Wininit.exe — що це? Вірус або штатний процес

10 0 Новини високих технологій

Wininit.exe — що це? Це безпечний виконуваний файл Windows, який встановлений Microsoft. Сама по собі програма не шкідлива. Єдина небезпека полягає в тому, що ім'я може бути скопійовано іншими програмами у спробі замаскувати справжній вірус.

Введення

Wininit.exe (Windows Initialize) був розроблений Microsoft і є основним системним процесом, створених в ос Windows XP, 7 і Vista. Файл був створений, щоб дозволяти деинсталляторам запускати і обробляти команди, що зберігаються у файлі Wininit.ini. Це дозволяє програмам вживати заходів, поки комп'ютер все ще завантажується. У Windows 7 і Vista він, в основному, виступає в якості запуску для більшості фонових додатків, які завжди працюють.


Wininit.exe — що це? Вірус або штатний процес
Файл зберігається локально на вашому комп'ютері за адресою: C:Windowssystem32wininit.exe. Якщо ж ви виявите, що він зберігається в іншому місці, це, швидше за все, вірус, який маскує себе, використовуючи штатний назва процесу як ім'я файлу.

Wininit.exe — що це, і чи можна відключати цей процес?

Відключати його не можна, це критичний системний процес, який вимагає Windows для роботи. Завершення цього процесу призведе до критичної системної помилки, необхідно перезавантажити комп'ютер. На новому комп'ютерному обладнанні служба не представляє ніякої загрози взагалі, проте на старих ПК існує потенційна проблема перейменування вірусу у вигляді маскування шкідливих копій.
Wininit.exe — що це? Вірус або штатний процес
Багато користувачів задаються питанням: Wininit.EXE - що це за процес? В операційній системі Microsoft Windows є кілька «міні-програм», які допомагають основної функції ОС і без яких функціонування ПК буде серйозно ускладнено. Це якраз одна з тих «міні-програм», яка допомагає операційній системі запускатися.


Визначення

Wininit.EXE — це основний процес, який присутній в кожній сесії ОС. Завдання його полягає в тому, щоб запустити в Wininit.exe автозавантаження додатків Windows і деякі з основних фонових служб, таких як Service Central Manager (SCM), підсистему керування локальною безпекою (LSASS) і локальний менеджер сеансів (LSM.EXE). Це важлива фонова програма, яка ніколи не повинна зупинятися через Task Manager.

Місце зберігання

Отже, ми вже знаємо, Wininit.exe — що це, а тепер з'ясуємо, де розташований файл. Дані знаходяться в папці System32 основної папки Windows, що знаходиться на диску C:. Служба не має видимого вікна користувача, повністю працює на тлі Windows і здатна реєструвати вхідні дані комп'ютера, а також керувати іншими програмами.
Wininit.exe — що це? Вірус або штатний процес

Вірусна маскування

Віруси та шкідливе ПЗ іноді називають себе Wininit EXE, і це дуже небезпечно. Ці файли будуть перешкоджати запуску операційної системи і блокувати роботу ПК. Фейкові файли, які маскуються під Wininit EXE, ховаються в системних файлах System32. Існують різні програми безпеки і антивіруси, які можуть перевіряти роботу служби і знищувати віруси, які переховуються в процесі запуску Windows.
Приклад помилки в роботі служби: «Wininit.exe не може бути запущений зсередини Windows». Ви отримаєте повідомлення, коли ваша система заражена вірусом. Віруси Win32.Weird і Bymer відомі як шкідливі активності, що маскуються під даний процес.

Файл Wininit.INI

Wininit.ini — файл інформації, оброблений Wininit EXE. Він містить шляху призначення та імена файлів для розширення .dll системи та інших даних, які керують ОС. Якщо у вас виникли проблеми із завантаженням драйверів і основних процесів ОС, скористайтеся функцією «Відновлення системи», яка поверне ваш комп'ютер в попередній стан з більш старої копією Wininit.INI.