Чому немає зв'язку МТС в Донецьку: нові подробиці

127 0 Новини високих технологій

Жителі Донецька стурбовані відсутністю мобільного зв'язку від МТС - останнього українського оператора, що діє на території ДНР в стандартному діапазоні. Місцевий оператор "Фенікс" на даний момент не здатний повністю забезпечити всіх своїх абонентів необхідними послугами. Наприклад, дзвінки на українські номери здійснити можливості немає, і люди втрачають зв'язок з родичами. Так чому ж зв'язку МТС немає так довго?

Перше випробування

Увечері 11 січня 2018 року багато користувачі почали скаржитися на відсутність можливості здійснювати і приймати дзвінки, так як різко пропало покриття стільникової мережі. Для них це було не вперше, адже подібні проблеми зі зв'язком були і раніше. Питання про те, чому немає зв'язку МТС в Донецьку, ніколи не стояло настільки гостро. Вона пропадала на кілька годин, а то й на кілька днів, але завжди з'являлася через деякий час.


Чому немає зв'язку МТС в Донецьку: нові подробиці
Проте уже 12 січня на офіційному сайті оператора з'явилася інформація про те, що дана ситуація відрізняється від тих, які були раніше. У короткій новинний зведенні було сказано про те, що є велике пошкодження ключового магістрального оптичного кабелю, яке необхідно усунути. Питання про те, чому немає зв'язку МТС, став з'являтися в соцмережах набагато частіше.

Проблеми на шляху

Здавалося б, що в цьому такого? Пересічна несправність, яка може виникнути через недбалих будівельників або чорних копачів. Однак у даній ситуації все виявилося не так просто. Зв'язку МТС в Донецьку немає пошкодженням основного каналу.


Чому немає зв'язку МТС в Донецьку: нові подробиці
Справа в тому, що ушкодження кабелю було виявлено у так званій "сірій зоні", яка є нейтральною територією між українськими військовими утвореннями і солдатами ДНР. Для того щоб ремонтна бригада могла виконати необхідні ремонтні роботи, потрібні гарантії безпеки, яких жодна сторона без погодження надати не могла.

Спроби пошуку рішень

Деякі мешканці почали думати, що оператор вирішив кинути своїх абонентів, як раніше це вже зробив Lifecell близько року тому. Однак 15 січня 2018 року на офіційному сайті з'явилася інформація про те, що розпочато переговори щодо забезпечення безпечного коридору в "сірій зоні". Це вже можна було назвати проривом, адже подальший успіх залежав від цих переговорів, а оператор активно намагався їх провести як можна швидше. Питання про те, чому немає зв'язку від МТС, почав поступово вирішуватися. Складність полягала в тому, щоб досягти домовленостей між двома ворогуючими сторонами. Раніше, коли виникала така необхідність, практично всі такі переговори з тріском провалювалися, але цього разу все було інакше.

Початок ремонтних робіт

Вже 17 січня 2018 року оператор відзвітував про початок проведення ремонтних робіт. Це означало, що домовитися все ж зуміли, і зв'язок буде відновлено. Залишилося тільки дочекатися закінчення ремонтних робіт. Згідно з офіційними звітами, усунення конкретно цієї несправності зайняло близько двох днів. В результаті 19 січня 2018 року в новинній стрічці оператора з'явилося повідомлення про те, що в сусідній ЛНР зв'язок відновлено в повному обсязі. Однак, як виявилося, це був не кінець історії.

Зв'язку в Донецьку досі немає

Після відновлення магістрального кабелю були зроблені спроби запуску обладнання, що знаходиться на території Донецька. Однак, принаймні віддалено отримати доступ до нього не вдалося. Це означало тільки одне: зв'язку МТС в Донецьку немає, і швидко вона не з'явиться. Як припускає сам оператор, це пов'язано або з відсутністю харчування на базових станціях, або з їх фізичним знищенням.
Чому немає зв'язку МТС в Донецьку: нові подробиці
У звітах, які публікувалися раніше, містяться відомості про кількість пошкодженого обладнання. Ще до цієї аварії воно становило третю частину від усіх активів оператора на території ДНР. Це говорить про те, що перешкод, які потрібно подолати для відновлення повної працездатності, виявилося набагато більше.

Поточна ситуація

Станом на 22 січня 2018 року зв'язку від МТС у Донецьку немає. Покриття, як і раніше відсутне. Проте жителі околиць повідомляють, що іноді їм вдається активуватися в мережі і навіть зробити кілька дзвінків. Це говорить про те, що вежі по периферії міста знаходяться в справному стані і забезпечують покриття стільникової мережі. Оператор продовжує ремонтні роботи з метою повного відновлення зв'язку для своїх абонентів. Адже для багатьох жителів Донецька можливість використання саме української картки є гострою необхідністю. Банки не визнають номерів внутрішнього оператора, тому, щоб скористатися опцією переказу грошей, необхідно прийняти СМС, і якщо немає зв'язку МТС, зняти зарплату або пенсію просто неможливо.
Чому немає зв'язку МТС в Донецьку: нові подробиці
Залишається лише сподіватися і чекати, поки оператор проведе всі необхідні роботи, пов'язані з відновленням мережі базових станцій. Вселяє впевненість той факт, що процес не зупинений, а просувається вперед, хоч і не так швидко, як багатьом би хотілося. Єдиним дивним фактом є відсутність ремонтних бригад від МТС на території Донецька, які могли б оперативно усувати несправності. Основна складність бачиться саме в тому, що ремонт здійснюється силами приїжджих ремонтників з України, що суттєво сповільнює процес.