Серверний блок живлення: перевірка, ремонт, переробка

15 0 Новини високих технологій

Серверний блок живлення — це частина апаратного забезпечення, яке використовується для перетворення потужності, що подається від розетки, корисну потужність для багатьох частин усередині корпусу комп'ютера. Перетворює змінний струм (AC) у безперервний вид потужності, необхідний комп'ютерних компонентів для нормальної роботи, званий постійним струмом (DC). Регулює перегрів шляхом управління напругою, яка може змінюватися автоматично або вручну в залежності від джерела електроенергії.


Серверний блок живлення також відомий як силовий перетворювач. Сучасні ПК універсально використовують джерела живлення з перемиканим режимом. Деякі пристрої мають ручний перемикач для вибору вхідної напруги, в той час як інші автоматично адаптуються до мережевої напруги. CoolMax і Ultra є найбільш популярними виробниками блоків живлення.

Серверний блок живлення: перевірка, ремонт, переробка

Функції

На відміну від деяких додаткових апаратних компонентів, використовуються з комп'ютером (принтер, наприклад), джерело живлення є вирішальним елементом, оскільки без нього інша частина внутрішнього обладнання не зможе функціонувати. Материнські плати, корпуси та блоки живлення мають різні розміри, звані форм-факторами. Всі три компоненти повинні бути сумісні для роботи. Електроживлення настільного комп'ютера змінює змінний струм від настінної розетки до постійного струму низької напруги для роботи процесора і периферійних пристроїв. Потрібно кілька видів напруг постійного струму, їх необхідно регулювати, щоб забезпечити стабільну роботу ПК.
Серверний блок живлення: перевірка, ремонт, переробкаУ комп'ютерних акумуляторів є захист від короткого замикання, високої і зниженої напруги, захист від перевантаження по струму і від перегріву. У сучасних джерел живлення є резервне напруга, що дозволяє відключити більшу частину комп'ютерної системи. Коли комп'ютер вимкнений, але акумулятор раніше включений, його можна запускати віддалено через Wake-on-LAN і Wake-on-ring або локально через Keyboard Power ON (KBPO), якщо материнська плата підтримує його. Це резервне напруга генерується меншим джерелом живлення всередині пристрою. Прилади, призначені для використання у всьому світі, були оснащені перемикачем вхідної напруги, який дозволяв користувачеві налаштовувати пристрій для використання локальної електричної мережі.
Серверний блок живлення: перевірка, ремонт, переробка

Рейтинг потужності

Загальний витрата потужності на блок живлення обмежений тим, що всі напрямні проходять через один трансформатор і будь-яку з його схем первинної боку, наприклад, комутаційні компоненти. Загальні вимоги до харчування для персонального комп'ютера можуть варіюватися від 250 до 1000 Вт для високопродуктивного ПК з декількома відеокартами. Для персональних комп'ютерів зазвичай потрібно від 300 до 500 Вт. Джерела живлення розраховані на 40 % більше, ніж розрахункова потужність системи. Це захищає від погіршення продуктивності і перевантаження електроживлення. Акумулятори позначають їх загальну вихідну потужність і те, як це визначається граничними значеннями струму для кожного з подаваної напруги. Деякі джерела живлення не мають захисту від перевантаження — це важливо враховувати перед тим, як запустити серверний блок живлення.

