Роутер Huawei B315S: інструкція, відгуки

49 0 Новини високих технологій

Роутер моделі Huawei B315S є універсальним рішенням, яке здатне підключатися до Глобальної павутини не тільки з використанням витої пари, і з застосуванням стільникових мереж. Це обставина, у свою чергу, істотно ускладнює процес його налаштування. Саме цієї, досить складною на перший погляд операції і буде в основному присвячений цей матеріал. Також буде наведено детальний опис такого мережевого пристрою і будуть приведені відгуки власників.

Роутер Huawei B315S: інструкція, відгуки

Спеціалізація мережевого вузла. Концепція

В основу Huawei B315S лягла концепція уніфікації. Суть її зводиться до того, що, крім звичного і найбільш простого підключення до інтернету з використанням протоколу TCP/IP і витої пари, можна також використовувати і різні стільникові мережі. В останньому випадку схема підключення мінімізується і немає необхідності здійснювати дорогий підведення проводів. Тому найбільш оптимально такий роутер використовувати в тих випадках, коли необхідно реалізувати невелику обчислювальну мережу. Причому в її склад входить як провідний, так і бездротової сегмент. В додаток до цього розглянутий маршрутизатор здатний виконувати функції сервера друку. Необхідний для цього USB-порт є в наявності. Як підсумок, можна відзначити те, що такий пристрій націлене на офісне використання. Також можна застосувати такий мережевий вузол, наприклад, на дачі.


Перелік поставки

Яких-небудь нарікань не викликає комплектація Huawei B315S. Інструкція, набір рекламних буклетів та гарантійний талон – це повний список документації, який виробник включив в список поставки цього мережного вузла. У першому з документів детально викладений порядок комутації, налаштування та конфігурування. Рекламні буклети теж відіграють важливу роль в даному випадку. В них розглянуті основні можливості цього роутера. Ну а регламентний термін гарантії становить 1 рік.


У решті ж список поставки даного шлюзу, крім нього самого, виробник включив блок живлення, набір спеціальних зовнішніх антен і комп'ютерний провід.
Роутер Huawei B315S: інструкція, відгуки

Основні елементи маршрутизатора

Бездротовий шлюз Huawei B315S-22 поставляється в корпусі білого кольору з пластику. На передній його панелі виведені світлодіодні індикатори. Їх призначення наступне:
 • Перший з них вказує наявність напруги на вході пристрою.
 • Другий говорить про можливості обміну даними з глобальною павутиною. При цьому якщо він світитися блакитним кольором, то дані передаються з використанням мережі стандарту 4G/LTE. У разі синього кольору – передача інформації йде в форматі 3G/UMTS, а жовтого – 2G/GSM. Також цей світлодіод може світитися зеленим кольором у разі застосування проводового підключення з використанням стандарту Ethernet.
 • Третій індикатор характеризує роботу бездротового сегмента комп'ютерної мережі в форматі Wi Fi. Якщо він безперервно світиться, то йде обмін даними, якщо блимає – здійснюється пошук нових пристроїв. У разі відключення його бездротова мережа в стандарт Wi-Fi перестає функціонувати.
 • Четвертий світлодіод характеризує роботу провідної частини обчислювальної мережі. Безперервне світіння даного елемента вказує на наявність підключення, а миготіння – на передачу інформації. При його вимкненому стані провідна частина мережі не працює. Знову-таки, цей світлодіод вказує наявність підключення WAN (комутація з інтернетом з використанням витої пари), так і LAN (внутрішня частина мережі).
 • П'ятий індикатор вказує на наявність сигналу стільникової мережі. Якщо він засвічується, то покриття є. В іншому випадку він перестає функціонувати.
 • На верхній кришці мережевого шлюзу знаходяться дві кнопки. Одна з них включає пристрій і вона позначається як Power. Друга з них забезпечує активацію технології WPS.
  На задній стороні корпусу перебувати слот установки SIM-карти, який захований за знімною кришкою. Аналогічним чином заховане і місце установки додаткових зовнішніх антен. Тут також знаходяться порти RJ-45 для реалізації провідної комутації обчислювальних пристроїв і спеціальний порт для підключення стаціонарного телефону. Тобто такий маршрутизатор може виконувати функції міні-АТС. Також в цьому місці виведено гніздо для підключення блоку живлення і навіть USB-порт. Його можна використовувати для створення мережевого накопичувача або ж реалізації локальної системи друку. Додатково у цьому місці виведена і кнопка Reset для скидання до заводських налаштувань маршрутизатора.
  Роутер Huawei B315S: інструкція, відгуки

  Підключення до бездротовий мобільної мережі. Налаштування роутера в цьому випадку

