Зчитувач RFID: розповідаємо про технології

14 0 Новини високих технологій

RFID (радіочастотна ідентифікація) використовує електромагнітні поля для автоматичної ідентифікації і відстеження тегів, прикріплених до об'єктів. Теги містять електронно збережену інформацію. Пасивні мітки збирають енергію від радіосигналів сусіднього RFID-зчитувача. Активні теги мають локальний джерело живлення (наприклад, акумулятор) і можуть працювати в сотнях метрів від пристрою, що зчитує. На відміну від штрих-коду тег не повинен перебувати в межах видимості приладу, тому він може бути вбудований в контрольований об'єкт. RFID - це один з методів автоматичної ідентифікації та збору даних.


Застосування

RFID-мітки використовуються в багатьох галузях промисловості. Наприклад, зчитувач RFID, прикріплений до автомобіля під час виробництва, може використовуватися для відстеження прогресу по конвеєрній лінії. Фармацевтичні препарати з маркуванням можна відслідковувати через склади. Імплантація RFID-мікрочипів в домашню худобу дозволяє ідентифікувати тварин.
Зчитувач RFID: розповідаємо про технології
Оскільки мітки RFID можуть бути прикріплені до грошей, одягу та майну або імплантовані у тварин і людей, можливість читати особисту інформацію без згоди користувача викликає серйозну проблему конфіденційності. Ці ризики привели до розробки стандартних специфікацій, які стосуються питань безпеки особистих даних. Теги також можуть використовуватися в магазинах для прискорення оформлення замовлення і запобігання крадіжок.

Історія

У 1945 році Леон Термен винайшов прослушивающее пристрій для Радянського Союзу, яке повторно передавало радіохвилі з доданою аудіоінформацією. Звукові коливання при вібрації впливали на діафрагму, яка злегка змінювала форму резонатора, модулировавшего відображену радіочастоту. Незважаючи на те, що цей пристрій було прихованим приладом для прослуховування, а не ідентифікаційним тегом, воно вважається попередником USB RFID-зчитувача, оскільки активувалося аудиоволнами із зовнішнього джерела. Транспондери раніше використовуються більшістю працюючих літаків. А раніше подібна технологія, така як зчитувач RFID-міток, регулярно використовувалася союзниками і Німеччиною у Другій світовій війні для ідентифікації літаків.


Зчитувач RFID: розповідаємо про технології
Пристрій Маріо Кардулло, запатентований 23 січня 1973 року, було першим достеменним попередником сучасної RFID, оскільки це був пасивний радіоприймач з пам'яттю. Первісне пристрій було пасивним, з живленням від опитувального сигналу. Воно було продемонстровано в 1971 році адміністрації Нью-Йорка і іншим потенційним користувачам і складалося з транспондера з 16-розрядної пам'яттю для використання в якості платного пристрою. Основний патент Cardullo охоплює використання радіочастот, звуку і світла в якості середовища передачі.

Область використання

Початковий бізнес-план, представлений інвесторам в 1969 році, демонстрував такі сфери застосування RFID зчитувача:
  • використання в транспорті (ідентифікація автомобільних транспортних засобів, автоматична система оплати, електронний номерний знак, електронний маніфест, маршрутизація транспортного засобу, моніторинг ефективності транспортних засобів);
  • банківська справа (електронна чекова книжка, електронна кредитна картка);
  • безпека (ідентифікація персоналу, автоматичні ворота, спостереження); медична галузь (ідентифікація, історія пацієнтів).
  • Зчитувач RFID: розповідаємо про технології
    Рання демонстрація відображеної потужності (модульованого зворотного розсіяння) RFID-міток, як пасивних, так і полупассивных, була виконана Стівеном Деппом, Альфредом Коелле і Робертом Фрайманом Національної лабораторії Лос-Аламоса в 1973 році. Портативна система працювала на частоті 915 МГц і використовувала 12-бітові теги. Цей метод застосовується більшістю сучасних UHFID і мікрохвильових RFID-зчитувачів. У сучасному житті такі пристрої дуже затребувані.

    Специфікація

    Система радіочастотної ідентифікації використовує теги, які прикріплені до идентифицируемым об'єктів. При виготовленні RFID-зчитувача своїми руками слід враховувати, що двосторонні радіопередавачі-приймачі, звані запросчиками або зчитувачами, посилають сигнал тегу і прочитують його відповідь. Мітки RFID можуть бути пасивними, активними або пасивними. Активний тег має вбудований акумулятор і періодично передає його ID-сигнал. Пасивний акумулятор (BAP) має невелику батарею на борту і активується при наявності RFID зчитувача. Пасивна бирка дешевше і менше, тому що у неї немає батареї. Замість цього використовує тег радіохвилю, передану зчитувачем. Однак для роботи пасивного тега він повинен бути освітлений рівнем потужності приблизно в тисячу разів сильніше, ніж для передачі сигналу. Це впливає на інтерференцію та опромінення.