Енергоефективність

Споживана потужність системи являє собою суму номінальних потужностей для всіх компонентів, які споживають харчування. Для деяких відеокарт значення 12 В для PSU має вирішальне значення. Якщо загальний номінальний струм 12 В на акумуляторі вище рекомендованого рейтингу карти, тоді це джерело живлення може повністю обслуговувати карту, якщо будуть прийняті до уваги будь-які інші компоненти системи 12 Ст. Виробники цих компонентів комп'ютерної системи, особливо графічні карти, мають тенденцію до надмірного перевищення своїх вимог до потужності, щоб мінімізувати проблеми підтримки з-за надто низького енергопостачання.
Серверний блок живлення: перевірка, ремонт, переробка
Хоча блок живлення з більшою потужністю буде мати додатковий запас міцності від перевантаження, такий блок часто менш ефективний і споживає більше електроенергії при низьких навантаженнях. Наприклад, 900-ватний прилад з рейтингом ефективності 80 Plus Silver (це означає, що таке пристрій розрахований на ефективність не менше 85 % при навантаженнях вище 180 Вт) може бути лише на 73 % оптимальніше, якщо навантаження нижче 100 Вт, що є типовою потужністю холостого ходу для персонального комп'ютера. Таким чином, при навантаженні 100 Вт втрати для цього джерела будуть становити 37 Вт. Якщо один і той же прилад був поставлений під навантаженням 450 Вт, для якого ефективність електроенергії досягає 89 %, втрати становитимуть всього 56 Вт, незважаючи на те що в 45 рази більше корисної потужності. Для порівняння: 500-ватний блок живлення з номінальною ефективністю 80 Plus Bronze (це означає, що такий прилад розрахований як мінімум на 82 % для навантажень вище 100 Вт) може забезпечити 84-відсоткову ефективність для 100 Вт навантаження, витрачаючи тільки 19 Вт.

Технічні характеристики

Тест у 2005 році показав, що серверні блоки живлення на 2000W зазвичай ефективні на 70-80%. Для 75 % ефективного акумулятора для виробництва 75 Вт постійного струму буде потрібно 100 Вт змінного струму, решта 25 Вт йдуть на розсіювання тепла. Більш якісні елементи можуть показувати ефективність вище 80 %. Енергоефективні блоки живлення виділяють менше тепла і вимагають менше повітря для охолодження, що призводить до безшумній роботі.
Серверний блок живлення: перевірка, ремонт, переробка

Робочі показники

Станом на 2012 рік деякі високопродуктивні споживчі блоки живлення можуть перевищувати 90 % ефективності при оптимальних рівнях навантаження, хоча і будуть знижуватися до 87-89 % при тяжких або знижених навантаженнях. Серверні джерела живлення Google більш ніж на 90 % ефективні. Компанія Hewlett-Packard досягла 94 % ефективності. Стандартні акумулятори, що продаються для серверних робочих станцій, мають ефективність на 90 % порівняно з 2010 роком. Енергоефективність значно знижується при низьких навантаженнях. Тому важливо перевірити серверний блок живлення і узгодити потужність джерела з потребами комп'ютера. Ефективність зазвичай досягає піку при навантаженні близько 50-75 %.

Запобіжні заходи

Серверний блок живлення зазвичай не обслуговується користувачем. Ніколи не відкривайте корпус цього пристрою. Він містить конденсатори, здатні утримувати сильний електричний заряд, навіть якщо комп'ютер вимкнений і відключений від мережі протягом тижня. Це особливо важливо при распиновке серверного блока живлення. Ви можете захистити своє обладнання від перепадів напруги, використовуючи мережеві фільтри і джерела безперебійного електропостачання.
Серверний блок живлення: перевірка, ремонт, переробка

Ремонт серверних блоків живлення і переробка

Блок живлення встановлений усередині задньої стінки корпусу, де також є охолоджуючий вентилятор. Сторона блоку, розташована зовні корпусу, має роз'єм з трьома гніздами, до яких підключається силовий кабель. Також в схему інтегрований вимикач живлення і перемикач напруги. Пучки кольорових дротів пролягають від протилежної сторони акумулятора до комп'ютера. Коннектори на протилежних кінцях проводів з'єднуються з різними компонентами всередині комп'ютера, щоб забезпечити їх харчування. Деякі з них спеціально розроблені для підключення до материнської плати, в той час як інші мають роз'єми, які вбудовуються в вентилятори, флоппі-дисководи, жорсткі диски, оптичні приводи і навіть деякі високопотужні відеокарти, що слід враховувати при переробці серверного блока живлення.
Серверний блок живлення: перевірка, ремонт, переробка

Зовнішнє обладнання

Блоки живлення оцінюються по потужності і демонструють, скільки енергії вони можуть надати комп'ютера. Оскільки кожна комп'ютерна частина вимагає певних умов для правильної роботи, важливо мати серверний блок живлення, який може забезпечити потрібні показники. Існує зручний інструмент розрахунку постачання кулера, який здатний визначити потрібні параметри. Також існують зовнішні джерела живлення, які підключаються окремо за допомогою силового кабелю і дозволяють зменшити зовнішній вигляд системи ПК.