Хотфикс: що це таке, для чого використовується і як правильно встановити?

17 0 Новини високих технологій

Багато користувачів комп'ютерів, працюють під управлінням Windows, чули про таке поняття, як «хотфикс». Що це таке і для чого це потрібно, уявляє собі далеко не кожен юзер. Проте нічого складного в розумінні цього терміна, ні в призначення таких інструментів немає. Далі, як мовиться, розкладемо все по поличках.

Хотфикс: що це таке?

Для розуміння цього терміна досить просто перевести його англійська назва. У Windows Hotfix дослівно означає «гаряче виправлення». Іншими словами, це є інструмент швидкого усунення проблем з будь-яким окремо взятим компонентом Windows, якщо він не працює, або функціонує некоректно.


Хотфикс: що це таке, для чого використовується і як правильно встановити?
Ситуація, з точки зору багатьох користувачів, м'яко кажучи, кумедна. Виходить, що розробники Microsoft випускають якийсь програмний продукт, який гіпотетично може давати збої, а потім починають швиденько латати в ньому дірки, використовуючи для кожного з них хотфикс. Що це? Недбалість при розробці або умисне діяння, що приводиться до того, що користувача просто змушують скачувати засоби усунення проблем? Думається все-таки друге, оскільки важко припустити, що в такій поважній корпорації працюють фахівці, які не тестують свої програмні продукти на можливу появу помилок.

Умови встановлення виправлень

Що ж стосується установки швидких виправлень, тут є свої підводні камені. Крім того, що їх можна завантажити виключно з офіційного сайту Microsoft, спочатку необхідно дати запит, причому конкретно цікавить користувача з додатком або системного компоненту.


Хотфикс: що це таке, для чого використовується і як правильно встановити?
Втім, труднощів тут бути не повинно, оскільки прямо на сайті в розділі підтримки потрібно вибрати потрібне виправлення, вказати свою встановлену операційну систему і ввести адресу електронної пошти. Протягом певного часу прийде відповідь з посиланням на завантаження і пароль до архіву (всі хотфікси поставляються виключно в упакованому вигляді).

Як встановити хотфикс: практичні дії

Після завантаження архіву його необхідно розпакувати в будь-яке зручне місце, ввівши для доступу присланий пароль. Після розархівування на жорсткому диску з'явиться виконуваний файл з номером виправлення (так званий окремий пакет «Центру оновлень»). Далі все просто. Запускаєте файл (бажано відразу використовувати старт від імені адміністратора), погоджуєтеся на інсталяцію оновлень, чекаєте закінчення процесу і повністю перевантажуєте комп'ютерну систему. По ідеї, після інтеграції оновлення програми або системні компоненти запрацюють як годиться. Відразу ж зверніть увагу, що скачувати подібні інструменти з ресурсів, що не належать до служби підтримки Microsoft, вкрай не рекомендується. І це пов'язано в основному тільки з тим, що самі архіви або, вкладені в них, аплети можуть містити вірусні коди, не кажучи про те, що замість хотфикса вам можуть підсунути якесь інше небажане програмне забезпечення. Тому слід звертатися тільки до офіційного ресурсу.
Хотфикс: що це таке, для чого використовується і як правильно встановити?
А найпростіше скористатися програмою Hotfix Downloader, вибрати зі списку потрібне оновлення для своєї версії ОС, його завантажити та інсталювати. Так не доведеться шукати хофиксы вручну.

Замість післямови

Ось і все, що стосується такого поняття, як «хотфикс». Що це таке, здається, вже зрозуміло. Деякі користувачі, правда, сюди відносять ще й утиліти начебто FixIt. У відомому сенсі ця програма теж є хотфиксом, правда, спочатку призначена для усунення проблем, пов'язаних виключно з «Центром оновлень» Windows. Для відновлення працездатності інших вбудованих додатків і системних служб вона не підходить хоча в їх непрацездатності «Центр оновлення» і може бути винен, але тільки опосередковано. Втім, іноді проблеми можуть бути усунені за рахунок включення автоматичного оновлення. В такому випадку використання хотфиксов може і не знадобитися.