Як включити VPN в "Опері": особливості, покрокова інструкція та рекомендації

12 0 Новини високих технологій

Дізнатися про те, як включити VPN в «Опері», захотіли в цьому році жителі України. Раніше це питання не так часто порушувалося. Але оскільки українці втратили доступ до деяких ресурсів, доводиться відновлювати цю тему знову.

VPN

Звичайно, не тільки українці потребують цієї технології. Жителі інших країн також хочуть отримати доступ до заборонених або блокованих сайтів. Тому, питання про те, як включити VPN в «Опері», однозначно актуальним завжди.
Як включити VPN в "Опері": особливості, покрокова інструкція та рекомендації
Як же працює ця технологія? ВПН - це абревіатура, що з англійської перекладається як «віртуальна приватна мережа». Технологія забезпечує один або декілька з'єднань, які розташовані на іншій мережі.


Комунікації проходять по менш перевіреним і надійним шляхах. Але заново створена логічна мережа не стає небезпечною. Її рівень довіри не залежить від довіри до базових мереж. Це пов'язано з тим, що технологія використовує криптографію.

Браузер

Тепер перейдемо безпосередньо до веб-оглядачеві «Опера». Як в браузері включити VPN? Так вийшло, що цей варіант програми має вбудовану технологію, яка не вимагає додаткового завантаження. Opera - це не найпопулярніший браузер. Найбільш активно використовують Google Chrome. Але все ж, «червоний» оглядач теж користується популярністю у деяких юзерів. Вперше Опера» з'явилася в 1994 році. До нинішнього року, частка браузера в Рунеті становила лише 3 %.

Які варіанти?

Перш ніж розібратися з тим, як включити VPN в «Опері», потрібно розглянути можливі варіанти використання цієї технології. За фактом, існує три способи обходу блокування заборонених ресурсів. Самий глобальний - це купівля ВПН і установка технології на власний ПК. Другий спосіб - інсталяція розширення. Це найпоширеніший варіант, який використовують у випадку з іншими веб-браузерами.
Як включити VPN в "Опері": особливості, покрокова інструкція та рекомендаціїТретій варіант - установка «Опери» і включення вбудованого VPN. Це самий простий і зручний спосіб. Розглянемо його докладніше.

Як включити режим VPN в «Опері»?

Отже, технологія підвищує конфіденційність користувачів: покращує безпеку з'єднання при використанні громадських мереж. Разом з цим, онлайн-трекери починають погано відстежувати поведінку юзера. У випадку з сайтами, які отримали регіональні обмеження - це найкращий спосіб. Щоб включити технологію, потрібно встановити веб-оглядач Opera версії 40 або його пізніші ревізії. Якщо ви раніше використовували інший VPN і проксі-сервера, потрібно відключити. Може статися конфлікт на апаратному рівні.

Інструкція для Windows

Відкриваємо браузер і клікаєм по «Меню». Воно знаходиться в лівому верхньому кутку. З випадаючого списку потрібно вибрати «Налаштування». Відкриється нова вкладка. Ліворуч буде розділ «Безпека». В основному вікні з'являться невеликі підрозділи. Серед них знаходимо VPN. Можна поставити галочку і відразу включити технологію, а можна перейти за посиланням «Детальніше». Тут ми зможемо подивитись розташування сервера та обсяг використаних даних. Після включення функції в адресному рядку почне світитися синій однойменний значок.

Простий спосіб

На питання про те, як включити VPN в «Опері», може бути більш простий відповідь. Щоб не переходити до налаштування і не проробляти всю вищезазначену інструкцію, достатньо просто клацнути по значку в адресному рядку.
Як включити VPN в "Опері": особливості, покрокова інструкція та рекомендації

З'являється невелике віконце. Відразу бачимо перемикач. Нижче відображено графік використання технології. Великими цифрами показаний обсяг використаних даних. Він фіксується за певний період - місяць. Нижче намальований графік, який показує споживаний трафік за тиждень. Під ним зазначено віртуальне місце розташування. Тут його змінити не можна. Можна в правому верхньому кутку цієї таблички натиснути на шестірню і перейти в «Налаштування».

Інструкція для Mac

Якщо ви власник «яблучного» комп'ютера, але не знаєте, як включити VPN в «Опері», не біда. Вказана інструкція підійде вам, оскільки інтерфейс веб-браузера залишається незмінним в залежності від операційної системи, на якій він знаходиться. Тому можете скористатися піктограмою в адресному рядку або перейти через «Меню» в «Налаштування».
Як включити VPN в "Опері": особливості, покрокова інструкція та рекомендації

Смартфони

Оскільки серфінг в інтернеті - невід'ємна частина користування смартфонами і планшетами, у вас може виникнути питання, як включити VPN в «Опері» на «Андроїд». У вас є можливість встановити спеціальний браузер Opera Mini. Це особлива версія, яка націлена саме на таку потребу. Можете перейти в Play Market та в пошуку введіть назву мобільного веб-браузера. Після скачування треба встановити його. Після запуску натискаємо «Почати роботу» і проходимо процес установки. В кінці потрібно вибрати «Готово». На екрані з'явиться особливу віконце, яке вимагатиме запит на підключення. У браузері можна клікнути на кнопку «Підключитися».

Робота

Коли ви дізналися, як в «Опері Міні» включити VPN, потрібно розглянути варіанти налаштування підключення. Змінити розташування можна вручну. Для цього клікаєм на кнопці «Змінити регион». З'явиться список країн, з яких потрібно вибрати відповідну.
Поки режим активний ви будете про це знати завдяки зеленому значку вгорі. Якщо ВПН вимкнений, тоді він буде червоним. Крім анонімності, така функція стежить за безпекою бездротового підключення та відстеження відвідуваних ресурсів.
Як включити VPN в "Опері": особливості, покрокова інструкція та рекомендації
В цілому, режим працює автоматично. Він самостійно відключається або включається. Але якщо ви помітили, що автомайзер не працює належним чином, спробуйте перевстановити браузер.

Інші варіанти

Але підключити VPN можна іншим способом. Як вже згадувалося раніше, можна встановити розширення. Для цього переходимо в «Меню», після клікаємо на «Розширення». По стрілочці з'явиться ще один список. Клікнувши на ще один рядок «Розширення», відкриється вікно з встановленими доповненнями нашого браузера. Тут їх можна видаляти, відключати і налаштовувати. «Панель розширень» додає на робочу поверхню зліва невелику смугу, з якої можна швидко потрапити в пошук додаткових інструментів. Ну, і нарешті, перейшовши з «Завантажити розширення», ми потрапляємо в каталог. Тут можна вибирати з декількох тисяч потрібні доповнення. В нашому випадку може знадобитися Browsec. Щоб його встановити, достатньо клікнути по зеленій кнопці «Додати в Оперу». Воно автоматично завантажується і встановлюється в веб-оглядач. Після з'явиться спеціальний значок в кінці адресного рядка. Там можна відключати або включати розширення, а також налаштувати його.