Напрямні в "Фотошопі": активація, настройка і подальша робота

14 0 Новини високих технологій

Досить велика кількість операцій, вироблених в графічних програмах, вимагає попереднього візуального виділення фрагмента зображення, поділу фотографії на зони або малювання стимулюючої прямій лінії для розміщення об'єктів. Напрямні в «Фотошопі» існують саме для цього. Ці лінії значно полегшують роботу в програмі, збільшують швидкість роботи, роблять її більш точною. Далі в статті ми розповімо вам про те, як включити напрямні в «Фотошопі». Не обійдемо увагою і те, як ними користуватися.

Як виглядає напрямна

В будь-якій версії програми «Фотошоп» напрямні лінії - це тонкі і прямі вертикальні і горизонтальні лінії, колір яких можна налаштувати. За замовчуванням вони блакитні. Їх можна встановлювати вручну в будь-якому довільному місці зображення і в будь-якій кількості.


Напрямні в "Фотошопі": активація, настройка і подальша робота

Включення направляючих, перший спосіб

Існує як мінімум два способи того, як включити напрямні в «Фотошопі». У першому випадку потрібно працювати при включеному режимі «Лінійки». Далі діємо так:
 • Перед тим як зробити напрямні в «Фотошопі», виберіть пункт меню «Перегляд» і клацніть по опції «Лінійки».
 • Після цього на внутрішніх кордонах вікна зображення з'являться вимірювальні лінійки.
 • Їх параметри можна задати, клікнувши по ним правою кнопкою миші. Цей режим можна активувати також натисканням сполучення клавіш Ctrl + R. Це поєднання, як і багато інших, працює за принципом «Увімкнути – вимкнути». Тобто, якщо ви знову натиснете відповідні клавши, лінійки перестануть відображатися.
 • Напрямні в "Фотошопі": активація, настройка і подальша робота • Щоб увімкнути напрямні, потрібно поставити курсор на одну з лінійок, клікнути лівою кнопкою миші і, не викручуючи, потягнути в бік малюнка.
 • Як тільки покажчик вийде за межі лінійки, буде видно тонка лінія: горизонтальна, якщо вказівник стояв на горизонтальній лінійці і ви потягнули вниз, і вертикальна, якщо вказівник був на вертикальній лінійці, і ви потягнули вправо.
 • Встановлювати напрямну в «Фотошопі» можна як на самому зображенні, так і на робочій області (сірої області між зображенням і межами вікна). При цьому можна орієнтуватися як на саме зображення, так і на лінійки – для більшої точності.

  Включення направляючих - другий спосіб

  Для абсолютної точності встановлення напрямної в «Фотошопі» можна користуватися другим способом, задаючи точні значення лініях:
 • В головному меню потрібно вибрати знову пункт «Перегляд» і далі – «Нова направляюча».
 • Таким чином викликається діалогове вікно. У ньому потрібно вибрати, яку саме лінію потрібно створити вертикальну або горизонтальну.
 • Потім у віконці опції «Значення» треба вбити необхідне число. Припустимо, це «Горизонтальна, 12 см». У цьому випадку горизонтальна лінія з'явиться на відстані 12 см від верхнього краю малюнка. Або «Вертикальна, -12 см». Так можна намалювати вертикальну напрямну на робочій області, на відстані 12 см від лівого краю зображення.
 • Напрямні в "Фотошопі": активація, настройка і подальша робота

  Подальша робота з напрямними в "Фотошопі"

  Програма дозволяє проводити подальшу роботу з намальованими лініями:
 • Їх можна пересувати. Для цього поставте вказівник миші на напрямну, натисніть ліву кнопку миші і потягніть лінію в потрібну сторону.
 • Їх можна прибирати. В цьому випадку потрібно в такий же спосіб витягнути лінію на лінійку – напрямна зникне. Видалити всі лінії можна, вибравши команду «Видалити напрямні» в пункті меню «Перегляд».
 • Їх можна тимчасово відключати. Це необхідно, коли вони заважають оцінити зображення. Якщо це необхідно, натисніть сполучення клавіш Ctrl + ;, і напрямні перестануть відображатися. Повторне натискання цих клавіш знову викличе раніше намальовані напрямні. Також вони знову з'являються, якщо намалювати будь-яким з описаних вище способів нову лінію.
 • Настройка кольору і типу

  Як вже говорилося вище, колір цих ліній можна налаштувати. Для цього в меню «Правка» виберіть підпункт «Налаштування» і далі - «Напрямні, сітка та ін». В розділі «Напрямні» виберіть один із запропонованих кольорів та, якщо це необхідно, поміняйте «Стиль»: розробники пропонують або суцільну лінію, або точковий.
  Напрямні в "Фотошопі": активація, настройка і подальша робота
  І дійсно, при обробці деяких типів зображень блакитні або рожеві лінії можуть заважати візуальному сприйняттю, зате пунктирні сірі або чорні лінії можуть бути одночасно і корисними, і майже непомітні.

  Випадки, коли напрямні необхідні

  Самий затребуваний випадок, коли необхідне використання направляючих в «Фотошопі», - це відділення області малюнка до його виділення відповідним інструментом в цілях кадрування або копіювання виділеної частини. Скажімо, якщо з групової фотографії потрібно вирізати один з портретів, то межі легше спочатку «підігнати» напрямними, а потім вже вирізати. Крім того, напрямні дуже допомагають визначитися з композицією малюнка. Так, при створенні обкладинки книги цими лініями легко визначити майбутні області обкладинки: назва книги, логотип видавництва, декоративні елементи, ілюстрації.
  Напрямні в "Фотошопі": активація, настройка і подальша робота
  Ці лінії зручні також при вирівнюванні об'єктів щодо один одного або щодо деталей ілюстрації. Нарешті, до такої горизонталі або вертикалі можна прив'язати будь-який інструмент малювання для проведення прямих ліній («Перегляд – Прив'язати до – Напрямних»). Скажімо, якщо потрібно намалювати декоративної пензлем пряму вертикальну лінію, можна вибрати інструмент "Пензель", включити режим прив'язки і провести вказівником миші по напрямній. Навіть якщо ваші рухи не будуть точними, лінія прив'яжеться до неї і буде геометрично точною. Таким чином, кожна напрямна в «Фотошопі» може виконувати своє завдання, і використання цих ліній може бути багатоплановим і відповідати самим різноманітним цілям обробки зображень.