Games Desktop: що це за програма, як від неї позбутися?

11 0 Новини високих технологій

Дуже часто при установці якихось додатків можна зустріти поява в системі аплету Desktop Games. Що це за програма, мало хто собі уявляє, вважаючи її ігровий десктоповой консоллю, яка, мабуть, повинна розташовуватися на «Робочому столі». На жаль, це не так. Цей додаток якщо вірусом не є, то, принаймні, на операційну систему і встановлені браузери впливає досить специфічно. Про те, як від неї позбутися, читайте нижче викладеному матеріалі, де буде докладно описаний алгоритм знищення цього небажаного програмного забезпечення.


Games Desktop: що це за програма?

Почнемо з того, що коли ви намагаєтеся інсталювати гру, результатом якої був завантажений не з офіційного сайту розробника, інсталятор на певній стадії підготовки до установки може видавати повідомлення з пропозицією інсталяції додаткового програмного забезпечення. За замовчуванням такі рядки активовані (на них стоять галочки).
Games Desktop: що це за програма, як від неї позбутися?
По завершенні разом з встановленою грою користувач додатково отримує ще й Games Desktop. Що це за програма, розберемося докладніше, адже її рекламні банери і повідомлення вискакують в браузері при кожному зручному випадку. Як говориться, добре б тільки реклама. Але ось побічні ефекти просто вражають уяву! Суть в тому, що цей додаток має вбудований код, що відповідає так званому биткоин-майнеру, який при активному підключенні комп'ютера до інтернету використовує обчислювальні здібності віддаленого терміналу для «викачування» кріптовалюти. І це тільки мала частина того, що «уміє» робити цей аплет.


Насправді, якщо комп'ютер не захищений, програма здатна красти персональні дані, включаючи номери банківських карт і паролів до них. Тому порада: ніколи не зберігайте таку інформацію в текстових файлах, а використовувати програми для зберігання паролів з шифруванням хоча б на рівні AES256.

Потрібна програма Games Desktop на комп'ютері?

Як вже зрозуміло, якщо цю програму в комп'ютер проникло самостійно або з помилкового згоди користувача, природно, видаляти його потрібно негайно. Однак коли програма була встановлена свідомо з розумінням питання, про яке йде мова (биткоин-майнер), зрозуміло, що ніхто і ні за яких обставин позбавлятися від неї не буде. Але виходимо з того, що перед нами рядовий юзер, який інсталював цей аплет випадково, і його необхідно видалити у що б то не стало.

Як позбутися від програми самостійно?

Якщо розглядати питання того, як видалити програму Desktop Games, відразу ж варто відзначити, що це додаток стандартними методами деінсталювати з того ж розділу програм і компонентів у «Панелі управління» неможливо (хоча воно там і відображається лише з причини того, що воно захищено від копіювання та видалення. Але вихід є. Як видалити програму Games Desktop самому без залучення сторонніх засобів (які, до речі більше розрекламовані, ніж надають реальну допомогу)? Елементарно!
Games Desktop: що це за програма, як від неї позбутися?
Спочатку заходьте до реєстру (regedit у меню «Виконати») і ставите пошук ключів за назвою. При переході від одного результату до іншого використовуєте F3 і видаляєте все, що буде показано. По завершенні перевантажуєте систему повністю (не з виходом з одного реєстраційного запису, а шляхом перезавантаження).
Games Desktop: що це за програма, як від неї позбутися?
Тільки після рестарту може увійти в розділ програм і компонентів і видалити вищеописаний аплет. Потім доведеться задати пошук в «Провіднику» і позбутися від залишкових файлів.
Games Desktop: що це за програма, як від неї позбутися?
Але простіше встановити програму iObit Uninstaller. Запустивши утиліту, потрібно всього лише виділити потрібний елемент і натиснути кнопку видалити. Версії вище четвертої відразу запропонують включити глибоке сканування. Якщо цього не сталося, активуйте його самостійно і видалити всі залишки у вигляді файлів, папок і записів реєстру. Обов'язково потрібно буде активувати рядок знищення файлів, а по завершенні всіх операцій зробити перезавантаження.

Поради наостанок

Ось, власне, і все, що стосується утиліти Desktop Games. Що це за програма, здається, багатьом стало зрозуміло. Наскільки доцільно тримати її на комп'ютері? Навіть у тому випадку, якщо ви займаєтеся майнингом, це додаток можна вважати піратським. Принаймні, як свідчать відгуки, за його використання не те що штраф отримати можна, а ще й тюремний термін. Так що краще не ризикувати.