Зовнішній жорсткий диск: рейтинг надійності, моделі, виробники, обсяг

370 0 Новини високих технологій

Коли вибираєш комп'ютер або ноутбук, доводиться звертати увагу на багато параметрів. Здавалося б, розібратися з тим, яка повинна бути відеокарта, процесор або пам'ять, неважко. Складність полягає в тому, що кожен із параметрів має свої характеристики. Наприклад, щоб вибрати жорсткий диск, необхідно звернути увагу на його обсяг, швидкість роботи або інтерфейс підключення. Вибір будь-якого пристрою, особливо пов'язаного з ПК, вимагає дуже ретельного аналізу. Але що робити, якщо ви вибрали відмінний ноутбук, але його єдиним недоліком є невелика кількість пам'яті? Про це подбали кращі виробники зовнішніх жорстких дисків.

Зовнішній жорсткий диск: рейтинг надійності, моделі, виробники, обсягДля чого?

Рідко коли виходить придбати ПК, який влаштовував би абсолютно у всіх аспектах. Рано чи пізно з'являються «підводні камені», про які ви раніше не помічали. Буває, що відеокарта застаріла, буває, що не вистачає обсягу пам'яті. До речі, в цьому випадку є один нюанс. Справа в тому, що деякі користувачі можуть навантажувати комп'ютер різними програмами. Щоб задовольнити їх потреби в обсязі пам'яті, потрібно купити новий жорсткий диск. Але бувають випадки, коли користувач працює з великою кількістю матеріалу. Це може бути монтажер або фотограф, яким потрібно створити свій архів. У цьому випадку можна купити зовнішній жорсткий диск. Рейтинг надійності ми розглянемо трохи пізніше, а зараз дізнаємося про переваги і недоліки цих пристроїв, а також про причини їх появи.

Чому?

Зовнішній ЖД з'явився разом зі страхом втрати даних. Багато фахівці зіткнулися з тим, що флешки для зберігання інформації їм не вистачало. Купувати їх незліченна кількість незручно. Раніше на їх місце приходили дискети та диски, але зараз цей варіант ще гірше. В результаті зовнішній вінчестер з'явився тоді, коли знадобився об'єм пам'яті 500 гб, а в ідеалі - 1 терабайт.
Зовнішній жорсткий диск: рейтинг надійності, моделі, виробники, обсягПричиною страху втрати інформації стало розповсюдження вірусів, троянських коней, софтів-шпигунів і іншого того, що могло стерти всі важливі та потрібні матеріали. Зовнішні вінчестери стали рятівним колом у цій ситуації. Їх обсяги могли бути досить великими, щоб туди скидати не тільки важливі документи, але і улюблені мультимедійні файли.

Надійність і міцність

Переваг у таких пристроїв багато. Абсолютно неважливо, який у вас зовнішній жорсткий диск - 500 Гб або 2 терабайти. Всі залежить тільки від ваших уподобань. Головна його перевага – це великі запаси пам'яті. Радує і його співпрацю з ПК. Вам не потрібно шукати додатковий софт, щоб зуміти підключити вінчестер. Залежно від інтерфейсу кабелю, ви під'єднуєте провід з відповідним роз'ємом. На комп'ютері пристрій ідентифікується як зовнішній накопичувач. Перед вами - повний доступ до всієї інформації. До речі, диск також можна захистити від чужих очей. На відміну від інтегрованого ЖД, цей можна не тільки запоролить, але і просто сховати подалі в робочий стіл. Також, як вже говорилося раніше, разом із зовнішнім вінчестером користувач захищений від будь-якої загрози. Наприклад, ви працювали з важливими документами і вам необхідно, щоб вони залишилися в наявності. Можна скопіювати на ЖД, і у разі вірусної атаки на ваш ПК вся важлива інформація залишиться в цілісності.
До речі, є ще одне перевагу. Зовнішній жорсткий диск, рейтинг надійності якого ми дізнаємося зовсім скоро, має дуже міцний корпус. Взагалі пристрій складається з самого ЖД і його міцної коробки. В залежності від виду, ваш вінчестер в тій чи іншій мірі буде захищений від зовнішнього впливу і зносу.
Зовнішній жорсткий диск: рейтинг надійності, моделі, виробники, обсяг
Ну і останнє значуща перевага – це структуризація інформації. Як і звичайний ЗАЛІЗНИЧНИЙ, зовнішній також можна розділити на блоки, в яких зберігається інформація. Також з нього легко відновити дані, а для виключення втрати матеріалів з внутрішнього HDD їх легко перенести на зовнішній.

