Китайські мопеди: огляд, характеристики, ремонт, відгуки

300 0 Новини високих технологій

Китайська мототехніка на сьогоднішній день посідає лідируючі позиції на ринках країн СНД і Росії. В магазинах у офіційних дилерів представлений настільки широкий асортимент мототехніки, що багато покупці стикаються з труднощами при виборі та купівлі. Найчастіше мотолюбителі спираються на зовнішню привабливість, незважаючи на те, що всі моделі відрізняються по комфорту, технічним характеристикам і надійності. У даному огляді китайських мопедів представлені найбільш популярні і поширені моделі, пропоновані на території Росії і країн СНД.

Китайські мопеди: огляд, характеристики, ремонт, відгуки

Мопеди "Дельта"

Найбільш простий і доступний китайський мопед класу "Дельта". Реалізується під різними марками і моделями, найбільш популярними з яких є, мабуть, Viper Delta і Irbis Delta. Об'єм двигуна найдешевшої комплектації даного китайського мопеда - 50 кубів. Оснащується мототехніка трилітровим паливним баком, приладовою панеллю без тахометра і спицованными колесами.


Більш дорогі модифікації оснащуються двигунами на 72-100 кубів, дисковими колесами, паливним баком на 45 літра і тахометром. Такі китайські мопеди відрізняються надійністю, простотою експлуатації і непоганою якістю. Потужності двигуна об'ємом 72 кубічних сантиметра достатньо для розгону мопеда до 75 км/год. Робота силового агрегату практично безшумна. До недоліків китайського мопеда "Дельта" можна віднести хіба що слабку електрику, низький дорожній просвіт, відсутність датчика рівня палива, малий обсяг паливного бака і бардачка - місця під речі або інструменти. Двигун мопеда розроблений на основі легендарного мотора від Honda Super Cub і при належному догляді може безперебійно працювати 20-25 тисяч кілометрів пробігу.
Китайські мопеди: огляд, характеристики, ремонт, відгуки

Мопеди "Альфа"

Більш солідна мототехніка "Альфа" зовні сильно нагадує мотоцикл радянських часів "Мінськ". Мопед оснащений семилітровим бензобаком, зручними підніжками для пасажирів і мотоциклетної рамою. Дуги безпеки кріпляться до двигуна мопеда, а не до рами, що в разі аварії може привести до відриву головки циліндра. Недоліком даної моделі є поганий огляд в дзеркалах і зав'язана на генераторі електрика невеликої потужності.

Мопед "Альфа" нерідко набувається мотолюбителями як перший мотоцикл для навчання водінню. Його перевагою є економна витрата палива - близько 2 літрів на 100 км - і паливний бак великого обсягу, що дозволяє долати великі відстані. Мотоцикл відрізняється надійністю і невибагливістю в експлуатації.

Миничоппер "Харлей"

Чоппер побудований на базі мопеда і виконаний в оригінальному дизайні, який надає йому схожості з іграшкою. При максимальній швидкості 50-60 км/год "Харлей" досить жваво стартує і піднімається в гору завдяки коректно підібраному передатного числа трансмісії. Серед переваг китайського мопеда - комфортна посадка для однієї людини, оригінальний дизайн і розташований на передньому колесі дискове гальмо. До недоліків можна віднести вузьке сидіння, не дозволяє перевозити пасажира, надто м'які амортизатори, слабкий багажник, погані освітлювальні прилади і відсутність центральної підніжки.
Китайські мопеди: огляд, характеристики, ремонт, відгуки

Скутеретта "Актив"

Вельми незвичайна модель китайського мотоцикла, комплектована напівавтоматичного коробкою передач, завдяки чому передачі можуть виключатися без зчеплення. Відрізняється солідним дизайном, великими габаритами і зручною посадкою для водія і пасажира. Об'єм двигуна китайського мопеда - 50 кубів, проте легко тюнінгується до 110 кубів. До недоліків даної моделі відносять деренчання пластикових деталей під час їзди, проблеми з електрикою, невеликий об'єм бензобаку - всього 33 літра і слабкі елементи освітлення.

