Localhost phpMyAdmin Tools: опис, помилки

10 0 Новини високих технологій

Як правило, будь-який сайт або сервіс обов'язково містить у своїх надрах будь-яку базу даних. Вона призначена для зберігання призначених для користувача даних, інформації про продукцію, ну, і, в цілому, все те що можна зберігати на жорсткому диску. На етапах створення динамічного сайту не обійтися без інструменту який би зміг допомогти оперативно керувати базами, змінювати дані або конфігурувати таблиці. Такий інтерактивний помічник. Саме для цього і служить невелика програмка localhost phpMyAdmin Tools.


Опис

localhost phpMyAdmin Tools це ніщо інше як надбудова на мові PHP, яка вимагає наявність на сервері інтерпретатора. Для використання цього інструменту знадобиться всього лише браузер. Для запуску потрібно в адресному рядку набрати localhost/phpMyAdmin/Tools.
Localhost phpMyAdmin Tools: опис, помилки
Перед тим, як виконати вхід, phpMyAdmin запитає логін і пароль. Його потрібно було вказати на стадії установки програми. Сам інструмент являє собою всередині досить зручний інтерфейс з великою кількістю налаштувань і установок. Панель управління, розташована за адресою localhost/tools/phpmyadmin/index.php, розділена на логічні блоки, інтуїтивно зрозумілі будь-якому користувачеві. Ліворуч можна побачити панель для зручного переходу до необхідної базі або таблиці. В цьому меню можна знайти пункт для створення нової бази або таблиці. Зверху знаходиться велике меню, яке дозволяє швидко здійснити перехід до тієї чи іншої налаштуванні і активувати особливий функціонал інструменту localhost phpMyAdmin Tools.
Localhost phpMyAdmin Tools: опис, помилки
У розділі бази даних міститься список представлених в системі баз. Кнопка SQL відкриє меню, в якому можна вручну вказати SQL запит, який надсилається безпосередньо в базу. Пункт меню «Стан» відображає поточне положення баз даних. Він містить відомості про їх загальному обсязі, кількості переданого трафіку і отриманих і відправлених даних. Облікові записи користувачів зберігаються теж в цьому меню. У ньому є відомості про всіх учасників системи, їх визначення, адреси і паролі.


Звідси можна роздавати користувачам привілеї для доступу до певних зон, права на створення або редагування даних, або зовсім видалити конкретної людини. Експорт та імпорт відповідають за завантаження і вивантаження інформації. Їм дуже зручно користуватися, коли потрібно вручну оновити каталог сайту або сервісу. Це меню містить команду з параметрами, які можна налаштувати роботу localhost phpMyAdmin Tools, баз, запитів та інших параметрів.

Установка

Localhost phpMyAdmin Tools: опис, помилки
Цей інструмент являє собою скрипт PHP. Тому для його роботи знадобиться комплект програмного забезпечення. Зокрема необхідний веб-сервер Apache, бази MySQL і сам інтерпретатор PHP. Кожен з них можна встановити вручну, а можна встановити комплектом, наприклад для Windows є хороші рішення Denwer і OpenServer. Установка вручну дозволить більш детально вивчити кожен компонент і його налаштування. А інсталяція комплекту допоможе заощадити час.

Кілька порад перед установкою

Щоб уникнути виникаючих помилок в процесі роботи і установки, рекомендується використовувати самі останні версії програмного забезпечення. Якщо в роботі бере участь збірка, то потрібно перевірити її складові. Якщо ж компоненти встановлюються окремо, то скачувати потрібно найактуальніші версії з офіційних сайтів.
Localhost phpMyAdmin Tools: опис, помилки
Готовий хостинг зазвичай відразу ж містить phpMyAdmin. Але все ж його безпеку, бажано налаштувати вручну через htaccess файли. Це особливі файли налаштувань веб-сервера Apache, з допомогою яких можна сконфігурувати систему практично під будь-які потреби. Не можна забувати і про безпеку пароля. Він повинен бути стійким до перебору і при цьому незабутнім. Відновити пароль набагато складніше, ніж один раз витратити час на створення стійкого і зручного.