Недоліки

Є і основний недолік, який отримав зовнішній жорсткий диск 1 терабайт. Ціна буває деколи дуже завищеною. Пов'язано це з багатьма причинами: іноді її штучно підвищують, іноді внаслідок популярності бренду. Хоча все одно купівля ЖД на 1 терабайт обійдеться вам дешевше, ніж придбання 30 флешок за 32 Гб. Чим акуратніше користувач буде ставитися до зовнішнього вінчестера, тим довше вона проживе. Передчасні поломки частіше пов'язані із зовнішніми пошкодженнями, особливо при транспортуванні. Десь ненавмисно стукнули, десь упустили - сектора пошкоджуються і дані губляться. Та ж історія і з файлами, які потрапляють на ЖД. Якщо вони вже пошкоджені, після їх попадання в пам'ять пристрою можуть поширитися віруси і знищити всі дані.

Види зовнішніх дисків

Щоб вибрати якісний товар, потрібно добре вивчити сподобався зовнішній жорсткий диск. Обсяг - це не єдиний параметр, за яким можна визначитися з моделлю. Слід звернути увагу на типи HDD. Перший вид відрізняється тим, що його розмір - 3.5 дюйма. Зазвичай такий купують власники настільних ПК. На відміну від другого виду, він має більші габарити, тому йому потрібно додаткове харчування. Тим не менш такий варіант вважається відмінним. Головною його особливістю є можливість автоматичного резервного копіювання.
Зовнішній жорсткий диск: рейтинг надійності, моделі, виробники, обсяг

Другий вид більш компактний – всього 2.5 дюйма. Він розташовує до того, щоб бути завжди під рукою. Дуже міцний цей зовнішній жорсткий диск. Рейтинг надійності завжди очолюють пристрою саме цього типу. Це пов'язано з тим, що у них відмінна ударостійкість. Якщо він випадково випаде з кишені, то особливо не постраждає. Може, корпус і подряпається, а ваша інформація залишиться в цілості. Хоча всьому є межі: якщо його добряче вдарити молотком, то, швидше за все, можна буде з ним розпрощатися.

Найнадійніший

Щоб розподілити ЖД за рейтингом надійності, потрібно звернути увагу на декілька основних параметрів. Насамперед це довговічність, типові проблеми, матеріали, програмні збої і т. д. Безліч фахівців не раз перевіряла провідних виробників вінчестерів. Вони виявили, що на даний момент найбільш надійним ЖД залишається пристрій від компанії Hitachi. Крім того, що цей факт підтверджений думками користувачів, також було проаналізовано певну кількість моделей від цієї фірми. Результати перевірки показали, що Hitachi може бути пошкоджений тільки у випадку неакуратне поводження з ним. В іншому не було виявлено ні заводського шлюбу, ні слабкого сайту.

Раз на Раз не доводиться

Варто звернути увагу і на інші компанії, які виробляють зовнішні і внутрішні ЖД. Головним «невдахою» по надійності нині вважається Seagate. Розробники створювали конструкцію диска в стислі терміни, що позначилося на якості продукту. Головна проблема вінчестерів цієї компанії полягає в слабких вузлах. Є також дані, що в серії досить великий відсоток браку. Є товари, які не прожили і більше року.
Зовнішній жорсткий диск: рейтинг надійності, моделі, виробники, обсяг
Взагалі поширеною проблемою, яку отримав зовнішній жорсткий диск Western, Samsung, Seagate і інші, залишається збій мікросхеми. Це позначається на роботі комп'ютера, він починає гальмувати і виснути. Якщо при цьому перезавантажити ПК, диск зникає з системи. Значить, його мікрокод вже зруйнований. Також є в деяких партіях проблема з клином шпинделя двигуна. Зазвичай така поломка відбувається у HDD, який має великий обсяг пам'яті. У цьому випадку в конструкції застосовується більшу кількість магнітних пластин. Вони перевантажують вісь вінчестера, під їх вагою вона прогинается, а потім перестає обертатися. Це відбувається не само собою. Досить разок випадково зачепити ЗАЛІЗНИЧНОГО або впустити його. Помітити таку поломку можна, прислухаючись до шуму HDD. Зазвичай він починає різко «дзижчати».

