Програма Everest (AIDA64): що це таке, навіщо потрібна, як користуватися

16 0 Новини високих технологій

Звичайно ж, переважна більшість користувачів чуло про унікальній програмі Everest. Але далеко не всі уявляють собі, на що вона здатна. Крім стандартних інструментів, тут пропонується до використання безліч додаткових коштів, які можуть бути використані тими ж оверлокерами (юзерами, намагаються розігнати «залізо» програмним або фізичним способом).

Для чого була спочатку створена програма Everest?

Сам додаток з моменту його виходу в оригінальному виконанні (а зараз ми будемо розглядати саме його) стало якимсь еталоном для проведення діагностики будь-якої комп'ютерної системи і отримання важливої інформації по всім компонентам, які встановлені на материнській платі.


Програма Everest (AIDA64): що це таке, навіщо потрібна, як користуватися
Спочатку, щоправда, програма Everest мала досить обмежені можливості, тим не менш надавала користувачеві такі дані про процесор, оперативної пам'яті, материнської плати і багато іншого, про яких юзер і мріяти не міг. Власні засоби Windows на той момент давали коротку і нічого не значущу інформацію.

Основні особливості програми

Саме основне, на що відразу звернули увагу і рядові користувачі, і фахівці по обслуговуванню комп'ютерної техніки, – наявність інформативного блоку по кожному пристрою. Плюс до всього тут є детальна інформація за станом пристрою на поточний момент часу (температура процесора, завантаження оперативної пам'яті тощо).
Програма Everest (AIDA64): що це таке, навіщо потрібна, як користуватися
На той час по інформативності програма вважалася першою в рейтингу. Засоби Microsoft тим більше такий інформативністю не мали, не мають і зараз. Тут навіть у головному вікні можна побачити інформацію за рівнями кешу (L1 L2) і оцінити продуктивність процесора, включивши паралельно «Диспетчер завдань».


Програма Everest для Windows 8 і інших версій у нинішньому вигляді

Минулого вигляді програма вже не випускається. Можна, звичайно, знайти її початковий варіант, але навіщо? Зараз найбільш поширена утиліта, що є модернізованою версією Everest, під назвою AIDA64. Саме в ній стільки, що й уявити собі неможливо. Програма Everest для комп'ютера набула дещо нове значення. Вона стала здатна аналізувати стан системи на рівні вбудованих компонентів настільки глибоко, що попередні версії можуть здатися, що називається, дитячим лепетом.
Програма Everest (AIDA64): що це таке, навіщо потрібна, як користуватися
Але для розуміння повноти питання описувати все, що є, не варто. Досить встановити утиліту на комп'ютер і спробувати її в справі. Відразу ж впадає в очі те, що основна інформація за всіма встановленими пристроїв залишилася. Відслідковуються всі характеристики в режимі реального часу. Але тут є свої нюанси. У своєму нинішньому вигляді програма Everest надає оверлокерам більше можливостей. Досить перейти до налаштувань комп'ютера та електроживлення, як відразу ж можна переглянути ступінь вироблення акумулятора ноутбука. До того ж поряд з переглядом ліцензій Windows можна дізнатися критичні температури, які здатний витримувати ЦП.
Програма Everest (AIDA64): що це таке, навіщо потрібна, як користуватися
Не менш цікаво виглядає і розділ діагностики монітора, що дозволяє запустити близько сорока п'яти тестів і відкалібрувати зображення. Для цього використовується вкладка сервісу, яка раніше була відсутня.

Короткий підсумок

Залишається додати, що базовий тест здатний визначати причини появи екранів смерті, виникнення яких пов'язано з нестабільною поведінкою операційної системи. Нарешті, ніхто не забороняє провести стрес-тест процесора і графічного адаптера. Правда, в цьому випадку потрібно бути вкрай обережним, щоб не перевантажити основні елементи комп'ютера до крайнього ступеня, після чого вони вийдуть з ладу. Звичайно ж, програма зробити цього не дасть. Але на слабких системах наслідки такої перевірки можуть позначитися самим неприємним чином.
Програма Everest (AIDA64): що це таке, навіщо потрібна, як користуватися
І ще один момент: після проведення всіх тестів можна скористатися розділом статистики, який буде містити найбільш повну інформацію про продуктивність комп'ютера або поведінці будь-якого «залізного» компонента. Однак основне питання полягає тільки в тому, наскільки пересічному користувачу потрібна така інформація. Тримати програму на комп'ютері без особливої потреби у даному випадку здається абсолютно безглуздим. Хоча, хто знає, коли і за яких обставин вона може знадобитися