PhpMyAdmin в Ubuntu

Щоб встановити інструмент операційну систему Ubuntu, необхідно в терміналі набрати всього лише один рядок: sudo apt-get install phpmyadmin Але проста установка не дозволить повноцінно використовувати програму, тому доведеться встановити ще кілька елементів: sudo apt-get install php-php mbstring-gettext Сам процес установки досить простий. Система запропонує пройти по всіх кроків і заповнити необхідні дані. На початку потрібно буде вказати використовуваний веб-сервер. У більшості випадків їм буде Apache. Далі необхідно сконфігурувати і базу даних. Система може запитати пароль для входу в MySQL. Перевірити працездатність інструменту можна перейшовши у браузері за адресою http//:localhost/phpmyadmin/tools.

Можливості

Інструмент володіє великою кількістю цікавих можливостей і характеристик:
 • можливість створювати і видаляти бази даних без введення команд вручну;
 • працювати безпосередньо з таблицями, створювати, копіювати, видаляти, перейменовувати або ж змінювати дані;
 • здійснювати супровід таблиць;
 • редагувати та додавати нові поля окремо;
 • виконувати SQL-запити, в тому числі і пакетного типу;
 • швидко додавати дані з допомогою вбудованого інструменту імпорту текстових файлів в таблиці;
 • створювати і переглядати необхідні дампи усіх представлених у базі таблиць;
 • підтримка великої кількості експортованих форматів;
 • управління та адміністрування декількома серверами одночасно;
 • дозволяти і забороняти користувачам виконувати певні дії або обмежити їх привілеї;
 • можливість відобразити схему всієї бази даних в форматі pdf шляхом графіки;
 • пошук по базі даних;
 • продукт локалізована більш ніж на 50 мов по всьому світу.
 • Можливі проблеми при роботі з phpMyAdmin

  Інструмент іноді може давати збої, викликані неправильною конфігурацією або ж після того, як користувач щось пропустив в процесі установки. Наприклад, адреса http/localhost/tools/phpmyadmin не відкривається. Це може говорити про те, що веб-сервер «не бачить» інтерпретатор PHP. Варто перевірити головний конфігураційний файл і перезапустити Apache.
  Localhost phpMyAdmin Tools: опис, помилки
  Іноді може виникати проблема з авторизацією в панелі входу. Це може бути пов'язано з помилкою в імені або пароля. Для скидання даних про суперкористувача потрібно буде вручну переходити в MySQL і з допомогою команд видалити і перестворювати користувача. Дуже часто виникають проблеми з відображенням тексту після імпорту текстового документа. Це найчастіше пов'язано з різними кодуваннями, що застосовуються в базі і файлі. Варто перевірити їх відповідність один одному, а потім виконати імпорт.

  На закінчення

  Так як інструмент являє собою PHP скрипти, то його модифікація і конфігурація можуть бути змінені вручну при хороших навичках в використанні цієї мови.
  Localhost phpMyAdmin Tools: опис, помилки
  Однак і без особливих знань використовувати phpMyAdmin можна досить успішно. Він має простий інтерфейс, зрозумілі налаштування і хорошу підтримку в мережі інтернет завдяки своїй поширеності і популярності. Так що, при виникненні будь-якої проблеми, знайти відповідь на яке питання буде досить просто. Продукт у наочній формі показує альтернативне застосування засобів для роботи з базою даних. Більше не потрібно вводити команди для керування з допомогою консолі MySQL вручну, де допустивши помилку в один символ можна було в самому гіршому випадку втратити всі дані. PhpMyAdmin активно розвивається і знаходить все більше користувачів, тому перспективи у нього, по всій видимості відмінні.