Правила створення візиток в "Фотошопі"

14 0 Новини високих технологій

Професійно зробити візитку можна не тільки, доручивши цю справу працівникам друкарні, але і самостійно. Так вже склалося, що нечувано платний «Фотошоп» є практично у всіх, кому потрібно обробляти фотографії. Є й інші, спеціально пристосовані для цих цілей програми. Але через поширеність саме Adobe Photoshop, у цій статті буде розглянуто покрокове створення візитки в «Фотошопі».

Для чого потрібна візитка

Людям, яким за родом своєї діяльності потрібно постійно передавати свої контактні дані іншим особам, досить складно обійтися без візитних карток, які простіше називають візитками. Вони настільки міцно ввійшли в діловий обіг, що, в тому випадку, якщо людина не має їх, на нього вже дивляться і оцінюють: «А чи можна з цим людиною мати справу, якщо у нього немає візитки?».


Носіння цих карток з собою сприяє тому, що не доводиться постійно з собою носити ручки, папір, на якій поспіхом потрібно встигнути записати інформацію, як можна з вами зв'язатися. Нижче буде розглянуто, як відбувається створення візиток в "Фотошопі".

Як приступити до створення

Правила створення візиток в "Фотошопі"
Для того щоб самому випробувати, як створити візитку в "Фотошопі", потрібно мати цю програму на своєму робочому комп'ютері. Можна прочитати статтю, все зрозуміти, але, не маючи під рукою робочу програму, благополучно забути послідовність дій. Отже, припустимо, що у вас є "Фотошоп". Створюєте новий документ, натиснувши на відповідну піктограму на панелі інструментів або скориставшись клавіатурної комбінацією Ctrl-N. У вікні необхідно вибрати розмір візитки. В "Фотошопі" його визначаєте в 56 мм по висоті і 96 мм по ширині. Встановлюєте тут же дозвіл 300 пікселів/дюйм (dpi), колірний режим — кольори CMYK, 8 біт (останнє може бути розташовано ще правіше по відношенню до квітів CMYK), вміст фону — білий (або на ваш смак), колірний профіль CoatedFOGRA39 попіксельне пропорцію — квадратні пікселі.


Закриваєте вікно, підтверджуючи внесені значення за допомогою клавіатурної клавіші «Enter» або клікнувши на віртуальну кнопку «ОК». Використання CMYK пояснюється тим, що на папір не можна перенести всю гаму кольорів, яка спостерігається на екрані при роботі з колірним режиму RGB.

Макет

Створення візиток в "Фотошопі" передбачає розмітку макета. Для цього перейдіть в панель меню виберіть «Перегляд» - «Лінійки» (за допомогою гарячих клавіш Ctrl-R), в результаті чого "Фотошоп" стане схожий на Word, має вертикальну і горизонтальну лінійки. Вибираєте розмірність лінійок «мм». Це досягається з допомогою кліка по будь лінійці і вибором потрібних одиниць вимірювання. Включаєте допоміжні елементи за допомогою гарячих клавіш Ctrl + N. Першу напрямну ставите по вертикальній лінійці на 6 мм, другу — на 90 мм. Далі розставляєте горизонтальні напрямні — на 6 і 50 мм відповідно.
Правила створення візиток в "Фотошопі"
Вся робота буде відбуватися в утворився прямокутнику. Краю в подальшому при розпечатуванні будуть обрізані. Виділіть місце під фотографію (як правило, не більше 1/3 від наявної площі прямокутника) і поставте там ще одну вертикальну напрямну. Далі розгляньте покрокову інструкцію, як зробити візитку в "Фотошопі".

Вибір градієнта

Створення візитки в "Фотошопі" передбачає, що потрібно вибрати необхідний градієнт. Це досягається дублюванням шару і вибором з контекстного меню «Дублювати шар». Для заливки отриманого шару градієнтом вибираєте однойменний інструмент на панелі. Після цього відкривається редактор градієнтів, в якому здійснюєте вибір вподобаного вам.

Вписування ПІБ

Потім переходьте до інструменту «Горизонтальний текст» (гаряча клавіша "Т" англійська), вибираєте, який будете використовувати шрифт, кегль, розмір і колір. Якщо не впевнені в правильному виборі, краще поекспериментувати і подивитися на результат. Пишете прізвище, для переходу на наступний рядок з метою написання імені та по батькові або тільки імені натискаємо одночасно Ctrl та Enter.
Правила створення візиток в "Фотошопі"
У випадку, якщо якась частина тексту заходить за обмеження, які були нами виставлені напрямними, потрібно вдатися до допомоги інструмента «Переміщення» (гаряча клавіша V). Знаходите у вікні той шар, який вам потрібно перемістити, клікаєте по тексту лівою кнопкою миші і перемістити його. Якщо виникає необхідність трансформації тексту, натискаючи Ctrl-T і, утримуючи Shift, здійснюєте трансформацію шляхом підхоплення і перенесення будь-якого кута за допомогою мишки.

Вписування інших контактних даних

За подібним правилам створення візитки в "Фотошопі" продовжуєте створювати текст в наступних рядках із зазначенням стільникового телефону, електронної пошти, сайту (якщо такі є). При бажанні можна вказати будь-які інші контактні дані, наприклад, "аську", WhatsApp, "ВКонтакте", "Однокласники" і т. д. Кожні окремі дані краще розташовувати на окремому рядку, перенесення здійснюється так само, як було описано раніше.
При розміщенні тексту та інших елементів потрібно враховувати, що зріз може піти трохи далі намічених направляючих, краще залишати близько 4 мм зазору.

