Сара Керріган. Історія Королеви Клинків

20 0 Новини високих технологій

Дебют Сари Керріган відбувся в далекому 1998 році, одночасно з виходом стратегії StarCraft. Героїня вмить підкорила серця геймерів і навіть тепер, через довгі роки, є одним з найбільш впізнаваних персонажів комп'ютерних ігор.

Сара Керріган. Історія Королеви Клинків
Щоб зрозуміти причину такої неймовірної популярності, потрібно вивчити історію Сари Керріган від початку і до самого кінця. Історію, наповнену жахливими злочинами і героїчними подвигами, дружбою і зрадою, любов'ю і ненавистю.

Робота над образом

Керріган як ігровий персонаж був створений Крісом Метценом і Джеймсом Фінні, провідними гейм-дизайнерами студії Blizzard. У своєму первісному варіанті Сара була якоюсь подобою Тані Адамс – дівчата-оперативницы стратегії Red Alert.


Складно повірити, але тоді розробники не планували відводити Керріган значущу роль в сюжеті. Вона повинна була з'явитися в одній-двох місіях, а потім зникнути, як це часто буває з персонажами другого плану. На щастя, героїня настільки сподобалася розробникам, що вони вирішили зробити для неї повноцінну історію. Саме так і з'явилася ідея з трансформацією в Королеву Клинків.
Сара Керріган. Історія Королеви Клинків
Звідки взято образ Сари Керріган, в її «зерговской» іпостасі, сказати складно. Однак можна простежити деяку схожість Королеви Клинків і горгони Медузи, що фігурує в міфах Стародавньої Греції. Ті ж волосся-змії, дикий норов, хитрість і вбивчий погляд до Речі, ви й самі можете в цьому переконатись, порівнявши фото Сари Керріган з одним з зображень міфічного давньогрецького чудовиська.


До зараження

Ще в юному віці у Керріган були виявлені високі псионные здібності, з-за яких вона стала об'єктом уваги військових Конфедерації. Майже все дитинство героїня провела в лабораторії, де над нею проводили всілякі експерименти, вживляли нейроімплантанти і змушували проходити різні випробування. Що стосується StarCraft, то ознайомлення гравця з Сарою відбувається приблизно в середині першої кампанії. Керріган представлена як двадцятишестирічна дівчина-псионик, предавшая Конфедерацію і приєдналася до екстремістського руху «Сини Корхала». Завербувавши в свої ряди колишнього шерифа Джима Рейнора, повстанці ведуть боротьбу як із своїм колишнім державою, так і з зергами – прибульцями, які напали несподівано на населені планети.
Сара Керріган. Історія Королеви Клинків
У підсумку Сари Керріган, а також її союзникам вдалося з'ясувати, що вторгнення насекомоподобных інопланетян не було випадковістю. Як виявилося, зергов принадити керівництво Конфедерації, використавши для цього спеціальні псі-випромінювачі. Не знайшовши іншого виходу, повстанці вирішують атакувати столичну планету Тарсонис. Арктур Менгск, глава «Синів Корхала», боячись програти бій, застосовує псі-випромінювач проти армії Конфедерації. В цей же час до Тарсонису прибуває флот протоссов (так, це ще одні інопланетяни) і намагається знищити зергов, вже напали на планету.
Сара Керріган. Історія Королеви Клинків
Арктур наказує Керріган зупинити протоссов, і Сара успішно справляється із завданням. Героїня просить про евакуацію, але Менгск ігнорує її і залишає на розтерзання зергам.

Народження Королеви Клинків

Рейнор, встиг перейнятися до Керріган теплими почуттями, дезертирує з «Синів Корхала», а Менгск тим часом створює власну державу – Домініон. Але як виявилося, зерги не стали вбивати Сару. Прибульці, слідуючи вказівкам свого повелителя Сверхразума, заразили героїню вірусом, під дією якого вона мутувала в унікальна істота – гібрид зерга і террана.
Сара Керріган. Історія Королеви Клинків
Відхиливши всі людські почуття, Сара Керріган проголошує себе Королевою Клинків. Героїня навіть нападає на Рейнора, який прибув на планету Чар, щоб врятувати свою колишню напарницю. Правда, у підсумку Сара вирішує не вбивати Джима, не відчувши в ньому загрозу для Роя зергов. Залучений величезними псі-здібностями Керріган, на Чар прибуває протосский командувач Тассадар. Він відволікає на себе Королеву Клинків у той час, як його соратник Зератул знищує одного з церебралов зергов. У момент удару Надрозум встановлює ментальну зв'язок з протоссом і дізнається місцезнаходження Айура, рідної планети цієї раси. Туди відразу ж прямує майже весь Рій зергов, а Керріган залишається на Чарі, щоб поквитатися з Зератулом і Тассадаром.

Я – це Рій!

В результаті невдалої атаки на Айур Надрозум гине. Королева Клинків, бачачи, що відкрилися перед нею перспективи, вирішує об'єднати під своїм командуванням весь Рій. Для цього спочатку вона об'єднується з протоссами для знищення непідконтрольних зергов, а потім і з терранами, щоб протистояти силам Об'єднаного Земної Директорату. Зрештою, Керріган зраджує своїх колишніх соратників і розбиває їх армії. Таким чином, зерги стають основною силою в секторі Копрулу. У «Старкрафт 2» Сара Керріган виступає в ролі одного з головних антагоністів. Вона намагається відшукати частини таємничого артефакту зел-нага, нападаючи на колонії терранов і вбиваючи всіх на своєму шляху. Джим Рейнор, бачачи, що у Королеві Клинків не залишилося нічого людського, вирішує перешкодити їй будь-якими способами. Для цього він, об'єднавши зусилля зі старими та новими союзниками, намагається роздобути частини артефакту раніше, ніж це зробить Керріган.
У підсумку Рейнору вдається накопичити достатньо сил і атакувати центральну планету зергів – Чар. Ціною багатьох життів він пробивається до головного вулика Королеви Клинків, активує зібраний артефакт і повертає таким чином Сарі людський вигляд.

Повторне переродження

Знову ставши людиною, Керріган не втратила здатності контролювати зергов. Вона була поміщена в секретну лабораторію, де вчені почали проводити над нею експерименти, намагаючись з'ясувати можливості Сари. Однак через невеликий проміжок часу на комплекс нападають сили Домініону і беруть в полон Рейнора.
Сара Керріган. Історія Королеви Клинків
Заради порятунку Джима Сара знову об'єднує розрізнені зграї зергов. Крім того, вона зустрічається з Зератулом, який попереджає її про прийдешній кінець світу. Не бачачи іншого виходу, Керріган відправляється на Зерус, рідну планету зергов, де знову стає Королевою Клинків. Зібравши достатньо сил, Сара нападає на столицю Домініону і вбиває, не без допомоги Рейнора, імператора Менгска.

Рятівниця

В останньому, принаймні, на даний момент, доповнення Legacy of the Void Сари Керріган відведено не так вже й багато сюжетного часу. Вона лише в декількох місіях допомагає протоссам боротися з військами Амуна. Вже в епілозі кампанії, отримавши силу Уроса, Керріган стає зел-нага нового циклу. За допомогою набутих здібностей вона вбиває Амуна і рятує світ від загибелі. Через два роки Сара, у своїй людській подобі, повертається до Рейнору. З тих пір їх ніхто не бачив.