Як згладити краї в "Фотошопі". Варіанти вирішення. Поради

14 0 Новини високих технологій

Сучасні графічні програми надають найрізноманітніші можливості для обробки зображень і фотомонтажу. Навіть любитель або початківець може створити художній фотоколаж або просто змінити фотографію, замінивши деякі фрагменти або вставивши в неї нові. Наприклад, дуже популярно поєднувати фотографію людини з якимось екзотичним фоном. Одна з труднощів, з якими стикаються користувачі пакету "Adobe", полягає в природному непомітному монтажі фрагментів різних графічних файлів. Багато хто задається питанням про те, як згладити краї в «Фотошопі». Ця стаття присвячена двом варіантам вирішення цієї задачі.

Як згладити краї в "Фотошопі". Варіанти вирішення. ПорадиОдна з поширених помилок підготовки до монтажу

Перш ніж безпосередньо перейти до питання про те, як згладити краї в «Фотошопі» після вирізання, хотілося б зупинитися на темі коректної підготовки фрагмента зображення. Справа в тому, що однією з багатьох помилок початківців фотографів, що використовують програми для обробки зображень, є таке вирізання фрагмента, який потім, при монтажі, створює додаткові труднощі. Так, наприклад, контур майбутнього фрагмента прокладається занадто близько до майбутнього обрису вставочного зображення. Іноді навіть цей контур прокладається безпосередньо щодо кордонів майбутньої вставки. Це дуже нераціонально, так як позбавляє можливостей маневру і створює додаткові складності при вирішенні задачі про те, як згладити краї в «Фотошопі» після вирізання.

Коректна підготовка до монтажу

При вирізуванні зображення, що підлягає вставці, слід робити це так, щоб від контуру зображення до кромки вирізання залишалося багато місця. Іноді навіть можна вирізати картинку на око, практично не піклуючись про те, наскільки акуратно вона буде виглядати. Залишені поля створять додаткові можливості для того, щоб не думати, як згладити краї зображення в «Фотошопі».


Послідовність дій при вставці фрагменту

Виділіть майбутній фрагмент для вставки інструментом «Виділення» або «Ласо». З допомогою команд «Копіювати» і «Вставити» (Ctrl + C, Ctrl + V) або Вирізати (Ctrl + J) дублюйте цей фрагмент. В результаті цього з'явиться нове зображення поверх основного шару. Побачити це можна у вікні «Шари». Перед тим, як згладжувати краї при вирізанні в «Фотошопі», його ні в якому разі не потрібно зливати з нижнім. Саме з шаром потрібно буде працювати.
Як згладити краї в "Фотошопі". Варіанти вирішення. Поради

Як згладити краї в «Фотошопі» за допомогою ластику?

Вирізаний і вставлений фрагмент зображення помістіть в те місце, на якому йому належить бути в результаті монтажу, виберіть інструмент «Ластик», налаштуйте параметри кисті так, щоб її жорсткість відповідала вашим уявленням про ступінь чіткості країв зображення. Зверніть увагу, що, якщо ви працюєте звичайною мишею, а не графічним планшетом, то занадто жорстка кисть буде виявляти всі недоліки рисуемой вами лінії. Занадто м'яка кисть, можливо, створить проблеми, так як буде прибирати більше того, ніж в ідеалі потрібно.
Як згладити краї в "Фотошопі". Варіанти вирішення. Поради
Інструмент «Гумка» періть непотрібні залишені поля зображення, домагаючись того, щоб кордон стирання проходила по крайці вставляється картинки. Таким чином ви вдруге, вже начисто, виріжете потрібний фрагмент. Це найпростіший, але не самий надійний спосіб згладжування.

Обробка країв за допомогою маски і кисті

Недоліки описаного вище способу розмивання кордонів монтажу полягають у тому, що, якщо ви допустите помилку, то їх буде майже неможливо виправити. При роботі з мишею це особливо актуально, так як помилкових, неточних рухів мишею зазвичай робиться досить багато. Звичайно, можна повернутися на енну кількість дій назад, але, по-перше, в цьому випадку пропаде багато роботи, а по-друге, може статися так, що програма не надасть такої можливості, адже кількість зворотних дій обмежена.
Як згладити краї в "Фотошопі". Варіанти вирішення. Поради
Інший пропонований спосіб того, як згладити краї в «Фотошопі», слід тією ж логікою – поступового стирання зайвого. Однак його перевага в тому, що всі дії повністю оборотні, навіть після закриття документа. Для цього необхідно створити маску, з якою можна буде працювати. У вікні «Шари» знайдіть той, з яким ви працюєте, виберіть його і натисніть кнопку «Створити шар-маску». Тепер виберіть інструмент «Кисть». Особливість її в даному випадку буде в тому, що при виборі чорного кольору вона на масці буде працювати як ластик, а при виборі білого як відновник стертого. Далі можна приступати до видалення зайвого на зображенні, не боячись щось зіпсувати. Ви завжди можете відновити те, що прибрали, помінявши колір кисті. Сильний натиск чорної кисті буде повністю видаляти фрагменти, а слабкий робити їх прозорими. Біла кисть, навпаки, великим натиском буде повністю відновлювати раніше стертий, а за допомогою більш м'якого режиму цього інструменту можна лише частково повернути фрагмент, який виглядатиме прозорим. Цей же спосіб згладжування країв можна використовувати для ручної обробки вирізаних малюнків з чіткими якісними контурами. А також для того, щоб домогтися ефекту плавного перетікання одного зображення в інше або перетікання фрагмента малюнка на фон.