  Досить легко можна підключити і настроїти розглянутий в рамках даного матеріалу мережевий шлюз Huawei B315S-22. Налаштування його складається з таких етапів:
 • Знімаємо кришку на задній стороні роутера, за якою знаходиться слот установки SIM-карти (на ній повинен бути відключений PIN-код, а рахунок повинен бути поповнений). Встановлюємо її. Кришку встановлюємо назад.
 • Тепер необхідно зняти кришку з корпуса маршрутизатора, за якою знаходяться гнізда для монтажу зовнішніх антен. Встановлюємо їх.
 • З нижньої кришки мережевого пристрою переписуємо назву мережі (за умовчанням цей параметр позначається як SSID) і пароль для підключення (він знаходитися відразу після напису Wi-Fi KEY).
 • Тепер підключаємо блок живлення і реалізуємо систему електропостачання роутера. Встановлюємо шлюз на постійне місце використання. Включаємо його. Після цього необхідно в обов'язковому порядку дочекатися закінчення процесу ініціалізації маршрутизатора. Перевіряємо правильність роботи 123 і 5-го світлодіодів. Всі вони повинні безперервно світитися.
 • Тепер активуємо технологію WPS. Для цього достатньо спочатку натиснути одноіменну кнопку на верхній кришці розглянутого рішення. При цьому світлодіод №3 почне блимати. Потім на будь-якому пристрої з передавачем Wi-Fi запускаємо процедуру автоматичного підключення до роутера WPS. В подальшому встановлення з'єднання відбудеться без участі користувача.
 • Шляхом запуску браузера і відкриття будь-якого інформаційного ресурсу з інтернету перевіряємо працездатність мережевого вузла.
 • Після цього розглянуте пристрій повністю готовий до використання.
  Роутер Huawei B315S: інструкція, відгуки

  Використання витої ширяючи для підключення до інтернету. Конфігурування маршрутизатора

  Резервним способом підключення до «глобальної павутини» мережевого шлюзу Huawei B315S є такий порт, як RJ-45. Для його використання необхідно виконати такі маніпуляції:
 • Попередня схема на першому етапі залишається без змін.
 • Мережевий Шлюз повинен бути у вимкненому стані.
 • Підводимо вхідний провід від компанії – постачальника інтернет-послуг. Його роз'єм встановлюємо в універсальний роз'єм LAN4/WAN.
 • Далі коммутіруя комп'ютер у відключеному стані до будь-якого іншого вільного порту маршрутизатора від LAN1 до LAN3 за допомогою інтерфейсного кабелю (він включений в комплект поставки).
 • Включаємо всю зібрану схему і чекаємо закінчення процесу завантаження всіх її компонентів.
 • На комп'ютері запускаємо будь-який браузер і з його допомогою заходимо за адресою 1921688.1. Дана маніпуляція ініціалізує процес запуску майстра налаштування мережевого вузла. Для того щоб у нього увійти потрібно ввести логін і пароль. У кожному з цих полів потрібно набрати admin. Дотримуючись вказівок останнього, задаємо параметри підключення, які можна уточнити в договорі на надання мережних послуг.
 • Після закінчення роботи програмного майстра маршрутизатор практично повністю налаштований.
 • Роутер Huawei B315S: інструкція, відгуки

  Додаткова програмна налаштування

  В процесі настройки Huawei B315S компанія-виробник рекомендує змінити. Для цього потрібно виконати такі операції:
 • За раніше наведеною методикою заходимо в меню майстра установки на комп'ютері.
 • Виконуючи повторно всі етапи налаштування, переходимо у вікно завдання характеристик бездротового підключення. Тут задаємо нові значення, зберігаємо їх.
 • Закриваємо майстер налаштування. Тепер маршрутизатор повністю готовий до процесу експлуатації.
 • Установка Wi-Fi-підключення

  Найбільш оптимально комутувати роутер Huawei B315S для передачі даних в бездротовому форматі Wi Fi з технологією автоматичної автоідентифікації WPS. На першому її етапі натискається кнопка на верхній кришці роутера. А на другому запускається автоматичне підключення на комп'ютері, смартфоні або планшеті. Після цього можна отримувати і відправляти інформацію.
  Роутер Huawei B315S: інструкція, відгуки

  Вартість

  Досить дорогим мережевим вузлом є Huawei B315S-22. Відгуки власників зайвий раз доводять його завищену вартість. На поточний момент його можна купити за 7000-7500 рублів. З позиції функціональності і технічних характеристик цей цінник цілком виправданий. За цю суму власник отримує універсальний роутер, який здатний підключатися не тільки за допомогою витої пари, а і з застосуванням стільникових мереж. Він також може виконувати і функції міні-АТС, і сервера друку, і мережевого сховища для зберігання інформації. Все це доповнюється зовнішніми знімні антени. Тобто такий підхід до ціноутворення в цьому випадку достатньо обґрунтований.

  Відгуки. Можливі варіанти використання

  Істотний недолік лише один в Huawei B315S. Відгуки, як було вже зазначено, акцентують увагу на завищеною його вартості. Але з урахуванням його функціональності ціна виглядає цілком виправданою. До плюсів можна віднести надійність, гнучкість, розширений комунікаційний набір і простоту установки. Використовувати ж такий маршрутизатор можна в першу чергу в офісі. Але також його можна застосувати і вдома.
  Роутер Huawei B315S: інструкція, відгуки

  Висновок

  Дійсно універсальним мережевим пристроєм професійного рівня є Huawei B315S. У цього рішення реалізована підтримка бездротового стандарту Wi-Fi і є 4 порти RJ-45 для створення провідної частини мережі. Також є окремий порт для встановлення телефонного з'єднання з використанням такого стаціонарного апарата. Ще одна важлива особливість цього рішення – наявність універсального цифрового роз'єму USB. Останній можна застосувати як для підключення багатофункціонального пристрою або ж принтера для створення системи зберігання даних. Тобто з технічної точки зору даний маршрутизатор взагалі не має будь-яких недоліків, що у нього є тільки сильні сторони і переваги.