Опис основних характеристик ПК

43 0 Новини високих технологій

Персональний комп'ютер — це багатоцільове пристрій, розмір, можливості і ціна якого роблять його доступним для індивідуального використання. Основні характеристики ПК призначені для експлуатації кінцевим користувачем, а не комп'ютерним експертом або спеціалістом. Перші власники комп'ютерів в 1960-х роках повинні були писати свої власні програми для будь-якої корисної роботи з машинами. Наразі програмне забезпечення, а також основні технічні характеристики ПК зазвичай розробляються і поширюються незалежно від виробників обладнання або ОС.


Історія

З початку 1990-х років операційні системи Microsoft і апаратні засоби Intel домінували на ринку персональних комп'ютерів, спочатку з MS-DOS, а потім з Windows. Альтернативи операційних систем Microsoft Windows займають меншу частку в галузі. До них відносяться MacOS від Apple і безкоштовні Unix-подібні операційні системи з відкритим вихідним кодом, такі як Linux. Advanced Micro Devices (AMD) забезпечує основну альтернативу процесорам Intel.
Опис основних характеристик ПК

Як влаштований ПК: основні характеристики ПК

Кожен повністю працездатний комп'ютер складається з одних і тих же базових компонентів. Перелічимо основні характеристики ПК і головні компоненти:
 • процесор;
 • материнські плати;
 • корпус;
 • оперативна пам'ять;
 • графічна карта;
 • жорсткий диск;
 • оптичний привід;
 • електроживлення.
 • Також базова комплектація передбачає периферійне устаткування в залежності від цілей користувача. Нижче докладно представлені основні характеристики ПК — для 7 класу школи це буде найбільш корисно при вивченні пристрою обладнання.


  Комп'ютерний корпус

  Корпус комп'ютера являє собою «коробку», яка містить основні компоненти. Зазвичай виготовляється із сталі або алюмінію в поєднанні з пластиком, хоча для спеціалізованих рішень використовуються інші матеріали, такі як дерево і загартоване скло. Корпусні коробки доступні в різних розмірах і формах, які звичайно визначаються конфігурацією материнської плати, оскільки це найбільший і центральний компонент більшості комп'ютерів.
  Опис основних характеристик ПК

  Блок живлення

  Блок живлення (PSU) як основна характеристика ПК перетворює електроенергію змінного струму загального призначення постійний струм (DC) для інших компонентів комп'ютера. Номінальна вихідна потужність блоку живлення зазвичай повинна бути приблизно на 40% більше, ніж розраховується споживана потужність систем. Це захищає від перевантаження і від погіршення продуктивності. Пристрій ПК і його основні характеристики передбачають ємність харчування від 250 до 2000 Вт.

  Центральний процесор

  Центральний процесор (CPU) є частиною комп'ютера, що виконує інструкції програмного забезпечення. На нових ПК процесор містить більше мільйона транзисторів в одній мікросхемі інтегральної схеми, званої мікропроцесором. У більшості випадків підключається безпосередньо до материнської плати. Чіп процесора може мати радіатор і вентилятор для охолодження. Комп'ютери, сумісні з IBM PC, використовують мікропроцесор, сумісний з x86 виробництва Intel, AMD, VIA Technologies або Transmeta. Спочатку комп'ютери Apple Macintosh були побудовані з використанням сімейств процесорів Motorola 680x0 а потім перейшли на серію PowerPC. У 2006 році вони перейшли на x86-сумісні процесори Intel.
  Опис основних характеристик ПК

  Материнська плата

  Материнська плата є основною друкованою платою в персональному комп'ютері і визначає призначення, склад та основні характеристики ПК. Інші основні компоненти системи підключаються безпосередньо до неї або через кабель. Материнська плата містить мікропроцесор, який підтримує ЦПУ (в основному, інтегральні схеми), що забезпечують інтерфейс між пам'яттю та периферійними ланцюгами введення/виводу, основною пам'яттю і засобами для настроювання комп'ютера відразу після включення живлення. У багатьох портативних і вбудованих персональних комп'ютерах материнська плата містить майже всі основні компоненти ПК. Часто материнська плата також містить одну або кілька периферійних шин і фізичних роз'ємів для розширення. Іноді до неї підключається вторинна дочірня плата, щоб забезпечити додаткову розширюваність.