Дуже тендітний

Зовнішній жорсткий диск WD 2Tb також не раз підводив користувача. З-за великого обсягу пам'яті ці вироби мають навантаження магнітних пластин на вісь, тому часто не проживають більше року. Є у них і збої в роботі магнітних головок. Пов'язано це з тим, що диск перегрівається або отримує зовнішні пошкодження. Взагалі, конструкція будь-якого HDD цієї фірми дуже квола. Зовнішній жорсткий диск WD Elements чутливий до ударів і тиску. До речі, якщо прикласти силу до корпуса, кришка зсувається, а магнітні головки перебувають під низьким кутом до магнітних пластин. Така поломка відразу «поховає» всю вашу інформацію на ЖД. Тим не менш Western Digital популярні серед покупців. Ці недоліки спостерігаються досить рідко. В основному більшість моделей надійні з боку механіки та електроніки.

Варіант на 500 Гб

Останнім часом на ринку з'явилася величезна кількість зовнішніх жорстких дисків. Вони випускаються різними компаніями, і навіть ті фірми, які нікому не знайомі зараз, стають лідерами продажів. Зовнішній жорсткий диск 500 Гб – це найпростіший і найпоширеніший варіант серед користувачів. Його головною перевагою є ціна.
Зовнішній жорсткий диск: рейтинг надійності, моделі, виробники, обсяг
В цій категорії є дві моделі, які зараз вважаються лідерами за відгуками і продажу. Всього за 3800 рублів ви зможете придбати ADATA DashDrive Durable HD650. Головною родзинкою цього ЖД є його конструктивна міцність. Крім того, у девайса цікавий привабливий дизайн: яскраві кольори і карбонові вставки. Для надійності цей накопичувач отримав тришаровий прогумований корпус, завдяки якому він може амортизувати поштовхи під час користування і транспортування. Пластик досить міцний і мінімізує появу подряпин. В основу цієї моделі поклали знаменитий ЗАЛІЗНИЧНИЙ від Toshiba. Швидкість його становить 5400 обертів на хвилину. Вінчестер вийшов дуже компактним і легким. Обмін інформацією може відбуватися з максимальною швидкістю 120 мб/сек. Є індикатор стану, а також інтерфейс USB 2.0. Друга модель в категорії недорогі зовнішні жорсткі диски Western Digital WDBLNP5000A-EEUE. У нього дуже симпатичний зовнішній вигляд. Всередині знаходиться фірмовий ЖД від виробника. Швидкість обертання - 5400 оборотів в хвилину. Буфер об'ємом 8 мегабайт. Швидкість передачі даних така ж, як у попереднього девайса. Накопичувач працює з інтерфейсом USB 3.0. Є індикатор стану. На відміну від попередньої моделі, пристрій продається разом з ПО для діагностики і обслуговування. Ціна такого девайса – 5300 рублів.

