Sidebar: що це таке і наскільки доцільно його використовувати?

14 0 Новини високих технологій

Після виходу модифікації Windows Vista думки користувачів з приводу впровадження деяких нововведень розділилися. Одні вважали (і вважають) їх революційними, інші ставляться до них вкрай негативно, оскільки в більшості своїй вони використовують дуже багато системних ресурсів. Зокрема, мова йде про компоненті Sidebar. Що це за елемент, як його використовувати або вимкнути, і далі буде розглянуто. І для початку про призначення даної служби та однойменного процесу в «Диспетчері завдань».


Sidebar: що це за компонент Windows?

Відразу ж хочеться попередити всіх користувачів, що цей компонент вперше був представлений саме в «Вісті», але у восьмій і десятій версії розробники від нього відмовилися. Тобто стає зрозуміло, що і в модифікації XP Sidebar теж відсутня.
Sidebar: що це таке і наскільки доцільно його використовувати?
Тепер безпосередньо про те, що це за компонент і навіщо він потрібен. Для розуміння цього просто переведіть англійський термін. Він означає «бічна панель». Що вона собою являє? Це вертикальна область, розташовується за замовчуванням в правій частині Робочого столу», на якій показані додаткові іконки додатків (так звані віджети), які дозволяють здійснювати швидкий доступ до деяких стандартних системним додатками на зразок календаря, інформаційного погодного або новинного блоку і т. д.

Як працює бічна панель і чому з'являються помилки?

Така панель Sidebar. Що це таке, розібралися. Тепер подивимося, як це все працює. Незважаючи на те, що виконуваний файл, який відповідає за однойменний процес, знаходиться в автозавантаження Windows і активний в «Диспетчері завдань», насправді панель потрібно викликати окремо.


Sidebar: що це таке і наскільки доцільно його використовувати?
Що ж стосується налаштування, спочатку набір віджетів, запропонований розробниками, був вельми убогим, але потім з'явилися додаткові служби. Крім того, в інтернеті ентузіасти почали викладати власні розробки, які можна було інтегрувати в панель. На жаль, як і всі інші системні компоненти, ця служба не застрахована від появи збоїв у її роботі. Найчастіше, як вважається, це пов'язано із старінням браузерного розширення Flash Player від Adobe. Однак і сам процес може викликати підвищене використання системних ресурсів у вигляді навантаження на центральний процесор і оперативну пам'ять. Але така ситуація в основному характерна для малопотужних комп'ютерів, які відповідають тільки мінімальним вимогам встановлених на них операційних систем. Щоб знизити навантаження, службу слід вимкнути.

Що робити при високому навантаженні на ресурси?

У працюючій системі для одноразової зупинки служби можна скористатися завершенням процесу Sidebar.exe в «Диспетчері завдань».
Sidebar: що це таке і наскільки доцільно його використовувати?
Але це дасть лише короткочасний ефект, оскільки після перезавантаження цей елемент знову активується (він включений в список автозавантаження системи).
Sidebar: що це таке і наскільки доцільно його використовувати?
Для його виключення із зазначеного розділу необхідно використовувати команду msconfig в консолі «Выполнить», після чого в викликаному конфігураторі перейти до шуканої вкладці і зняти прапорець з рядка панелі. Рестарт системи після збереження налаштувань обов'язковий.

Як відключити Sidebar для Windows 7 повністю?

Але навіть такий підхід повної впевненості у відключенні бічній панелі не дає (мало коли вона може активуватися самостійно).
Sidebar: що це таке і наскільки доцільно його використовувати?
Оптимальним рішенням стане виклик розділу програм і компонентів з «Панелі управління», де в списку елементів системи потрібно деактивувати відповідний компонент, появились погодитися з повідомленням, дочекатися відключення і зробити рестарт. Також можна застосувати відключення основного і пов'язаних процесів в розділі служб (services.msc) з зупинкою роботи і виставленням відключеній опції типу запуску. Але повністю видалити цей компонент системи навіть з залученням дєїнсталлятор не вийде, оскільки ні в одному з розділів даний компонент показаний не буде (хоча самі по собі деинсталлятори здатні видаляти навіть вбудовані додатки та елементи системи).

На закінчення

Ось коротко і все, що стосується системного компонента інтерфейсу Sidebar. Що це таке, здається, будь-якому користувачу вже зрозуміло. Наскільки доцільно тримати службу в активному стані, кожен вирішує сам. Зрозуміло, що при наявності потужного процесора і достатнього обсягу оперативної пам'яті панель особливого впливу на продуктивність системи не зробить. А ось зі слабенькими машинами краще не ризикувати. Тим не менш багатьох цікавить питання використання панелі не тільки в «Вісті» або «сімці». Так, така можливість є. Для цього необхідно скачати і встановити Sidebar для Windows XP, 8 або 10 (можна використовувати і офіційний ресурс Microsoft, і власні розробки юзерів, що входять до групи підтримки). Але за умови наявності XP-модифікації слід врахувати, що це може спровокувати підвищення навантажень, а сама система стане працювати набагато повільніше. Так що, сто разів подумайте, перш ніж займатися подібними речами і невиправдано перевантажувати процесор і оперативна пам'ять. І звичайно ж, слід враховувати, що деякі віруси можуть маскуватися під цей аплет, тому після завантаження відповідних інсталяторів їх бажано перевірити на наявність вбудованих шкідливих кодів.