  Основна пам'ять

  Основна пам'ять ПК — це первинне оперативне запам'ятовуючий пристрій, що безпосередньо доступно ЦП і використовується для зберігання поточної виконуваної програми і необхідних даних. В якості основного сховища ПК використовують напівпровідникове оперативне запам'ятовуючий пристрій (ОЗП) різних типів, таких як DRAM, SDRAM або SRAM. Який саме тип використовується, залежить від проблем з витратами та продуктивністю в будь-який конкретний момент часу. Оперативна пам'ять набагато швидше, ніж масові пристрої зберігання даних, такі як жорсткі або оптичні диски, але зазвичай нестабільна, що означає, що вона не зберігає своє утримання (інструкції або дані) відсутність потужності. У результаті основна пам'ять зазвичай не підходить для довготривалого зберігання інформації або архівних даних.
  Опис основних характеристик ПК

  Жорсткий диск

  Пристрої зберігання даних містять програми і дані, навіть у випадках, коли живлення вимкнено. Вони вимагають потужності для виконання функцій читання і запису під час використання. Якщо контролер масового зберігання надає додаткові порти для розширення, ПК також може бути модернізовано шляхом додавання додаткових жорстких або оптичних дисків. Стандартними інтерфейсами для підключення внутрішнього пристрою зберігання даних є PATA, SATA і SCSI. Твердотільні накопичувачі (SSD) є набагато більш швидкою заміною для традиційних механічних жорстких дисків, а також більш дорогими з точки зору вартості на гігабайт.
  Опис основних характеристик ПК

  Візуальний дисплей

  Комп'ютерний монітор, або просто дисплей, — це частина електроустаткування, зазвичай окрема від корпусу комп'ютера, яка відображає візуальні зображення без створення постійної комп'ютерної записи. Дисплей містить електронну схему, яка генерує зображення сигналів, отриманих від комп'ютера. Всередині ПК, вбудованої в материнську плату або підключеного до нього в якості карти розширення, є схема попередньої обробки для перетворення вихідних даних мікропроцесора у формат, сумісний з схемою дисплея. Спочатку зображення з комп'ютерних моніторів містили тільки текст, але по мірі появи графічних користувацьких інтерфейсів вони стали показувати більше зображень і мультимедійного контенту.

  Відеокарта

  Відеокарта, інакше звана графічною картою, графічним адаптером або відеоадаптером, обробляє графічний висновок з материнської плати і передає її на дисплей. Це невід'ємна частина сучасних мультимедійних обчислень. Графічна схема може бути інтегрована з материнською платою чи може бути на картах в слотах PCI, AGP або PCI Express.

  Клавіатура

  Комп'ютерна клавіатура як основна характеристика ПК являє собою комбінацію кнопок, кожна з яких відповідає функції, букви чи номером. Вони є основними пристроями, що використовуються для введення тексту. У більшості випадків вони містять масив ключів, спеціально організованих, із відповідними літерами, цифрами і функціями, надрукованими або вигравіруваними на кнопці. Вони, як правило, розроблені на мові операторів, і існує безліч різних версій для різних мов.
  Опис основних характеристик ПК
  Англійською мовою найбільш поширеним розташуванням є макет QWERTY, який спочатку використовувався в друкарських машинах. Вони еволюціонували з часом і були змінені для використання на комп'ютерах з додаванням функціональних і цифрових клавіш, клавіш зі стрілками і кнопок, відносяться до операційної системи. На додаток до алфавітним клавішах комп'ютерні клавіатури зазвичай мають цифрову клавіатуру і ряд функціональних клавіш і спеціальних клавіш, таких як CNTRL, ALT, DEL та Esc. Багато клавіатури включають світлодіодні індикатори під клавішами, які збільшують видимість букв або символів в умовах недостатнього освітлення.

  Комп'ютерна миша

  Комп'ютерна миша як основна характеристика ПК — це невеликий пристрій, який користувачі утримують і ковзають їм по плоскій поверхні, вказуючи на різні елементи графічного інтерфейсу з допомогою екранного курсору, а також обирають і переміщають об'єкти з допомогою кнопок. Миші можуть бути підключені до спеціального роз'єму або до USB-порту, також можуть підключатися в бездротовому режимі. Пристрій включає одну або декілька кнопок, що дозволяють користувачеві сигналізувати комп'ютера про виконання якої-небудь операції, наприклад, вибору елемента меню варіантів на екрані. Миша може бути колесо прокручування, щоб користувачі могли переміщати коротке зображення. Ролер можна також натиснути і використовувати в якості третьої кнопки. Деякі колеса миші можуть нахилятися з боку в бік, щоб дозволити прокручування в бік. Механічні миші використовували кулька, який приводив імпульсні генератори для виявлення руху вздовж осі «північ-південь» або «схід-захід». Оптичні миші використовують спеціальний килимок для миші з друкованою сіткою, що дозволяє виявляти рух, або ж використовувати мікросхему формування зображення, яка дозволяє виявляти рух практично на будь непрозорій поверхні.
  Опис основних характеристик ПК

  Операційна система

  Операційна система (ОС) керує комп'ютерними ресурсами і надає програмістам інтерфейс, що використовується для доступу до цих ресурсів. Обробляє системні дані і користувальницький введення і відповідає, розподіляючи і керування завданнями та внутрішніми системними ресурсами в якості сервісу для користувачів і програм. Операційна система виконує основні завдання, такі як управління пам'яттю і її розподіл, визначення пріоритетів системних запитів, управління пристроями введення та виведення, спрощення комп'ютерних мереж і управління файлами. Звичайними сучасними настільними операційними системами є Microsoft Windows, MacOS, Linux, Solaris і FreeBSD. Windows, MacOS і Linux.