Універсальні накопичувачі

Далі ми розглянемо зовнішній жорсткий диск 1 терабайт. Ціна його в середньому 4-6 тисяч рублів. Серед усіх нині виділяється Silicon Power Stream S03. ЗАЛІЗНИЧНИЙ відрізняється цікавим дизайном. Зовні дуже схожий на блокнот з закругленими листами і загнутим верхнім куточком. Там як раз і розміщується індикатор роботи. Для обміну інформацією через цей накопичувач можна користуватися інтерфейсами USB 2.0 або USB 3.0.
Зовнішній жорсткий диск: рейтинг надійності, моделі, виробники, обсяг
Матеріали корпусу досить міцні. Він зроблений з якісного пластику, поверхня матова, тому менше притягує відбитки пальців і пил. Є в оболонки гумові ущільнювачі, які захищають від удару. На даний момент це кращий зовнішній накопичувач серед терабайтових версій всього за 4300 рублів. Серед дисків, що мають об'єм пам'яті 1 терабайт, можна виділити і Toshiba STOR.E SLIM. Дизайн не виділяється нічим примітним. Зовнішній вид класичний, має компактний розмір і металевий колір. На платі знаходиться інтегрований контролер SATA-USB. Інтерфейси USB 302.0 або функціонують, відображаючи статус роботи синім і білим кольором відповідно. Швидкість до 110 Мб/с. Накопичувач має міцні матеріали, які підвищують його ударостійкість. Також пристрій можна убезпечити від чужих очей, встановивши пароль і налаштувавши автоматичне резервне копіювання. Головним достоїнством цього ЖД є його термостійкість і тиха робота. А ось відсутність апаратного шифрування – неприємна новина. Ціна цього девайса - 4800 рублів.

Гіганти

Кому-то одного терабайта буде мало, для таких людей був створений зовнішній жорсткий диск Toshiba CANVIO ALU на 2 Тб. Корпус виконаний з алюмінію, є 4 забарвлення девайса. Він має шорстке покриття, за рахунок якого не вислизає з рук. Конструкція має датчик ударів, що підвищує цілісність збережених матеріалів. Швидкість передачі близько 115 Мб/с. Головне достоїнство цього накопичувача - якість збірки. Крім того, він працює дуже тихо, не перегрівається, а також доступний разом з утилітою для резервного копіювання. Вартість його становить 6600 рублів.
Зовнішній жорсткий диск: рейтинг надійності, моделі, виробники, обсяг
Є ще одна модель такого ж обсягу від Western Digital WDBU6Y0020BBK-EESN. Він трохи дешевше попереднього накопичувача. Виглядає теж досить просто. Має ударостійкий корпус і шорсткий якісний пластик. Працює зі швидкістю 120 Мб/с і інтерфейсом USB 3.0. Головний його плюс: тиха і низька температура при активній роботі.

Велетень

А ось Seagate Backup Plus Fast Portable Drive нині вважається революційним накопичувачем. Його обсяг становить аж 4 терабайта. Його головним завданням вважається швидкий бекап. Також може служити відмінним архівом для важливих файлів. Його реальна швидкість передачі даних нині вважається безкомпромісної – 220 Мб/сек. Пов'язано це з тим, що помістили всередину відразу два жорстких диска. Таке рішення вплинуло і на габарити пристрою: 307 грам досить багато для зовнішнього носія. Працює з інтерфейсом USB 3.0. Може співпрацювати відразу з двома пристроями. Недоліки цього зовнішнього жорсткого диска теж є: помітний нагрів і дуже висока ціна – 25 тисяч рублів.
Зовнішній жорсткий диск: рейтинг надійності, моделі, виробники, обсяг
Серед користувачів знайшлися й незадоволені. Багато, хто зіткнувся з цією моделлю, скаржилися на гальма в роботі. Причому якщо записувати інформацію на девайс можна без проблем, то зчитувати її складніше. Запуск відновної фірмової програми вказав на пошкоджені сектори. Як вже говорилося раніше, зовнішні накопичувачі від Seagate нині самі ненадійні. Особливо це стосується пристроїв з великим об'ємом пам'яті. Тому можна зустріти не раз негативні відгуки про Seagate Backup Plus Fast Portable Drive від користувачів.

Підсумки

Зараз важко визначити, який краще придбати зовнішній жорсткий диск. Рейтинг надійності скласти теж непросто. Це пов'язано з тим, що не завжди комплектація буває якісною. Деякі девайси приходять бракованими. Середня виживаність зовнішнього диска - близько 3-4 років. Але таких показників можуть домогтися не всі компанії. Більше п'яти років зазвичай живуть девайси від Hitachi і деякі молодші моделі Western Digital.