WCDMA - що це таке? Огляд і опис технології

17 0 Новини високих технологій

Важко уявити сучасний світ без використання засобів зв'язку, Wi-Fi і різних стандартів передачі даних. Всі вони припускають наявність власної архітектури, будови і зони покриття. Технологій передачі даних розвелося за останні роки стільки, що розібратися в них, щоб успішно застосовувати в різних ситуаціях, не так-то просто. У цій статті буде розглянутий режим WCDMA, що це таке і чим він відрізняється від інших стандартів.

Трохи історії

Перша згадка про мережі першого покоління було помічено в 1980 роках. На слуху були три відомі на той момент технології: AMPS, TACS і NMT. У цей час мало хто замислювався про передачу даних. Вся мережа першого покоління була цілком аналогової, і слугувала для передачі голосу.


WCDMA - що це таке? Огляд і опис технології
Розвиватися 2G почав майже одночасно в Європі та в США. В першому випадку це був стандарт GSM, у другому - WCDMA. Однак повноцінна передача даних стала можливою лише в стандарті 2.5 G. У цей час з'являється новий сервіс GPRS, який став новою віхою в передачі даних. Стало можливим застосовувати доступ до інтернету тільки тоді, коли він дійсно необхідний. Тобто трафік тарифицировался у відповідності з тим, як користувач користувався інтернетом. Варто відзначити, що стандарт 3G насправді включає в себе цілий діапазон. Сюди входить 2753 3.5 та 375 G. Характерними властивостями для всіх них була оголошена можливість простої міграції з режимом другого покоління.

Що це таке — WCDMA?

Розшифровується термін як WideBand Code Division Multiple Access, що на російську мову можна перекласти як "множинний доступ з кодовим поділом". Сам по собі формат зв'язку досить старий, і реалізовувався для роботи мереж 3G. Термін WCDMA прийнято застосовувати як до радіоінтерфейсу, так і до окремого виду стільникової мережі.


Визначення стандарту

WCDMA насправді являє собою лише надбудову над мережами GSM. Основна відмінність полягає в реєстрації пристрою. Наприклад, стандарт GSM завжди був прив'язаний до певної СІМ-карті стільникового оператора, а WCDMA прив'язується до пристрою і номером абонента. Застосування WCDMA в окремих рішеннях, наприклад, у пристроях для передачі даних, було необґрунтовано, так як при зміні пристрою або ж тарифу доводилося постійно звертатися до допомоги провайдера.
WCDMA - що це таке? Огляд і опис технології
Що таке WCDMA? Це 2 смуги радіочастот з діапазоном по 5 МГц з кожної. На відміну від інших стандартів, WCDMA може працювати тільки на цій частоті. Що, звичайно ж, не надає йому гнучкості. Для застосування в стільникових мережах режим WCDMA був перероблений для роботи в діапазоні від 1.9 до 2.1 гігагерц. У більшості випадків, практично кожен стільниковий оператор використовує саме цей стандарт для передачі даних за допомогою інтернету через мережу 3G.
WCDMA - що це таке? Огляд і опис технології
Принцип роботи WCDMA можна описати наступним чином: дані, які були отримані від джерела інформації, спочатку піддаються розширенню. Зокрема, відбувається розширення спектру сигналу. Це дозволяє трохи розподілити енергію в смузі частот. Відбувається це за рахунок множення кожного біта інформації на особливу послідовність, розширюють його. Це називається Spreading. Дана процедура дозволяє збільшити швидкість сигналу, зменшити довжину імпульсів, але при цьому збільшує займану смугу частот. Після того, як адресат отримав сигнал, відбувається зворотна процедура отримання корисної інформації та декодування.

Плюси і мінуси

Серед очевидних переваг стандарту WCDMA можна виділити такі позитивні характеристики:
 • формат є добре відпрацьованим і налагодженим, що дозволяє використовувати його на високих швидкостях, при цьому не втрачаючи стабільності з'єднання;
 • за рахунок високої поширеності стандарт отримав велику зону покриття;
 • за рахунок багаторічних напрацювань легко інтегрується в мережі формату 3G;
 • відмінна сполучуваність сучасних пристроїв на Android і WCDMA 3G;
 • зменшується навантаження на апаратні вузли пристрою, що в свою чергу, позначається на автономності роботи гаджета;
 • з-за того, що є досить старою технологією, може використовуватися практично на кожному смартфоні.
 • WCDMA - що це таке? Огляд і опис технології
  Незважаючи на всі переваги, у стандарту є і деякі недоліки. Ось наприклад, деякі з них:
 • яким би вдалим і технологічним не був стандарт, все ж він застарів і вже не завжди відповідає сучасним вимогам;
 • нові мережі стандарту LTE мають набагато більшу швидкість передачі даних;
 • архітектура мережі набагато більш складна, ніж нові сучасні режими;
 • при видаленні від базових станцій оператора мережі відбувається помітне зниження швидкості передачі даних;
 • необхідність встановлювати деякі пристрої, наприклад ZTE драйвер WCDMA, це необхідно для правильної роботи в операційній системі, зокрема, дуже багато запитів з пошуку драйвера пов'язані з ZTE WCDMA Technologies.
 • Заявлені швидкості стандарту поблизу веж стільникового оператора можуть становити до 2 мегабіт в секунду. При цьому, якщо відстань відчутне, то швидкість знижується до 384 мегабіт в секунду.

  Перспективи розвитку

  Хороша встроєний в різні режими і стандарти WCDMA дозволяє інтегруватися у відповідності з вимогами сучасності. У зв'язку з цим постійний розвиток технологій дозволяє сподіватися на створення нового більш оптимізованого, ніж LTE, стандарту. Тим більше, що за роки вже напрацьована величезна база різних форматів і режимів.
  WCDMA - що це таке? Огляд і опис технології

  Висновки

  Головна відповідь на питання про те, що це таке WCDMA, можна сформулювати так: це стандарт, який перевершує по своїм технічним характеристикам друге покоління, але трохи не дотягує до четвертого. Також варто додати, що він непогано справляється з передачею даних, щодо безпечний і володіє хорошою швидкістю.