Скутеретта "Спорт"

Основні відмінності від скутеретты "Актив" - вбудована в корпус, оптика, спортивний дизайн і моноамортизатор. Паливний бак моделі "Спорт" був збільшений до 4 літрів. Власники у відгуках відзначають, що вкрай рідко доводиться стикатися з ремонтом китайських мопедів такого типу, оскільки скутеретты відрізняються надійністю і невибагливістю в обслуговуванні.
Китайські мопеди: огляд, характеристики, ремонт, відгуки

Скутери "Панда"

Один з найпопулярніших серед мотолюбителів скутерів з яскравим позашляховим дизайном, оснащений 12-дюймовими колесами, пластикової захистом рук і відкидними підніжками. Приємними доповненнями мопеда є бардачок і кнопка "моргання" дальнім світлом, яка частенько допомагає водієві при перестроюванні і проїзді перехресть. Оригінальна форма сидіння у вигляді "сходинки" не дає пасажирові скочуватися під час руху до водія, однак при цьому заважає тільки одному водію розміститися з комфортом. Приладова панель представлена спідометром, тахометром і датчиком рівня палива. До недоліків можна віднести слабкий задні гальма і занадто жорстку задню підвіску. Незважаючи на досить агресивний позашляховий дизайн і наявність захисту на кермі і скутері, їздити на "Панді" по бездоріжжю не слід, оскільки він володіє невеликим дорожнім просвітом і досить кволим пластиком. Скутер ідеально підходить для міських умов або селища і високо цінується серед молоді.

Китайські мопеди: огляд, характеристики, ремонт, відгуки

Скутери "Рейс"

Китайці в серії Race втілили дизайн італійської легкої мототехніки. Агресивний зовнішній вигляд, двенадцатидюймовые колеса, високий центр ваги і великий дорожній просвіт роблять скутера даної модельної лінійки незабутніми. На тлі своїх аналогів мототехніка Race виглядає значно солідніше і крупніше, відтісняючи по дизайну багато японські скутери. Деякі модифікації скутерів Race оснащуються заднім дисковим гальмом і глушником. Основні моделі являють собою класичну китайську схему, що сполучає в собі задній "барабан" і передні гальма дисковий. Приладова панель представлена датчиком рівня палива, тахометром і спідометром. Перевагами скутерів такого типу є висока посадка, непогана динаміка руху та підвищена прохідність, що досягається за рахунок великих коліс. Бардачок закривається на ключ, на панелі приладів розташовується тахометр. До мінусів можна віднести досить слабку передню вилку, подвергающуюся деформацій, ненадійний пластик і незручне для другого пасажира сидіння. Незважаючи на те, що керованість скутером непогана, високий центр ваги все ж позначається на неї негативно. Розташування ніг водія на платформі спереду знижує безпеку і захист від бруду, однак деякі мотолюбителі відзначають зручність такого конструктивного рішення.
Китайські мопеди: огляд, характеристики, ремонт, відгуки

Китайські скутери "Шторм"

Моделі Storm - одні з найпопулярніших, виконаних в агресивному дизайні. Володіють двома повноцінними місцями для водія і пасажира та високоякісною оптикою. В залежності від конкретної моделі можуть оснащуватися як звичайної, так і лінзової фарою, дисковим заднім гальмом і глушником "саксофоном". Скутер відрізняється немаленькими габаритами і виглядає дуже розрослося. Незважаючи на неідеальні підніжки для пасажира, сидіння мопеда дуже зручне. Приладова панель представлена спідометром, тахометром, датчиком рівня палива. На скутер встановлюються або 12-дюймові, або 13-дюймові колеса. До переваг можна віднести масивну міцну раму, стійкість, чудовий огляд по дзеркалах, привабливий дизайн. Серед недоліків - слабенька лінзова оптика, сторонні шуми від бензобака, проблеми з динамікою з-за великої ваги.

Скільки коштує китайський мопед?

Ціна на китайську мототехніку в залежності від конкретної моделі, технічних характеристик і деяких інших параметрів може варіюватися від 40 до 200 тисяч рублів. У загальному і цілому, китайські мопеди - відмінна мототехніка, володіє непоганою потужністю, швидкістю, керованістю і широкими можливостями для тюнінга.