Сервери інтернету, містять файлові архіви, дозволяють використовувати якусь інформацію, і як це здійснюється?

13 0 Новини високих технологій

Практично будь-який користувач комп'ютера, працює з інтернетом, постійно завантажує інформацію у вигляді запакованих контейнерів, званих архівами. Але які дії можна робити з самими серверами та інформацією, на них зберігається? Про це та багато іншого читайте далі.

Сервери з файловими архівами: що це в загальному розумінні?

Почнемо з питання про те, які дії можна виконувати з такими даними. Найпростіша відповідь: інтернет-сервери, що містять файлові архіви, дозволяють завантажувати з них потрібну інформацію в упакованому вигляді, який використовується для багаторазового зменшення обсягу вихідного вмісту.


Сервери інтернету, містять файлові архіви, дозволяють використовувати якусь інформацію, і як це здійснюється?
Однак тільки цим можливості, що надаються користувачам, не обмежуються. В деяких випадках, в залежності від типу самих ресурсів або застосовуваної технології доступу, інтернет-сервери, що містять файлові архіви, дозволяють передавати і зберігати користувальницькі архіви, які він може викладати загальний доступ для використання всіма юзерами.

Типи серверів з архівами

Деякі користувачі, які публікують свої матеріали щодо таких ресурсів в інтернеті, стверджують, що до них відносяться виключно FTP-сервера. Це – помилка! І ось чому.
Сервери інтернету, містять файлові архіви, дозволяють використовувати якусь інформацію, і як це здійснюється?
Давайте подивимося на список ресурсів, на яких інформація може бути представлена у вигляді архівів з урахуванням доступу по FTP(S), і по HTTP(S), і по P2P:
 • FTP-сервери;
 • торрент-трекери;
 • бібліотеки та ресурси з аудіо або відео;
 • сайти виробників обладнання і розробників драйверів або іншого ПЗ;
 • хмарні сховища і т. д.
 • За великим рахунком, на будь-якому такому ресурсі можна знайти цікаву для користувача інформацію саме у вигляді архівів, завантаження яких передбачає скорочення часу завантаження за рахунок зменшення обсягу файлів.


  Деякі додаткові роз'яснення

  Деякі можуть заперечити з приводу внесення в цей список торрент-трекерів, адже по закінченні завантаження на комп'ютері може відображатися завантажена папка, а не архів. Відповідь проста: така ситуація може спостерігатися тільки в тому випадку, якщо в самій клієнтській програмі (наприклад, uTorrent) включена опція розпакування відразу ж по завершенні завантаження. У цьому випадку архів є тимчасовим елементом і віддаляється відразу після розархівування.
  Сервери інтернету, містять файлові архіви, дозволяють використовувати якусь інформацію, і як це здійснюється?
  Такі ж сумніви можуть виникнути і з приводу хмарних сховищ. Тут проблема в тому, що багато з них виділяють для безкоштовного користування обмежений дисковий простір, а для економії місця користувачі самі спочатку створюють архіви.

  Яку інформацію дозволяють скачувати сервери файлових архівів?

  Що стосується інформаційних даних, які можуть зберігатися на таких ресурсах, скачати можна практично все, починаючи від музики і фільмів, і закінчуючи драйверами і програмами. У випадку з FTP, хмарними сервісами і торрент-трекерами інтернет-сервери, що містять файлові архіви, дозволяють не тільки завантажити потрібну інформацію з ресурсу, але і додати свою. Інша справа, що при скачуванні на деяких з них вимагається не тільки реєстрація самого користувача, але і надання прав доступу іншим юзерам, як у випадку з «хмарами».
  Сервери інтернету, містять файлові архіви, дозволяють використовувати якусь інформацію, і як це здійснюється?
  Що ж стосується сайтів виробників обладнання і розробників драйверів або іншого ПЗ, такі сервери інтернету, містять файлові архіви, дозволяють завантажувати необхідне програмне забезпечення практично завжди безкоштовно. Те ж саме стосується і різного роду фиксеров (утиліт, призначених для виправлення помилок в програмах або навіть в операційних системах). А ось з ресурсами Microsoft при спробі завантаження архіву або образу операційної системи такі номери не проходять тільки з причини того, що більшість дистрибутивів є платним.

  Практичні дії

  Отже, поки що зрозуміло, що сервери інтернету, містять файлові архіви, дозволяють і викачувати (Download), і завантажувати власні файли у зворотному порядку (Upload). Тепер подивимося, як це все працює на практиці. Якщо говорити про спеціалізованих ресурсах з програмним забезпеченням або хмарних сховищах, в якості основного інструменту можна використовувати звичайний веб-браузер. З FTP-серверами і торрент-трекерами справа йде дещо складніше. Звичайно, якщо браузер підтримує завантаження і вивантаження по протоколах FTP/FTPS, можна використовувати і його.
  Сервери інтернету, містять файлові архіви, дозволяють використовувати якусь інформацію, і як це здійснюється?
  Але в більшості випадків спочатку необхідно встановити спеціальний додаток-клієнт для завантаження вмісту торрентів це є обов'язковою умовою). Сам файл торента (він має розмір в максимумі кілька десятків кілобайт) такі сервери інтернету, містять файлові архіви, дозволяють завантажити без проблем, а ось файли в повному обсязі без клієнтської програми скачати не вийде.

  Замість підсумку

  Якщо підводити деякі підсумки, можна констатувати, що сервери інтернету, містять файлові архіви, дозволяють виробляти та прямі та зворотні дії по завантаженню. Питання лише в тому, якого типу ресурс використовується в даний момент. Простіше всього справа йде з сайтами з програмним забезпеченням. На них навіть реєстрація не потрібна. На інших ресурсах потрібно авторизований вхід, а для деяких типів, які були описані вище, необхідно ще і наявність спеціального клієнта. Втім, як уже говорилося, тільки представленими типами список не обмежується, оскільки на будь-якому ресурсі, де є можливість завантаження вмісту, вся інформація для зручності збережена саме у вигляді архівів, оскільки оригінальний розмір файлів може бути досить великим, займати багато місця на сервері власника ресурсу або хостингу, а також сильно збільшувати час завантаження в обох напрямках.