а економія коштів на увазі придбання карпила або розпилу не виправдовує такого ризику.