Вставка фото

Для вставки в лівій фотографії частини, яку попередньо намічали відокремленої ще однієї вертикальної напрямної, створюєте новий шар. Крім фотографії, тут можна використовувати логотип організації, в якій ви працюєте.
Правила створення візиток в "Фотошопі"
Вставку робите з допомогою інструменту «Довільна фігура», в якому вибираєте рамку, колір, клікаєте по макету і розтягує фігуру, щоб вона не досягала меж направляючих. Далі, з контекстного меню шару з рамкою вибираєте «Растеризувати шар». Двічі клацаєте лівою кнопкою миші по цьому шару. У вікні «Стиль шару» проводимо експерименти з налаштуваннями. Після того, як бажаний ефект буде досягнутий, закриваєте вікно зі збереженням результатів (ОК). Прибираєте напрямні (можна з допомогою гарячих клавіш Ctrl-H), відкриваєте потрібний файл з фотографією і переміщаємо, використовуючи однойменний інструмент. Перейдіть в панель шарів, розміщуючи шар, в якому знаходиться фотографія, нижче шару з рамкою. Здійснюєте трансформацію за допомогою Ctrl-T, підганяючи фотографію під розмір рамки. Візитка в "Фотошопі" створена. Її можна відразу роздрукувати, якщо є якісний кольоровий струменевий або лазерний принтер, що працюють з щільним папером або зберегти у форматах *.jpeg, *.png, *.tiff та роздрукувати на будь-якому місці, де надають подібну послугу.
Правила створення візиток в "Фотошопі"

Приклад стильного візитки

Створення візиток в "Фотошопі" обмежена тільки вашою фантазією. Розгляньте приклад створення простої, але в той же час стильним візитки. Після створення нового документа створюєте новий шар «Фон» (назва шарів самі даєте), двічі клікаєте по ньому, вибираєте потрібний колір і за допомогою заливки наносите його на майбутню візитку. Переходьте «Фільтр - Шум - Додати шум», встановлюєте «Кількість — 08%», «Рівномірно» і «Монохромний». Викликаєте контекстне меню на «Тлі», вибираєте «Параметри накладання». У параметрах внутрішнього світіння у вкладці «Структура» вибираєте колір чорний #000000. Створюєте шар «Смуга» та вибираєте білий колір. Далі будете використовувати пензлі для створення візиток в "Фотошопі". Активуйте інструмент «Кисть». Йдете в базовий набір кистей і вибираєте Soft Mechanical 500 кисть (М'яка). Клікаєте нею по центру візитки.
Правила створення візиток в "Фотошопі"
Включаєте прямокутне виділення, з допомогою якого виділяєте 1/2 візитки і видаляєте цю частину за допомогою кнопки «Delete». Трансформуєте частину поворотом приблизно на 45 про . Ставите режим змішування шару на «Перекриття». «Непрозорість» ставите на рівні 15%. Дублюєте шар «Смуга» з переміщенням дубляжу вправо, робите ще копію. Створюєте шар «Світло», користуєтеся тій же кистю, клікаєте по центру візитки. Встановлюєте режим змішування шару «Перекриття». Створюєте нову групу «Передня сторона», яка повинна розташовуватися над групою «Фон». У цій групі створюєте шар «Кнопка», включаєте «Заокруглений прямокутник», радіус 1 мм і розтягує цю кнопку на шарі. Вибираєте накладання шару «Кнопка». Вибираєте для зовнішнього і внутрішнього світіння ті ж кольору, як і раніше, а для накладення відповідний градієнт. Вибираєте «Горизонтальний текст» і пишете ту інформацію, яка необхідна. Далі клікаєте по цьому тексту, вибираючи «Параметри накладання» і «Падіння тіні». В структурі в «Режимі змішування» вибираєте той же колір. У градієнті вибираєте те, що необхідно. Звертаєте передню сторону (здійснюється кліком на око поруч з назвою групи) і створюєте нову групу «Задня сторона». Пишете текст, вибираєте «Параметри змішування» (тінь і градієнт). Дописуєте необхідний текст і застосовуєте до нього ті ж параметри накладання. Створюєте шар «Тінь», маєте його під ПІБ, посадою. Вибираєте чорний колір, еліпс. Малюєте витягнутий вузький еліпс. Перейдіть в меню «Фільтр - Розумієте - Розумієте по Гаусу», ОК, радіус — 4 пікселя, непрозорість шару — 40%.
Правила створення візиток в "Фотошопі"
Після цього створення візитки в "Фотошопі" буде закінчено.

На закінчення

Таким чином, на питання «Як створити візитку в "Фотошопі"?» можна відповісти, що потрібно зробити новий документ, групу шарів і у них почати формувати шари, кількість яких залежить від того, що ви хочете в результаті отримати. Розмір візитки повинен становити 90х56 мм, для полегшення початку роботи потрібно застосовувати допоміжні лінії, що називаються направляючими. Для створення простої візитівки досить працювати з градієнтами або квітами. Для того щоб отримати стильну візитку, необхідно розширити перелік використовуваних інструментів, а також навчитися працювати з тінню.