Ретуш - це обробка та обробка фотографій. Види ретуші

12 0 Новини високих технологій

Поява цифрових зображень, як відомо, докорінно змінило уявлення про межі можливостей обробки фотографій, тобто ретуші. У самому широкому сенсі, ретуш – це будь-яке втручання у вихідний варіант фотографії з метою її поліпшення та вирішення естетичних і художніх завдань. «Фотошоп», особливо в поєднанні з графічним планшетом, дає багаті можливості подібної корекції.

Ретуш - це обробка та обробка фотографій. Види ретуші
В рамках цієї невеликої статті ми коротко зупинимося на основних видах ретуші фотографій та тих цілей, які вона переслідує.

Поліпшення якості знімка

По-перше, ретуш – це поліпшення якості знімка в цілому. Скажімо, це збільшення контрастності, корекція колірної гами або насиченості кольору. Це може робитися з різними цілями. При обробці пейзажного знімка можна домагатися її максимальної відповідності вражень фотографа від побаченого. Посилення контрастності урбаністичного пейзажу дозволить домогтися його графичности, виділити і підкреслити грою світла і тіні архітектурні деталі. Кольорокорекція портрета допоможе, зокрема, зробити колір обличчя більш природним.


Видалення непотрібних деталей

По-друге, ретуш – це така робота з фотографією, яка спрямована на вдосконалення моделі. Наприклад, майстру часто доводиться мати справу з усуненням недоліків або дефектів особи: шрамів, зморшок, веснянок або акне. Ретуш портрета також може полягати у його художньому перетворення: підкресленні густоти вій, блиск очей. Посилення тіней на обличчі може підкреслити або виправити овал обличчя, форму носа, поправити помилки не дуже вдалого освітлення.


Ретуш - це обробка та обробка фотографій. Види ретуші
У подібній обробці часто потребують і пейзажні, та інтер'єрні фотографії. Припустимо, сприйняття естетики міського храму можуть перешкоджати дроти, в цьому випадку вони прибираються ретушшю або робляться менш помітними. На вдалому в цілому сімейному або весільному знімку може заважати дефект шпалер або облицювання, або недоречна в кадрі деталь (сміття, залишена кимось серветка, дитячий гумка для волосся, пляма на одязі тощо). Подібні недоліки здебільшого легко прибираються шляхом ретуші фотографій.

Відновлення старих фотографій

Нарешті, ретуш – це ряд дій, спрямованих на відновлення старих фотографій. Нерідко дбайливо зберігається в родині знімок все-таки покривається подряпинами, слідами намокання. А на картках, що пережили кілька переїздів і зберігаються в неналежних умовах, можуть з'явитися зморшки, плями цвілі. Те ж стосується і фотографій, зроблених зі старих негативів. Плівка – дуже крихкий матеріал, і найменша подряпина обертається великою смужкою, безнадійно псує отриманий знімок.

Етапи та шляхи реставрації

Робота зі старими фотографіями, їх реставрація – копітка, часто дуже довгий, але дуже вдячна праця. Він включає в себе наступні етапи:
  • корекція зображення в цілому (регулювання яскравості і контрастності, кольорокорекція, підбір тону тощо);
  • Ретуш - це обробка та обробка фотографій. Види ретуші
  • зарівнювання великих плям (слідів складок, подряпин, впливу вологи, цвілі). Одна велика складка посередині в цілому добре збереженого знімка може заважати його сприйняття, безнадійно псувати його. Як правило, така ретуш в «Фотошопі» здійснюється вручну шляхом клонування існуючих і скрупульозного відбудови зіпсованих фрагментів;
  • вирівнювання дрібних плям та подряпин. Нерідко для цього використовуються інструменти розмиття або автоматичні фільтри, через які пропускається все зображення або його фрагменти (скажімо, фон або деталь гардеробу);
  • ручне вдосконалення окремих деталей фотографії. Наприклад, на груповому знімку обличчя людей, що не потрапили у фокус, можуть бути досить погано идентифицируемы з-за розмитості рис або осветленности. У цьому випадку ретушер вибірково впливає на окремі фрагменти інструментом затемнення або освітлення, відновлюючи риси обличчя і робить його упізнаваним. Нерідко в цих цілях доводиться добудовувати зображення;
  • Ретуш - це обробка та обробка фотографій. Види ретуші

  • виправлення геометрії кадру, корекція ракурсу, порушення перспективи. Аматорські фотографії дуже часто запам'ятовують дуже важливі події чи давно втрачені реалії, але спотворено передають дійсність. Наприклад, фотографія з невдалого ракурсу втраченого архітектурного пам'ятника може давати неправильне уявлення про його геометрії і зовнішньому вигляді. У цьому випадку при ретуші можливе максимальне виправлення цих недоліків (трансформування зображення).
  • Ці ж проблеми часто виникають при фотографуванні зображень (фотографій, картин). Розташування апарату в неправильній площині або неможливість коректного кадру своїм наслідком можуть мати поява перспективи, відблисків від скла і т. п. Все це також по можливості може бути виправлено ретушшю. Таким чином, ретушування вирішує численні завдання втручання у вихідний файл зображення і дозволяє працювати як над змістом знімка, так і над його якістю і естетикою.