DWM.exe: що це таке? Питання виправлення помилок і відключення служби

18 0 Новини високих технологій

Користувачі Windows-систем, починаючи з модифікації Vista, часто в диспетчері завдань спостерігають багатьом незрозумілі процеси, які досить сильно навантажують системні ресурси комп'ютера. Одним з таких є DWM.exe. Що це таке - мало хто собі уявляє. Між тим нічого складного в розумінні природи цього процесу немає. Далі ми розглянемо особливості служби, питання її відключення та виправлення помилок, які можуть з'являтися на стадії завантаження операційної системи, що зустрічається найчастіше.


DWM.exe: що це таке?

Процес є одним з компонентів служби «Диспетчер «Робочого столу», який запускається разом з системою і являє собою інструмент композитного відображення вмісту всіх активних вікон.
DWM.exe: що це таке? Питання виправлення помилок і відключення служби
Грубо кажучи, вміст всіх вікон записується у визначені комірки пам'яті, після чого система створює власний (композитний) попередній перегляд, дозволяючи змінювати оформлення кожного вікна (наприклад, додавати ефекти).

Задіяння пам'яті і ЦП

У Windows 7 DWM.exe відповідає за встановлення спеціалізованих тем, включаючи Aero, в якій присутня безліч візуальних спецефектів. Як правило, процес пам'яті відводить для себе близько 40-50 Мб, однак на слабких машинах навантаження може досягати і більш високих значень. У Windows 10 ефекти типу напівпрозорих панелей відсутні, тому зазвичай навантаження не перевищує 15-20 Мб. Неважко зміркувати, що для зниження споживання системних ресурсів необхідно просто вимкнути системний компонент.


Як знизити навантаження на ресурси найпростішим методом?

Найпростішим способом деактивації цього процесу в завантаженої системи можна назвати звичайне його завершення в «Диспетчері завдань». Але наскільки це доцільно? Посудіть самі, адже при рестарті цей компонент активується знову.
DWM.exe: що це таке? Питання виправлення помилок і відключення служби
Щоб знизити навантаження, слід використовувати зміну теми оформлення. Наприклад, можна через меню ПКМ на робочому столі перейти до персоналізації і вибрати класичну тему. Ще краще використовувати розділ параметрів швидкодії, де слід вказати установку найкращої продуктивності замість оптимальної

Помилки служби при старті системи і їх виправлення

Окремо варто звернути увагу і на той факт, що іноді сам процес внаслідок некоректного функціонування служби може викликати появу збою безпосередньо при старті системи, з'явиться напис «Припинена робота DWM.exe»).
DWM.exe: що це таке? Питання виправлення помилок і відключення служби
Як свідчать статистичні дані, найчастіше така проблема чомусь з'являється в Windows 7 Ultimate з архітектурою 32 біта. Не менш поширеним збоєм можна вважати і появу повідомлення «Помилка програми DWM.exe» у працюючій системі. Усунути такі проблеми досить складно, оскільки справжні причини такої поведінки Windows достеменно невідомі. З усіх рішень можна порекомендувати відновлення або довантаження системних бібліотек з використанням програми DLL Suite. Можливо, якісь пов'язані зі службою компоненти таким способом відновити і вийде. Деякі фахівці рекомендують провести повну перевстановлення або оновлення драйверів графічного адаптера, який задіюється службою безпосередньо. Для Windows 7 можна порадити засоби пошуку та усунення проблем з оболонкою Aero.

Як відключити DWM.exe?

Але, як показує практика, на слабких комп'ютерах дану службу і пов'язані з нею процеси краще відключити. Насамперед необхідно деактивувати основну службу DWM.exe. Що це таке з точки зору системи? Власне, нічого критичного в цьому немає, тільки виробляти налаштування класичної теми у цьому випадку не потрібно.
DWM.exe: що це таке? Питання виправлення помилок і відключення служби
Викликаєте меню «Виконати» і шляхом введення команди services.msc перейдіть в розділ служб. Тут потрібно знайти компонент диспетчера вікон «Робочого столу», після чого увійти в налаштування служби, зупинити її і вказати відключений тип запуску. Завершувати процес в «Диспетчері завдань» також не потрібно. Після перезавантаження процес буде деактивовано повністю.

Що робити, якщо це вірус?

Це поки все, що стосується служби DWM.exe. Що це таке, хочеться сподіватися, читачам вже зрозуміло. Тепер скажемо кілька слів про вплив вірусів. Ситуація може бути двоякою: або вірус заражає однойменний системний файл, або має ту ж назву і маскується під описуваний процес. На жаль, копіювання в систему такого ж файлу з незараженого комп'ютера ні до чого не призводить, проблема не усувається.
DWM.exe: що це таке? Питання виправлення помилок і відключення служби
Для початку слід переконатися, що перед нами саме вірус. В диспетчері завдань через ПКМ на процесі знайдіть розташування файлу. Це повинна бути виключно директорія System32. Якщо ви бачите інший каталог, негайно завершуйте процес, видаліть файл і запускайте глибоку перевірку системи будь-яким портативним антивірусним додатком. Але краще всього скористатися утилітою Kaspersky Rescue Disk, записати її на знімний носій і завантажитися з нього ще до старту Windows. Якщо файл пошкоджений вірусом, помилка процесу з'являється саме при старті системи, не виключено, що глибока перевірка виявить шуканий вірус і нейтралізує його. Це буде оптимальним рішенням.

Замість підсумку

Виходячи з усього вищесказаного, можна зробити висновок про те, що нічого страшного в відключенні даної служби немає, хіба що ефектами не зможете скористатися. Але якщо постійно виникають аналогічні проблеми (особливо на застарілих комп'ютерах), краще її повністю деактивувати. До речі, за рахунок цього можна підвищити загальну продуктивність системи. Нарешті, якщо поява помилок і збоїв на сучасних машинах з потужними процесорами і великими обсягами оперативної пам'яті не спостерігається, деактивація процесу не потрібно.